HudbaSprávy

Prince Tommy vydáva nový album

Mladý talentovaný slovenský spevák a raper Prince Tommy stihol ešte na konci roka 2022 vydať svoj najnovší album beautiful downfall, Serene. Na ten fanúšikov upozornil už v novembri pilotným singlom Downfall. Nový album vznikal v Anglicku a Belgicku, ale aj doma na Slovensku.

„Prvý beat mi LEON (executive producer) poslal ešte na prelome rokov 2021/2022 a už vtedy som vedel, že chcem urobiť takýto projekt. Počul som v tom taký hnev a bolo mi to veľmi blízke. Táto vízia mi vydržala až do konca nahrávania albumu,“ hovorí Tommy. Prvé tracky začal písať s kamarátmi v Bruseli, iné vo svojom druhom domove v Londýne a ostatné dokončil na východnom Slovensku.

Sedmička trackov na plnohodnotnom EP ‚beautiful downfall, Serene‘ zosobňuje obraz pádu človeka z vlastného pokoja. Aj keď názov albumu odkazuje na stav absolútneho vnútorného vyrovnania, Tommy počas tvorby projektu v živote pociťoval väčší chaos ako pokoj, ktorý paradoxne našiel až po jeho vydaní. Vnútorný pokoj podľa neho dokáže nájsť každý, ak vie dostatočne ochrániť svoju vnútornú energiu. Ten svoj nachádza práve pri tvorbe nových trackov a pri oddychu. K záverečnému tracku „u Serene“ vznikol aj zaujímavý vizuál z Portugalska, ktorý si Prince Tommy dokonca sám režíroval.

Na albume sa objavujú zaujímavé mená, napríklad spolupráca s belgickým raperom CALMom či americkým emo trap raperom Mikey Polom. Ide tak o jeho prvú americkú spoluprácu na skladbe „view“, na ktorú je právom hrdý. „Vedel som, že na „view“ chcem feature, ale nevedel som koho. Mikeymu som to poslal, páčilo sa mu to a ja som s ním aj predtým viackrát volal, takže mi to nebolo cudzie. Tu sa mi páči beat a ako to celé znie.“

Samotnému albumu ešte predchádzal singel „Downfall“, v ktorom sa poslucháčom snažil priblížiť dôležitosť vnímania krehkosti bytia a dôvery v seba samého. Ten vyšiel minulý rok v novembri spolu s videoklipom nakrúteným vo Veľkej Británii.

ZDROJ: Prince Tommy

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share