HudbaSprávy

Phil X predstavil videoklip No Woman Of Mine

V druhej polovici nultých rokov sa stal prvým gytarovým YouTuberom a o niekoľko rokov neskôr nahradil Richieho Samboru v slávnej štadiónovej kapele Bon Jovi. To už mal za sebou spoluprácu s takými menami jako Chris Cornell, Avril Lavigne, Adam Lambert, Kelly Clarkson, Orianthi, Rob Zombie či Alice Cooper. Reč je o poprednom americkom gitaristovi Philovi X, ktorý v Európe so svojou kapelou The Drills vydáva EP s názvom Stupid Good Lookings, Vol. 1. Vo videoklipe k skladbe No Woman Of Mine pozýva poslucháča do štúdia, kde prieseň vznikala.

Kalifornské The Atrium Studio, gitarista a spevák Phil X, basgitarista Daniel Spree, za bicími opora Paula McCartneyho – Abe Laboriel Jr. a v prvej slohe za mikrofónom hosťujúci Dug Pinnick z King’s X. To sú kulisy aktuálneho videoklipu No Woman of Mine hudobníka, skladateľa a známeho sólového gitaristu Bon Jovi, Phila X. Napriek tomu, že skladba je inšpirovaná tým najlepším zvukom klasického archívu rockových nahrávok, znie aktuálne a súčasne. Aj preto sa stali Phil X & The Drills miláčikmi hudobných kritikov v USA.

„Je nám cťou predstaviť tvorbu Phila X & The Drills v Európe. Tunajší fanúšikovia rockovej hudby budú isto nadšení z jeho konzistentného prúdu novej hudby, ktorá v jeho osobe aj kapele predstavuje talent nad talenty,“ povedal Ladislav Vajdička z manažmentu a labelu BrainZone International.

Phil X si vydobyl hudobné ostrohy ako vyhľadávaný štúdiový muzikant, ktorý spolupracoval s umelcami ako Tommy Lee, Alice Cooper, Orianthi alebo Rob Zombie. Celosvetovú popularitu si v gitarovej komunite získal pred desiatimi rokmi v úlohe jedného z prvých gitarových influencerov, keď na kanále na YouTube predvádzal historické vintage gitary. V roku 2011 dočasne nahradil Richieho Samboru v skupine Bon Jovi. V roku 2013 sa stal stálym koncertným členom kapely, v roku 2016 stálym členom kapely a zúčastnil sa aj legendárneho vystúpenia pre Rock and Roll Hall of Fame v roku 2018.

Po odchode Samboru v roku 2013 doslova kapelu zachránil. „Na turné Because We Can, ktoré sa neskôr premenovalo na Because We Did, sa vďaka tomu Richieho odchod nijako nepodpísal. Phil hral od srdca a s chuťou. Stačí sa pozrieť na jeho úsmev od ucha k uchu behom vystúpení,“ popisule v monografii Bon Jovi autor a novinár Bryan Reesman.

Sám Phil X spomína, že informácie o nástupe do Bon Jovi ho vtedy zastihla behom nakupovania. „Zistil som, že mám hodinu na to, aby som sa zbalil, nastúpil do lietadla a odletel do Calgary v Kanade, kde ten večer bolo vystúpenie. Skladby som si musel oživiť po ceste,“ hovorí s úsmevom.

ZDROJ: Andrea Čurná, woowoo.sk

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share