HudbaTlačové správy

No Name začínajú slovenskú časť turné

Skupina NO NAME sa v rámci česko-slovenského akustické turné presúva na Slovensko. Dnes večer (štvrtok, 21. februára 2019) uvidia Timkovcov domáci fanúšikovia vo vypredanom trenčianskom Piano Klube. No Name zahrajú Slovákom svoje hity s novým basgitaristom Martinom Gašparom a so sláčikovým kvartetom, ktoré tvoria talentované a mimoriadne krásne huslistky, finalistky súťaže krásy.

„Vždy som chcel ako muzikant spolupracovať so sláčikovým kvartetom. Celá kapela sme sa na to veľmi tešili a náležite pripravovali. Sláčikové aranžmány ma bavili už od malička, cez filmovú hudbu. Preto som rád, že našu muziku sláčiky posúvajú do inej hudobnej dimenzie,“ konštatuje hráč na klávesy Zoli Šallai.

„Som šťastný z celkového akustického súznenia jednotlivých nástrojov v tomto akustickom programe. Je to pre mňa zmena, pri hre používam metličky a špilky, tým pádom si to vyžaduje iný spôsob hry,“ prezradil bubeník Ivan Timko.

Mimoriadne krásne hudobníčky

Sláčikové kvarteto tvoria talentované a mimoriadne krásne hudobníčky. Magdaléna Izakovičová je bývalou finalistkou súťaže krásy Miss Universe a hráčkou na violončelo. Marina Raneta je bývalou Miss Moldavsko a v kvartete hrá prvé husle. Zostavu dopĺňa huslistka Zuzana Klimantová a Roman Rusňák.

„Za úplne dokonalé považujem, že nám to s huslistkami ladí aj mimo pódia. A čo na to naše manželky, keďže sme na turné už dva týždne? Naše manželky vedia, že u nás hrajú vždy prvé husle!“ so smiechom uzatvára líder kapely Igor Timko.

Zmenená zostava

Skupina vystúpuje na turné po 23 rokoch v zmennej zostave. Na Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019 vystriedal basgitaristu Viliama Gutraya Martin Gašpar. Ostatní členovia kapely sú už roky stabilní – Igor Timko (spev), Dušan Timko (gitara), Ivan Timko (bicie), Roman Timko (gitara) a Zoli Šallai (klávesy). S turné prejde kapela 23 miest po celom Česko-Slovensku. Hity „Čím to je“, „Žily“ či „Ty a tvoja sestra“ v akustických aranžmánoch si zatiaľ užili fanúšikovia v českom Zlíne, Jihlave, Českých Budějoviciach, Pardubiciach, Náchode, Opave a Znojme. 

Vstupenky na Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019 si môžete kúpiť v sieti Predpredaj.sk

Dermacol No Name Acoustich tour 2019

  • 21.2. Trenčín Piano Club
  • 22.2. Poprad Dom kultúry
  • 8.3. Košice Spoločenský pavilón
  • 14.3. Žilina Holiday Inn
  • 29.3. Bratislava Istropolis

ZDROJ: Nora Krchňáková, NK Factory

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share