HudbaSprávy

Na Festivale Partnerstva to roztočia Kandráčovci, Kollárovci aj legendárny Chris Norman!

Na slovenskej mape festivalov pribudla novinka! Festival Partnerstva vypukne v malebnej obci na juhu Slovenska 5. a 6. augusta 2022. Nový festival oslávi ľudovú kultúru a tradície dvoch národov Maďarska a Slovenska. Na akcii zahrajú  Kandráčovci Kollárovci či Lúčnica. Z maďarskej scény vystúpia Csík Zenekar alebo Apostol či Lagzi Lajcsi. Hlavnou hviezdou festivalu je legendárny britský spevák Chris Norman.

Festival Partnerstva sa bude konať v obci Martovce v okrese Hurbanovo v novopostavenom kultúrno-spoločenskom areáli prvý augustový víkend.  

„Festivalom chceme na územia, kde žijú a stretávajú sa dve národnosti priniesť podujatie, ktoré poskytne na jednom mieste možnosť vidieť a zažiť hudobný program pretkaný tradičným ľudovým umením oboch národností. Miesto konania obec Martovce poskytuje jedinečnú lokalitu a technické zázemie pre organizovanie takéhoto typu podujatia. Táto akcia má za cieľ dlhodobo niesť hlavnú myšlienku udržateľnosti kultúrnej minulosti a historických tradícií,“ vysvetľuje organizátor podujatia Dušan Drobný. 

Okrem hviezd slovenskej a maďarskej hudobnej scény zavíta do obce na južnom Slovensku po prvýkrát aj legendárny britský spevák Chris Norman. Úspešný Chris sa hudbe venuje od detstva a na konte má množstvo megahitov so skupinou Smokie aj so speváčkou Suzie Quatro.

„Hudba je mojou súčasťou od malička. Už ako úplne malý chlapec som sedel pri rádiu a spieval si. Mojou srdcovkou navždy zostane hudba 60-tych rokov. Na obdobie, keď som hral so Smokie, spomínam veľmi rád. Boli to pekné časy, dodnes som v kontakte s členmi kapely. Takže hoci je to pre mňa už minulosť, je to súčasťou môjho života,“ prezradil Chris Norman 

ZDROJ: Nora Krchňáková

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share