HudbaSprávy

Nocadeň vydávajú úspešný album AURÓRA na svojej prvej LP platni

V roku 2019 vydala kapela Nocadeň siedmy štúdiový album Auróra. O rok neskôr zaň získala ocenenie českej hudobnej akadémie Anděl v kategórii Slovenský album. Začiatkom decembra obdržali bratia Kopinovci za jeho predaj Zlatú platňu.  V týchto dňoch vychádza tento úspešný album na vôbec prvej LP platni v diskografii košickej formácie.

Na vinyle fanúšikovia nájdu všetkých deväť piesní vrátanie hitovSvitanie, Architekti šťastia, Auróra či ostatný singel Labyrint. Obal obsahuje fotografie, ktorých autorom je Ján Varchola, texty všetkých piesní a krátky sprievodný text hudobného experta Juraja Čurného. „Prelom tisícročí do môjho profesného i osobného života priniesol aj Nocadeň – kapela, ktorú sme u môjho vtedajšieho zamestnávateľa (BMG) pomáhali objaviť aj uviesť ju na slovenskú hudobnú scénu. S odstupom rokov pociťujem normálne chlapsko ješitné zadosťučinenie, že to bola dobrá investícia. Hudobná a aj ľudská. Zmapovaná je pre budúcnosť predovšetkým tými albumami, ktoré kapela nahrala a dokázala na nich zadefinovať svoju jasnú a ľahko rozpoznateľnú tvár, prostredníctvom všetkých zložiek – hudby, textov, aranžmánov, zvuku a v neposlednom rade aj osobitej vizuálnej stránky svojich klipov a obalov,“  uvádza Juraj Čurný.

S myšlienkou vydať album Auróra na vinyle sa Rasťo Kopina pohrával už krátko po jeho vydaní.  Spolu s bratom Róbertom sa rozhodli ju ponúknuť  svojim priaznivcom v limitovanej edícii. „Kúzlu vinylov som prepadol ešte v detstve. Môj prvý kontakt s hudbou bol v podstate cez LP platne. Postupne by sme radi vydali aj ďalšie naše albumy v tomto formáte,“ objasňuje spevák Rasťo Kopina.

„Auróra je z môjho pohľadu skvelým dôkazom, že dobrá kapela vie nahrať skvelé kompaktné dielo a takmer stvorené pre tento formát hudobného nosiča aj (takmer) 20 rokov po tom debutovom,“ dodáva Čurný.

ZDROJ: Renáta Tomášová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share