HudbaTlačové správy

Nový album skupiny Modus pokrstil Juraj Čurný

Skupina Modus v zložení Jano Baláž, Ľubo „Kyslík“ Stankovský, Juraj Zaujec, Pavol Bartovic a Juraj Varga minulý štvrtok 17.1.2018  v Klube Hron v Bratislave pred očami svojich fanúšikov pokrstila nový štúdiový album s názvom ReGenerácia, ktorý vychádza po 30-tich rokoch od titulu Keď sa raz oči dohodnú. Krst bol spojený s koncertom, kde odzneli predovšetkým piesne z aktuálnej novinky.

Krstným otcom sa stal hudobný odborník Juraj Čurný a spoločne s celou kapelou pokrstil album červeným vínom. Juraj pred samotným aktom ale dodal, že by bola škoda vylievať víno a ničiť platňu červeným vínom, tak si radšej spoločne len pripili a zároveň sa vyjadril : „Pri počúvaní starých,  ale aj nových skladieb som si uvedomil jednu vec:  Modus je pre mňa symbolom takej zaujímavej, materskej, nepotopiteľnej lode slovenskej populárnej hudby. Vďaka nej máme príjemné pesničky, ktoré sú plné melódie, nehy, pozitívnej emócie, nebanálnych textov a tak isto aj skvelých vokálov. To všetko v celej histórii Modusu je a je aj na tomto novom albume ReGenerácia. Pevne verím, že táto nepotopiteľná materská loď s názvom Modus, tak ako priniesla do dejín slovenskej populárnej hudby množstvo skvelých mien a množstvo skvelých skladieb, tak bude pokračovať ďalej a na svoju palubu bude priberať stále nových a nových skvelých hudobníkov, skladateľov, textárov. Modus je jednoducho značka skvelej popovej pesničky a takých nikdy nie je dosť“. 

Skupina Modus v roku 2017 oslávila 50 rokov od svojho založenia. Ako jedna z prvých bigbeatových kapiel v Československu, si poslucháčov získala najmä nápaditou autorskou tvorbou, skvelými speváckymi výkonmi a vysokou úrovňou živých vystúpení. Kapela má za sebou osem štúdiových albumov a deväť kompilácii. Nový album nadväzuje na bohatú históriu skupiny, no autorsky, zvukovo aj interpretačne znie veľmi aktuálne, je žánrovo pestrý a cítiť z neho úprimné výpovede všetkých členov kapely. Medzi desiatkou skladieb sú aj už rádiami hrané single Dávam ti všetko, Neviem viac, či Láska lieči.

Modus prešiel počas svojej existencie mnohými personálnymi zmenami. Medzi najnezabudnuteľnejšie mená, ktoré v skupine pôsobili patrí napr. Janko Lehotský, Marika Gombitová, Ján Baláž, Miroslav Žbirka, Ľubo Kyslík Stankovský či Laco Lučenič. Aktuálne v kapele pôsobia dvaja zo zakladajúcicich členov Ján Baláž (gitara, spev) a Ľubo Kyslík Stankovský (bicie, spev) a traja noví členovia Juraj Zaujec (gitara, spev), Pavol Bartovic (klávesy, spev) a Juraj Varga (basgitara, spev).

zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music
foto: Ján Vlk – Dreamwolf

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share