HudbaTlačové správy

Mirka Miškechová pokrstila svoj nový album v Prahe

Nový album talentovanej speváčky, skladateľky a textárky Mirky Miškechovej My name is Mirka not Miška pokrstili v Prahe. Talentovaná hudobníčka si za krstných rodičov vybrala troch známych českých muzikantov Xindla X, Michala Hrůzu a Tomáša Vohradského. Mirka, nový objav na česko-slovenskej scéne, je známa z úspešného duetu „Cudzinka v tvojej zemi“, ktorý naspievala práve so Xindlom X. Textársky sa podieľala aj na známej piesni „Na srdci“, ktorú naspievala Celeste Buckigham a Slza.

Brouček

Pesničkárka, textárka a skladateľka, ktorá sa pohráva s modernými zvukmi. Taká je na novom albume speváčka Mirka Miškechová. Na CD My name is Mirka not Miška nájdu fanúšikovia nielen čisto akustický sound, ale aj moderné vplyvy. Mirka pritom zostáva verná poctivým textom a pesničkárskym koreňom. Okrem českého singlu „Brouček“ je autorkou všetkých textov aj hudby.

„Na albume je 10 piesní, ktoré vznikli rôznymi spôsobmi. Vždy sa to ale odvíja od nejakého motívu či myšlienky, pre ktorú sa nadchnem natoľko, že ju mám chuť ďalej rozvíjať a stvoriť z toho pesničku. Niekedy je tým motívom hudobná linka, ktorá sa mi zdá byť zaujímavá, inokedy nejaká veta či verš,“ prezradila Mirka Miškechová.

Krstní otcovia

Novinku nahrávala Mirka Miškechová v Prahe s producentom Arminom Effenbergerom, ktorý produkoval známe české kapely ako Mandrage, UDG či speváčku Luciu Bílu. Nové CD pokrstili českí hudobníci Xindl X, Michal Hrůza a Tomáš Vohradský.

„Krstných otcov som si vybrala preto, že ich mám rada nielen ako muzikantov, ale sú mi sympatickí predovšetkým ako ľudia. Čiže som chcela mať vedľa seba niekoho, koho mám fakt rada a takticky som si zvolila mužov, aby som bola na pódiu za najkrajšiu. CD sa krstilo vínkom, som veľmi vďačná, že si so mnou zahral okrem jedného krstného tatka Xindla X aj skvelý ostravský muzikant Jiří Krhut. Ten pravidelne vystupuje s Máriou Rottrovou či Jarkom Nohavicom. Spoločne sme zahrali aj moju jedinú českú skladbu „Brouček“ a Jirka bol rozhodne ten najlepší Brouček,“ smeje sa Mirka.

Mirka Miškechová má na konte už jeden štúdiový album z roku 2014 s názvom „Schizofrenik optimista“ a je držiteľkou ocenení Zlatá autorská porta z roku 2012. Do povedomia sa dostala spoluautorstvom skladby „Cudzinka v tvojej zemi“ českého hudobníka Xindla X. Na krste naživo predviedla až šesť skladieb z nového albumu.

„Koncertovanie milujem, pretože vtedy poruším zákony času a keď spievam jednotlivé piesne vraciam sa spomienkami do obdobia a pocitov, ktoré som mala pri ich vzniku. Navyše som veľký ľudomil, rada sa stretávam a komunikujem s ľuďmi, čiže pre mňa sú koncerty úplne najviac! Momentálne mám veľkú chuť skladať a nahrávať nové pesničky, rada by som sa posunula ešte k modernejšiemu zvuku a chcem sa pokúsiť dať trocha do popredia melodiku pred textami,“ dodáva mladá talentovaná speváčka.

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share