HudbaTlačové správy

Ľudové mladistvá a 3 Cohens Sextet otvoria Bratislavské jazzové dni 2018 už v septembri

Koncert jazz-folklórnej senzácie Ľudové Mladistvá bude súčasťou otváracieho koncertu Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa. Spolu s 3 Cohen Sextet budú Ľudové Mladistvá koncertovať v Ateliéri Babylon 8. septembra.

Ľudové Mladistvá sú netradičný projekt hudobníka Martina Majla Štefánika, ktorý originálne spája prvky folklóru, jazzu, vážnej aj modernej hudby. Projekt vznikol v roku 2016 a hneď v októbri vyhral súťaž mladých talentov na BJD 2016, nasledujúci rok sa predstavil na hlavnom pódiu jazzákov. Za tri roky fungovania získali Ľudové Mladistvá viaceré ocenenia na Slovensku i v Česku a v polovici mája im vyšiel debutový album Viete ako…, ku ktorému kapela absolvovala úspešné turné po Slovensku.

Exkluzívnym hosťom otváracieho večera 44. ročníka Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa je súrodenecká kapela 3 Cohens Sextet. Jej jadro tvoria traja súrodenci  Anat (tenor saxofón, klarinet), Yuval (soprán saxofón) a Avishai (trúbka) Cohenovci doplnení tromi skvelými hudobníkmi.

Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal. Bližšie informácie na webe festivalu www.bjd.sk.

Tradícia súťaže mladých talentov na jazzákoch pokračuje aj tento rok. Hudobníci a kapely sa organizátorom môžu hlásiť do 24. septembra.

Súťaž je otvorená nielen pre jazzové kapely či projekty, súťaž je otvorená aj pre príbuzné žánre a všetku dobrú a kvalitnú hudbu. „Program festivalu sa snažíme formovať pestro. Zameriavame sa na kvalitnú hudbu a tohto hesla sa držíme aj pri výbere finalistov súťaže mladých hudobníkov,“ prezradil Pavel Daněk, organizátor festivalu. Z prihlásených kapiel budú vybratí finalisti, ktorí budú koncertovať už na tohtoročných Bratislavských jazzových dňoch Slovenská sporiteľňa, ktoré sa budú konať od 8. septembra do 28. októbra. Víťaz, ktorého vyberú fanúšikovia hlasovaním, má istý koncert na hlavnom pódiu jubilejného 45. ročníka festivalu v roku 2019.

Zoznam víťazov predchádzajúcich ročníkov je pestrý: The Illusions Trio (2010), FAT breakFAST (2011), Martin Uherek Quartet (2012), Maringotka (2013), GrooveHub (2014), Cha Bud! (2015), Ľudové mladistvá (2016), Carpet Cabinet (2017). Tohtoroční finalisti sa budú môcť pýšiť svojím koncertom na podujatí, na ktorom budú koncertovať aj svetové hviezdy ako Kennedy Administration, Yellowjackets feat Luciana Souza, The Manhattan Transfer či John Scofield.

Kapely, ktoré sa chcú zúčastniť súťaže a mať šancu zaradiť sa do zoznamu víťazov, môžu svoje prihlášky posielať do 24. septembra 2018. Skladby kapely či projektu je potrebné zaslať spolu s krátkou biografiou a fotografiou na adresu rockpop@rockpop.sk alebo poštou na Rock Pop Bratislava, P. O. Box 55, 814 99 Bratislava.

Program 44. ročníka Bratislavských jazzových dní:
08.09.  3 Cohens Sextet (Izrael), Ľudové Mladistvá (SK) / Ateliér Babylon
19.10.  Kennedy Administration (USA), Jamison Ross (USA) / Incheba Bratislava
21.10.  Yellowjackets feat Luciana Souza (USA), Stefano Bollani (ITA) / Incheba Bratislava
22.10.  The Manhattan Transfer (USA), Peter Lipa band (SK) / Incheba Bratislava
28.10.  John Scofield Combo 66 (USA) / Ateliér Babylon

 

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share