HudbaTlačové správy

Marek Ztracený prichádza s prvým koncertným DVD

Na záver minulého roka si pripravil český spevák Marek Ztracený pre svojich priaznivcov špeciálny darček – DVD 10 let od Ztrácíš – Forum Karlín. Titul prináša záznam výročného koncertu z 27. novembra 2017 vo vypredanejhale Fóra Karlín, kde spevák oslavoval desať úspešných rokov na hudobnej scéne. 

Marek Ztracený – 10 let od Ztrácíš

Na DVD zázname nechýbajú najväčšie hity od legendárneho Ztrácíš, cez Sex s ex, Léto 95 až po aktuálny To se mi líbí. Mimoriadnosť koncertu podčiarkujú hviezdni hostia. Marta Jandová v dvoch spoločných nahrávkach Počasíi Káva a sex a tiež Karel Gott. Ten tu spoločně s klavírnym sprievodom Mareka Ztraceného zaspieval svoj veľký hit Být stále mlád.

Marek Ztracený – Vlastní Svět na Spotify

„Nemôžem uveriť, že je to už rok. Pred koncertom som tlačil čas, aby som už mohol ísť na pódium. Pamätám si, ako som sa prvýkrát pozrel do narvanej haly a uvedomil som si, že dnes sa odohrá niečo výnimočné. No a asi o pol minúty na to vybuchli efektne pripravené konfety, ktoré ale boli zle namierené a ja som sa do nich zamotal a nemohol som ani hrať na gitare (smiech). Paradoxneto mne i koncertu pomohlo. Tento koncert mal niekoľko „prvýchkrát“. Prvýkrát v tak veľkej hale, prvý, ktorý sa vysielal naživo v rádiu, prvý, kde sme nakrúcali DVD,“ spomína Marek a opisuje zákulisie vzniku DVD.

Mimoriadne úspešný rok

Okrem toho má Ztracený za sebou mimoriadne vydarený rok 2018. V júni vydal nový album Vlastní svět, nadšene prijatý fanúšikmi i hudobnými publicistami. Pilotný singel „Minulost“ niekoľko týždňov viedol rebríček najhranejších domácich nahrávok v českých rádiách, a na jeseň dokonca spevák dvakrát vypredal pražské Roxy a brnenské Sono so skvelými koncertnými krstami.

Nezanedbateľná bola i Marekova letná festivalová sezóna, počas ktorej často v roli headlinera zahral naživo nielen svoje najväčšie hity, ale predstavil i pesničky z nového albumu. Na jeseň tohto roka sa zúčastnil projektu „Za 100 let“, kde sa 13 súčasných českých hudobných osobností prihlásilo nahrávkou a úspešným klipom k 100. výročiu vzniku republiky. Nedávno tiež predstavil kontroverzný videoklip k piesni„To se mi líbí“ z albumu Vlastní svět. Herečka Nikol Štíbrová sa v klipe predstavila ako vášnivá fanúšička, ktorá svoj idol neváhala vyzliecť a pripútať k posteli.

ZDROJ: Adriána Čahojová, Supraphon

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share