HudbaTlačové správy

Oceán vydáva album Femme fatale

Oceán vydáva nový štúdiový album, ktorý nesie názov Femme fatale. Oproti predchádzajúcemu albumu Ve smíru (2016) je novinka radostnejšia a pozitívnejšia. Nadpozemské témy sa viac priblížili pozemskej realite. „Zatiaľ čo album Ve smíru bol aktom návratu a prijatia všetkých zmien a spoločného otvorenia sa nekonečnému priestoru, tak Femme fatale je už aktom čistého milovania, a to po všetkých stránkach. Je viac animálny, je plný nehy a naplnenia z prepojenia princípu ženského a mužského,“ popisuje album speváčka Jitka Charvátová.

Tri známe vokalistky

Na hudbe sa podieľali opäť všetci členovia skupiny, výhradným autorom textov je Petr Hons. Jednou z desiatich skladieb je nová verzia piesne Vyjdi ven (teraz A vyjdi ven) z repertoáru pôvodného Oceánu, do širšieho povedomia neskôr uvedená skupinou Shalom. Do štúdia sa podarilo pozvať tri niekdajšie vokalistky slávnej skupiny Janu Feriovú, Janu Badurovú a Míšu Klímkovú. Album Femme fatale produkoval r ako minulú platňu Armin Effenberger.

Femme fatale na Spotify

Oceán

Skupina Oceán vznikla v roku 1985. Počas svojho pôsobenia vydali tri štúdiové albumy – Dávná zem, Pyramida snů a 2 ½. Poslednú skladbu natočili v roku 1992 a na konci toho roku odohrali svoj posledný koncert. Počas svojej existencie Oceán absolvovali turné po Veľkej Británii v roli predskokana skupiny Erasure. Vo svojej dobe sa stali kultom, ktorý ovplyvňoval štýl tisícov mladých ľudí. Miesto po predčasne zosnulom Petrovi Mukovi zastala v obnovenom Oceáne speváčka Jitka Charvátová. Zostavu skupiny tvoria Petr Kučera (klávesy), Petr Hons (basová gitara) a Jan Vozáry (bicie).

ZDROJ: Renáta Tomášová, Warner Music

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share