HudbaTlačové správy

Opus vydáva album Príbeh od Iné Kafe na LP aj CD

Po veľmi úspešnom platinovom albume Je tu niekto? vydala v roku 2001 skupina INÉ KAFE ďalší album Príbeh. Vratko Rohoň a jeho partia sa opäť predstavili vo vrcholnej autorskej aj interpretačnej forme a priniesli presne to, čo ich publikum očakávalo – priamočiary a nezameniteľný punk rock s popovými prvkami, ktorý vďaka jeho autentickosti spoznáte na prvé počutie. 

“Album Príbeh vyšiel v roku 2001. Keď v roku 2000 vyšiel album Je tu niekto?, sľúbili sme vydavateľovi, že do roka a do dňa nahráme ďalší album. Tak sme vymýšľali skladby, ako sa dalo. Na turné, doma, v aute. Napríklad skladba Prečo je to tak? vznikla na hoteli v Lúčenci. Mnohí hovoria, že tento album je „najmäkší“ a zrejme majú pravdu. Potom aj predtým sme mali omnoho tvrdšie platne. Je to ale zásadný album našej kapely, mal obrovský úspech v čase vydania a mnohé skladby z neho sú základom koncertného playlistu skupiny. Napr. Ružová záhrada, Ďakujeme vám, Biely hotel, Prečo je to tak?, Kašovité jedlá alebo Záverečná, ktorá je najpopulárnejšou skladbou na Youtube. Album má fantastický obal, asi najzaujímavejší zo všetkých. Kreslil ho Danglár a je ako komiks, urobený z textov skladieb. Príbeh na vinyle je ideálnou zberateľskou pochúťkou,”  komentuje súčasné vydanie albumu Vratko Rohoň.

Skupina INÉ KAFE spieva a hraje v zložení: Vratko (spev, gitary, vokály, zbory), Forus (basa, vokály, zbory, gitara), Tibor (gitary, zbory), Dano (bicie, zbory, perkusie) a hostia: Fernet, Maťo Máček (vokály).

ZDROJ: Renáta Tomášová, Warner Music

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share