HudbaSprávy

Peter Aristone predstavuje videoklip ku skladbe Far

Už v máji pripravuje slovenský spevák a skladateľ Peter Aristone vydanie nového albumu The Hit. Na tomto albume sa bude nachádzať aj skladba Far, ktorú spolu s videoklipom v týchto dňoch uvádza do sveta. Far je Petrova osobná spoveď o tom, ako vníma dnešný vyhranený svet a túži po nájdení zlatej strednej cesty.

„V poslednej dobe mám pocit, že sa svet zbláznil. Všetko funguje vo veľkých extrémoch a väčšina ľudí vníma svet čierno-bielo. Príde mi to, že žijeme v bublinách. Je veľmi veľa rôznych komunít, ktoré sa navzájom kritizujú, všetko je buď dobré alebo zlé. Spoločnosť sa rozdeľuje ešte viac než predtým,“ hovorí Peter a dodáva: „A ako je to rozdrobené na tie bublinky, tak človek nevie, ako má uchopiť svoj život, či sa má pridať na jednu alebo druhú stranu… Veľmi by som si želal nájsť vo svete okolo hĺbku, správny balans a zlatú strednú cestu.“

Symbolika vo videoklipe

Vo videoklipe sú protiklady znázornené nielen čiernou a bielou, ale je v ňom aj niekoľko ďalších symbolov. Mníšky predstavujú náboženstvo, ktoré je tiež niekedy o extrémizme. Dievčatko na trojkolke vyjadruje nevinnosť, bozkávajúci sa pár lásku, city a emócie. Muži v oblekoch znázorňujú byrokraciu. Rúška, tak aktuálne pre dnešnú dobu, vyjadrujú uzavretosť a odstup. A rovnako tak v klipe Far nájdeme aj postavu bezdomovca, ktorý drží ceduľu s nápisom „got no place to hide“ (nemám miesto, kde sa schovať). „Bezdomovec je postava, ktorá je hodená do tohto šialenstva. Hľadá domov, pokoj, túži po začlenení sa. Aj my sa niekedy môžeme cítiť ako ten bezdomovec. Nevieme, kam patríme, hľadáme svoje pravé ja,“ vysvetľuje Peter. Ten si zároveň myslí, že bolo len otázkou času, kedy príde niečo podobné aktuálnemu koronavírusu.

Peter Aristone dúfa, že ľudia teraz spomalia, zamyslia sa nad sebou, začnú sú viac vážiť to, čo vo svojom živote majú a to, čo ešte nedávno vnímali ako samozrejmosť.

Peter Aristone

Slovenský spevák a skladateľ začal svoju hudobnú kariéru v kapele Popcorn Drama. Po osamostatnení vydal v marci 2014 svoj prvý sólový album 19 Days in Tetbury, na ktorom sa objavili aj James Dean Bradfield (Manic Street Preachers) či Mel C (Spice Girls). Speváčka mu tento album v Prahe aj pokrstila. Druhou a doteraz poslednou vydanou nahrávkou je päťskladbové EP s názvom Gold, ktoré vyšlo v roku 2016. V rovnakom roku pripravil aj titulnú skladbu Daj zo seba von k dokumentárnemu filmu o slovenskom futbale Finále. Na albume The Hit, ktoré vyjde v máji na labeli BrainZone pracuje Peter Aristone už od roku 2018. Prvý singel z tohto albumu, Missing the Moments predstavil pred rokom.

www.peteraristone.com

ZDROJ: Andrea Čurná, woowoo.sk

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share