HudbaTlačové správy

Marta Jandová v novom klipe parafrázuje milostné scény zo slávnych filmov

Česká speváčka Marta Jandová má za sebou úspešný rok, kedy stihla nahrať a vydať svoj prvý sólový album Barvy, odohrať európske turné s populárnou nemeckou skupinou Die Happy a zúčastniť sa na televíznom projekte Česko Slovensko má talent v úlohe porotkyne. V týchto dňoch predstavuje svoj nový videoklip.

Marta Jandová – Milovat

Klip k piesni Milovat vznikol spoločným nápadom režiséra Tomáša Krejčího a Marty Jandovej. Parafrázujú v ňom slávne milostné scény z kultových filmov ako sú Pretty Woman, Láska nebeská, Duch, Titanic a mnoho ďalších. Vo vtipnom, zmyselnom a odvážnom poňatí, hrá jej mileneckého partnera spevák Václav Noid Bárta.

Premiéra videoklipu sa uskutočnila prostredníctvom novej webovej stránky Marty Jandovej www.martajandova.cz  

Marta Jandová – Barvy na Spotify

„Spočiatku som vôbec nevedela, koho sa mám spýtať. Predsa len to mal byť niekto, pred kým by som sa nehanbila, niekto, kto má zmysel pre humor a s kým si rozumiem. Herci ‚z katalógu‘ mi nedávali zmysel. Potom som skúšala s Vaškom projekt Rocksymphony a zrazu mi to docvaklo. To je on. Sme ako brat a sestra. A vo videoklipe to funguje super,“ dodáva ku vzniku klipu samotná hlavná aktérka.

Poprocková Marta Jandová

Pieseň Milovat z debutového alba Barvy predstavuje Martu Jandovú v poprockovej polohe, ktorá je jej srdcu najbližšia. Na albume znejú výrazné hitové pesničky ako Černá i bílá, aktuálna Milovat, Křídla či úvodná Cesta kolem světa i emotívne balady Barvy, Zůstaň tu se mnou a ďalšie. Špecialitou je záverečná rocková kompozícia Strach, kde sa Marta Jandová hudobne vyznáva svojmu obľúbenému spevákoviChrisovi Cornellovi. Marta je väčšinovou autorkou piesní a až na jednu výnimku i výhradnou textárkou celého repertoáru. Tou jedinou výnimkou je bonusová pesnička Školíš mě od Mareka Ztraceného. Nahrávka vznikla v štúdiu Petra JanduPropast s producentom Lukášom Pavlíkom, ktorý je zároveň bubeníkom kapely Chinaski.

V tomto roku pripravuje Marta ďalšie videoklipy k pesničkám z albumu Barvy, sólové koncerty s novou kapelou a aktuálne veľmi populárnu Rocksymphony v halách v Prahe, Brne, Zlíne a Ostrave. Koncerty s názvom Rocksymphony spájajú rockové evergreeny so sprievodom symfonického orchestra. Hlavnou hviezdou večera je práve Marta Jandová spoločne so spevákom Václavom Noidom Bártom, ktorý ako skladateľ, aranžér a spevák spolupracuje na poli populárnej a rockovej hudby s poprednými českými hudobníkmi. Filharmóniu Bohuslava Martinů bude riadiť Viktor Kozánek. V symfonickom podaní zaznie i ukážka z nového albumu Barvy.

ZDROJ: Adriána Čahojová, Supraphon

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share