HudbaSprávy

Poznáme nové mená v programe festivalu Uprising, potešia sa aj fanúšikovia elektroniky a hip-hopu

Zverejnenie nových umelcov na šestnástom ročníku festivalu Uprising prináša fanúšikom reggae, grime, elektroniky a hip-hopu niekoľko nových zahraničných i domácich mien. Festival sa uskutoční na Zlatých pieskoch v Bratislave v dňoch 25.-26.8.2023. 
Šestnásty ročník festivalu Uprising bude žánrovo opäť veľmi pestrý, čo potvrdzujú aj najnovšie zverejnené mená tentokrát s výrazným zastúpením grime scény spomedzi zahraničných aj slovenských umelcov. Na úvod spomeňme headlinera tohto ročníka Dizzee Rascala (UK), hudobníka a producenta The Bug ft. MC Flowdan (UK), ale tiež silné mená lokálnej scény Gleba a Smack One

ODHALENÉ SÚ NOVÉ MENÁ LINEUP-U

Piatkový večer na Arena Stage ovládne silná trojica britského drum and bassu Ed Rush, Optical a Audio a ich b2b set! Ich spoločné vystúpenie bude zároveň oslavou 25. výročia Virus Recordings, jedného z najobľúbenejších drum and bass vydavateľstiev na svete, ktoré založili Ed Rush a Optical.

Britská raperka Lady Lykez svojim osobitým štýlom a nekompromisnou flow príde na Zlaté piesky predstaviť svoje EP WOZA a chytľavú fúziu žánrov grime, dancehall, UK gqom a rap. Odolnosť Arena Stage-u otestuje aj jeden zo zásadných pilierov britskej klubovej scény The Bug s posilou legendárneho Mc Flowdan (UK), ktorí nám sľubujú gigantickú šou v podobe špeciálneho Dubstep a Grime setu.

Uprising Festival 2023 obohatí aj hip-hopová legenda z Brooklynu, člen Gang Starr Foundation – Jeru the Damaja! Preslávil sa skladbou Come Clean z albumu The Sun Rises in the East, ktorý je zaradený medzi 100 najlepších hip-hopových albumov všetkých čias.  

ZÁSADNÉ REGGAE MENÁ
Okrem toho sa na Uprisingu predstavia aj ďalšie veľké hviezdy z Anglicka, ako napríklad Macka B, Brother Culture, Congo Natty alebo Asian Dub Foundation. Premiérovo uvidíme legendu reggae a dancehallu Barringtona Levyho z Jamajky a tiež kapelu Steel Pulse, ktorej členovia sú reggae žánru verní už 40 rokov a ako prvá reggae kapela získali cenu Grammy za najlepší reggae album.

Ďalšiu premiéru na Uprising Festivale bude mať francúzska úderka L’Entourloop a ich energická šou, ktorá je fúziou reggae a hip-hopu vás roztancuje ako aj New York Ska-Jazz Ensemble (USA), Camo & Krooked ft. Daxta z Rakúska a mnoho ďalších.

DOMÁCA HIP-HOP A REGGAE SCÉNA 
Z domácej a českej grime a hip-hopovej scény sa na festivale predstavia GlebSmack OneIdeaZverinaČavalenky. Novú vlnu slovenského rapu zastúpi Porsche Boy, ktorý dobyl streamy s debutom ´Stanko Lobotka´ a vo svojej tvorbe mieša prvky house, garage alebo techno. Prvýkrát sa na Uprisingu predstaví aj mladá formácia 58G z Jihlavy, ktorá má aktuálne v rukách cenu Anděl v kategórii Rap a v Čechách to má výborne našliapnuté. Svoje najnovšie EP CityLights príde predstaviť český raper Bobby ´Blakka´ Blaze.
Fanúšikovia slovenského a českého reggae sa môžu tešiť na stálice Medial Banana, českých ska matadorov Green Småtroll, príde aj MC Rida Radar s novým albumom, Cocoman & Pokyman spoja sily a predstavia exkluzívnu spoločnú šoua chýbať nebudú ani Superior, Ronald Weedman, Pokrok & MC Vema, Akustika či Abnorman. Milovníkov jungle potešia Ragga Bombs ft. Jimmy Danger a ostrieľaná česká dvojica MikkiM & Dave Trumpeteer.

ZDROJ: Sväťo Moravčík, Uprising 

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share