HudbaTlačové správy

Pavol Hammel vydáva nový album Srdce bez anjela

Legendárny spevák a skladateľ Pavol Hammel sa hlási o slovo s novým, v poradí už 25 autorským albumom „Srdce bez anjela“. Na CD nájdu fanúšikovia 10 piesní vrátane optimistickej skladby „Víno, spev a ženy“, novinky „Klobúkom dole“ či titulnej „Srdce bez anjela“. Výnimočný pesničkár je autorom hudby všetkých skladieb. Texty majú na konte Kamil Peteraj, Boris Filan, Vlado Slivka a Marián Zima.  

„Melodický album životných skúseností v kocke. Skvostne aranžovaný, kompozične prepracovaný, hudobne osobitý a interpretačne nenapodobiteľný. Ako prací prášok 3 v jednom – 1. skvelé texty, 2. výborná hudba a aranžmány a 3. vyzreté interpretačné majstrovstvo – spevu a inštrumentalistov,“ tak charakterizuje svoj nový album spevák Pavol Hammel, ktorý patrí medzi najväčšie hudobné legendy česko-slovenskej popovej scény. Na konte má desiatky úspešných albumov a nezabudnuteľných hitov. 

„Aby moje piesne mali nejakú zmysluplnú výpoveď, dávam si stále záležať na tom, čo spievam. Tak som si vybral z tvorby mojich priateľov textárov to najlepšie, čo spĺňalo moju predstavu o celkovom vyznení a idey albumu. Už sa nepotrebujem prvoplánovo snažiť o hitový singel, mojim cieľom je, aby album bol koncepčne dokonalý. Je tam osem úplných noviniek a dve pesničky sú prerobené. So spoluautorom Ferom Griglákom sme si povedali, že pieseň „Víno, spev a ženy” si zaslúži akustickú verziu. A tiež som vybral z mojej hudby k baletu Everest jednu pieseň “Večné svetlo”. Tú sme znovu nahrali a naspievali spolu s opernou sólistkou Lindou Ballovou. Jej interpretácia dala tej piesni úplne iný rozmer a som z toho nadšený,“ prezradil detaily vzniku albumu Pavol Hammel.

Nový album nahral Pavol Hammel s osvedčenými spolupracovníkmi – Jurajom Burianom a Petrom Preložníkom. Vrátil sa tak k unplugged  poňatiu svojich piesní. Na albume okrem nich počuť viacerých skvelých hudobníkov. Na jednotlivých pesničkách sa podieľali Fero Griglák, Vítek Pospíšil, Igor Sabo, Petr Tichý, Michal Pajdiak či Sisa Michalidesová.

„Nahrávanie albumu vzhľadom na dobu, ktorú žijeme, prebiehalo takpovediac na diaľku. Finálne verzie jednotlivých piesní  potom vznikli vo viacerých štúdiách. U  Ľuba Dolného, s ktorým som spolupracoval na muzikáloch Cyrano z predmestia a Šľahačková princezná,  v nahrávacom štúdiu Petra Preložníka vo Viničnom a v štúdiu Grif Fera Grigláka. Spolupracoval som aj s pražskými hudobníkmi v štúdiu little m records, ktorí sa v minulosti podieľali na nahrávaní albumov Nočná galéria i zatiaľ posledného albumu Z pekla šťastie,“ vysvetľuje Pavol Hammel.

Vizuál k albumu  nakreslila grafička a ilustrátorka Yuko Shimizu z New Yorku a pod design albumu sa podpísal popredný slovenský grafik Vladimir Yurkovic. Novinka „Srdce bez anjela“ vychádza aj vo vinylovej podobe. 

„Mne sú vinylové platne veľmi blízke. Prešiel som všetky obdobia hudobných nosičov, ale vraciam sa k nim. Od roku 1968 Prúdy „Zvoňte zvonky“ cez mnohé albumy až po teraz najnovší „Srdce bez anjela“. Ale tentokrát nie čierny, ale biely.  Mám rád ten pocit točiacej sa platne na gramofóne, prenosku si rukou nastavím a pozerám na obal veľkých rozmerov, kde mám k dispozícii texty a informácie o autoroch a hudobníkoch, čo ich nahrávali. A na koniec, keď je vlastne jedno, čo sa nepredáva, tak potom volím vinylové LP,“ uzatvára Pavol Hammel.

Nový album predstaví Pavol Hammel na špeciálnom online koncerte, ktorý zaznamenali v rámci projektu s názvom Zvukou’ka #11.  Novinku pokrstila hudobníčka a skladateľka Sisa Michalidesová netradične dezinfekciou s odkazom: „Nech je hudba čistá a krásna!“ Premiéra koncertu bude dnes 5.11.2020 o 20.00 na sociálnych médiách spoločnosti BaSys.sk na https://www.facebook.com/basys.sk 

Album „Srdce bez anjela“ vychádza vo vydavateľstve Pavian Records. Všetky informácie nájdete na http://pavolhammel.sk/

ZDROJ: Nora Krchňáková, NK Factory

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share