HudbaSprávy

Peter Bič Project s novým albumom Hlava opäť prekročili prah svojej tvorby

Zhruba 2 roky po vydaní albumu Labyrint prichádza skupina Peter Bič Project s novým albumom ktorému dali názov Hlava. Nahrávali ho začiatkom roka v štúdiu Birdland v Považskej Teplej. Väčšina piesní tak vznikala v spoločnej tvorivej atmosfére. „Album je pestrý svojim obsahom, ako hudbou, tak aj textami, na ktorých sa podieľali Vlado Krausz a Michal Mifkovič.“

“Album Hlava sme nahrávali priebežne dva roky a keďže nás netlačil čas, mohli sme sa s piesňami krásne vyhrať, pozvať si do štúdia rôznych hostí a každej piesni sa poriadne venovať. Keď sme album priniesli do vydavateľstva, prekvapila nás ich reakcia, keď sa po jeho vypočutí vyjadrili, že by sme mali každú jednu pieseň predstaviť zvlášť, pretože by im bolo ľúto, ak by sa k poslucháčom nedostali všetky piesne, ale len 2-3 single,“  povedal Peter Bič.

Ďalšie práce na ňom pokračovali aj v prestávkach medzi koncertami letného turné, a koncertov, ktoré boli presunuté z roka 2020. „Mali sme možnosť zistiť ako fungujú naše nové skladby na našich poslucháčov. Na albume Hlava sú skladby Máj a Všetko bude fajn, ktoré už vyšli skôr. Musím povedať, že ma veľmi potešilo, keď som videl že ich poznajú a že ich bavia.“Hudbu na albume zložil Peter Bič, na niektorých sa autorsky podieľa aj speváčka Viktória Vargová. “Mám z tohto albumu obrovskú radosť. Peter zložil nádherné piesne a teším sa, že som aj ja v dvoch piesňach mohla autorsky priložiť ruku k dielu. Okrem toho, texty, ktoré pre nás napísali Vlado Krausz a Michal Mifkovič, sú pre mňa úplne čarovné a krásne sa spojili s hudbou. Pri každej piesni mám zimomriavky a chcem ju počuť znova a znova,”  dodáva Viktória.

Skupina sa rozhodla pripraviť aj videoklip k piesni Hlava. Natočili ho spolu s Jarisom (Jaro Vaľko) a tak 12.11 vychádza nielen nový album Hlava, ale aj singel a video ku skladba Hlava. Album vychádza ako CD ale tiež na všetkých streamovacích platformách.

ZDROJ: Tomáš Karpel

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share