HudbaSprávy

Na Topfeste na Zelenej vode odpáli najväčšie hity úspešná česká kapela Mirai

K 20-temu výročiu festivalu TOPFEST príde zablahoželať najpopulárnejšia česká kapela Mirai. Chalani aktuálne valcujú Českú republiku a tešia sa na slovenských fanúšikov na Zelenú Vodu v Novom Meste nad Váhom. Okrem Mirai to na festivale 30. júna až 1. júla odpáli melodický metalcore headliner zo Spojeného Kráľovstva Bullet For My Valentine, kanadské rockové trio Danko Jones či KISS Forever Band z Maďarska. Stretneme sa vo fantastickom areáli na Zelenej vode!

Kapela Mirai zažíva v poslednom období mega jazdu hudobným svetom. Partia z Frídku – Místku dvakrát vypredala O2 arénu, ohlásila Arena tour po českých hokejových halách a absolvovala úspešné slovenské turné. Energický rozjazd letnej koncertnej sezóny odštartujú na festivale TOPFEST 30. júna až 1. júla na Zelenej vode.

„Tešíme sa na slovenské dievčatá a na TOPFEST. Ľudia nás tu nepoznajú tak, ako v Českej republike, tak sa tešíme, ako nás budú postupne spoznávať. Tie poznávačky a začiatky sú vždy najkrajšie. Na festivale zahráme naše najväčšie hitosaury – tak voláme naše najväčšie hity. Nebudú chýbať Když nemůžeš, tak přidej, Vedle tebe usínám či Chci tančit,“ hovorí s úsmevom frontman kapely Mirai Navrátil.

Štvorica Mirai Navrátil, Šimon Bílý, Michal Stulík a Tomáš Javůrek sa už na festivalovú sezónu pripravuje. Aktuálne Mirai pracujú na svojom novom, v poradí štvrtom albume, ktorý boli nahrávať v Berlíne. V Bratislave raz plánujú vypredať Incheba Arénu. Slovenských fanúšikov si totiž zamilovali. 

„Tešíme sa, že fanúšikovia nám budú teraz na festivaloch úplne blízko. Zvažujeme, že odpálime aj nejaké slovenské hity – Haberu či Žbirku, aby si mohli všetci zaspievať. Dvaja z nás máme dokonca aj korene a rodinu na Slovensku, tak ich všetkých zdravíme. Tešíme sa na slovenské fanynky, dúfam, že prídu na TOPFEST,“ prezradil basgitarista Michal Stulík.

20-te výročie TOPFESTu oslávi TOPFEST dvoma zahraničným menami. Kapelou Danko Jones a headlinerom zo Spojeného Kráľovstva Bullet For My Valentine. Na TOPFESTe zahrajú aj kapely HEX, Heľenine oči,  Slobodná Európa, StresPez, Smola a Hrušky, Signum Regis, Stercore či AYA. Z Česka sa predstavia populárni Mirai, rocková Doga či Alkehol. Z Maďarska pricestujú a skvelú show odpália KISS Forever Band. Nebude chýbať ani DJ, ktorý bude návštevníkov zabávať do skorého rána. Zelená voda ponúka fantastickú atmosféru a letné zážitky. Voda na kúpanie bude pre verejnosť sprístupnená od 8:00 do 20:00 hodiny. Pre návštevníkov si TOPFEST pripravil rôzne atrakcie, kolotoče a pestrú gastrozónu. Čajovňa Slnovrat z Piešťan si pre návštevníkov pripravila perfektné čaje a vodné fajky.

ZDROJ: Nora Krchňáková 

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share