HudbaSprávy

Michal Horák v bare sám so zlatou platňou?!

Talentovaný mladý český pesničkár Michal Horák, ktorý má na konte dva albumy Michalovo cédéčko (2019) a Michalbum (2021), úspešné klipy, ocenenie Český slávik v kategórii Objav roka a nomináciu v tej istej kategórii v Cenách Anděl, v týchto dňoch oslavuje 24. narodeniny. Pri tejto príležitosti sa rozhodol venovať svojim fanúšikom koncert v Pardubiciach a nový klip Sedím v baru sám (https://youtu.be/_BCmha-1vd0). Okrem toho presne v deň svojich narodenín, 21. apríla si prevzal od Supraphonu cenný narodeninový darček – Zlatú platňu za predaj debutu Michalovo cédéčko.

„Človek si len tak hrá koncert v Pardubiciach, a zrazu si hovorí: ‚Táto skupinka vyzerá celá ako zo Supraphonu, čo by tu ale robili?‘ A než som sa nazdal, už mi riaditeľka Iva Milerová odovzdávala ocenenie, o ktorom by mi nikdy nenapadlo, že ho získam. Odohrať zvyšok koncertu po tom všetkom bola výzva, ale nakoniec som to teda Supraphonu odpustil,“ hovorí Michal Horák k prestížnemu oceneniu, ktorého odovzdanie sa úspešne podarilo zástupcom vydavateľstva utajiť pred mladým muzikantom do poslednej chvíle.

Čo sa týka klipovej a singlovej novinky Sedím v baru sám, ako názov napovedá, Horák nemusel chodiť po inšpiráciu ďaleko: „Téma pesničky mi napadla jednoducho – v krčme pri čakaní na kamarátov, s ktorými som mal ísť na pivo. Predpokladám, že každý niekedy zažil taký ten trápny moment, keď je v podniku ako prvý, musí obsadiť stôl, čakať a tváriť sa, že nie je čudák, čo chodí do krčmy sám, ale že tu má naozaj s niekým zraz. Keď bola pieseň na svete, oslovil som svojich kamarátov a geniálnych muzikantov z hradeckého 2+1 Jam bandu a dali sme život ľahko jazzovej nahrávke. No a klip sa už pod taktovkou Martina Hammerschlaga točil takmer sám. Ako ďalších hercov stačilo osloviť mojich milovaných hradeckých priateľov, ktorí si za pivo v klipe ochotne zaúčinkovali,“ spomína Michal.

Rastúca popularita talentovaného mladíka začína postupne znižovať šance, že by sedel niekde na verejnosti dlho sám; na rozdiel od samoty v jeho novom klipe. Dá sa predpokladať, že počet týchto – ako Michal Horák podotýka – našťastie v drvivej väčšine milých stretnutí“ bude stúpať okrem iného i vzhľadom na jeho nadcházajúce koncertné plány, ktoré sú pomerne dosť nabité (aktuálne viac ako 30 zastávok). 

„Keďže sa koncerty rozrastajú nielen počtom, ale i rozmermi, z čoho mám ohromnú radosť, tak mi na pódiu začínajú na väčšie akcie pribúdať muzikanti. Niektoré koncerty si ešte klasicky odohrám s gitarou a klavírom tak ako som to mal posledných 10 rokov vo zvyku, na niektoré  pribudne Adam Černík s husľami, Táďa Macl s bicími, Filip Vlček s basgitarou, ba dokonca tanečné zoskupenie Klepeto prisľúbilo svoju občasnú účasť, rovnako ako zbor z Říčan alebo dychová sekcia z pesničiek Plány jdou či Vpoho. A musím povedať, že ma táto vyhliadka spoluúčasti úžasných muzikantov dosť baví. Myslím, teda neskromne, že do budúcna je na čo sa tešiť,“ dodáva Horák ku svojim pripravovaným koncertom.

ZDROJ: Adriána Čahojová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share