HudbaSprávy

Piesne z kabinetu: Nová Cvernovka dáva priestor slovenským pesničkárom

Nová Cvernovka túto jeseň predstavila nové hudobné podujatie s názvom Piesne z kabinetu. Jedenkrát v mesiaci sa Kabinet pomalosti, netradičná knižnica v priestoroch NC, premení na útulné útočisko slovenských pesničkárov. 

Piesne z kabinetu sú podujatím, ktoré oslavuje autorskú tvorbu. V rámci neho sa prezentujú sólo umelci – pesničkári. Pred divákmi sú podobní “bardi” úplne odhalení – väčšinou za doprovodu gitary, či klávesov spievajú svoje autentické príbehy. Ani v rámci “singer-songwriter” štýlu tvorby sa nedá hovoriť o rovnakom žánrovom radení. Publikum si v rámci jedného večera vypočuje rôznorodú akustickú hudbu od troch hudobníkov. 

“Piesne z kabinetu sú pre mňa bratislavská sestra Folkových večerov, ktoré som od roku 2015 organizoval v považskobystrickom Cooltajneri, v Podivnom Barónovi v Púchove, alebo v Hogo Fogo Jazz & Art Club v Banskej Bystrici. Som rád za skvelý rozbeh a účasť, ktorú sme na prvom podujatí v Cvernovke zažili. Počúvať pesničkára ako hrá a spieva, je skoro ako mať s ním dlhý a hlboký rozhovor. Človek sa vtedy neschová za kapelu, alebo elektroniku, čím sa stáva zraniteľnejším a v tom je to jedinečné. Baví ma sprostredkovať tento zážitok ako umelcom, tak aj divákom a preto som rád, že Nová Cvernovka a menovite Dominik Prokop pristal na túto spoluprácu,” hovorí o projekte iniciátor a pesničkár Róbert Fapšo. 

Na pilotných Piesňach z kabinetu sa v októbri predstavili Tamara Kramar, Blanch a Chris Ellys. Na ďalšie podujatie srdečne pozývame v stredu 8. 11. 2023, kde si zahrajú Kriss Krim, Lara Abou Hamdan a Belinda Rašner. Posledné Piesne z kabinetu v tomto roku sa uskutočnia 6. 12. 2023 s Tomášom Slobodom, Róbertom Fapšom a Zabiť Františka. 

ZDROJ: Belinda Rašner

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share