HudbaTlačové správy

Mirai odohrajú doteraz najväčší koncert pre autá

Kapela Mirai opäť bleskurýchlo reaguje a po niekoľkých online vystúpeniach prichádza so živým koncertom, na ktorý fanúšikovia musia prísť autom. „Chýbajú nám skrátka koncerty a vymýšľame varianty, ktoré sú v medziach aktuálnych množností,“ komentuje frontman kapely Mirai Navrátil.

Behom pár dní tak vznikol koncept najväčšieho koncertu pre autá v Česku. Na rozľahlej ploche areálu Dolnej oblasti Vítkovíc Mirai vystúpi v piatok 15. mája na veľkom  stagei, s LED obrazovkami a zvukom v reproduktoroch áut. Fanúšikovia sa môžu tešiť na veľmi špeciálny koncert vo festivalovom prostredí, ktoré Vítkovice zaručujú.

Inšpirácia koncertu pre autá prišla zo zahraničia a kapela Mirai na seba s realizáciou nenechala dlho čakať. „Oslovil nás jeden náš známy, či to nechceme skúsiť a nám to prišlo ako skvelý nápad, ktorý by sa dal realizovať aj v rôznych mestách v Čechách. V takomto meradle to u nás ešte neprebehlo, hoci napríklad autokiná už dávno frčia,“ hovorí Mirai. Areál Dolných Vítkovíc je pre takúto akciu ako stvorený, pretože disponuje obrou plochou, a navyše je to miesto, z ktorého sála festivalová atmosféra.

„Technicky to bude prebiehať tak, že budeme mať regulárnu veľkú stage so všetkou parádou a takisto LED obrazovky, aby nás fanúšikovia videli aj z áut, ktoré budú stáť ďalej. Zvuk budú počuť cez rádiové vlny a koncert si musia naladiť v aute. Keď vystúpite z auta, čomu chceme aj tak trochu zabrániť, vlastne nebudete nič počuť. Je to v princípe ako silent disco, kde máte na party slúchladlá, a keď si ich dáte dole, vidíte len krútiacich sa tanečníkov v tichu,“ približuje koncert Mirai.

Kapela Mirai si uvedomuje, že sedieť niekoľko hodín v aute nie je úplne komfortné, a preto upraví i časový plán akcie. Predkapelu si fanúšikovia užijú maximálne 30 minút a samotné vystúpenie Mirai bude mať 90 minút.  Začiatok koncertu je naplánovaný na 20:00.

Vzhľadom k tomu, že ide o prvý „skúšobný“ koncert pre autá prispôsobí tomu kapela aj výšku vstupného, ​​ktoré bude lacnejšie, ako na bežných koncertoch. Vstupné / vjazdné za automobil je 200 Kč a vstupné za každú osobu je tiež 200 Kč. Kapacita je obmedzená, aby boli dodržané rozostupy a hygienické podmienky.

 „Skrátka a dobre, mať na festivale autá alebo osoby je rozdiel,“ dodáva s úsmevom Mirai. 

ZDROJ: Tomáš Karpel, Universal Music

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share