HudbaTlačové správy

Lina Mayer vydala svoj debutový album, pokrstili ho čriepkami

V symbolický dátum, štvrtok 4. 4. 2019 vydala speváčka Lina Mayer svoj debutový album, ktorým bilancuje svoju doterajšiu tvorbu. V utorok 2. apríla jej ho slávnostne pokrstila obľúbená a cappella formácia na čele s Braňom Kostkom, v ktorej je Lina členkou už viac ako rok.

Teaser – album Lina Mayer

Vydaním albumového debutu s jednoduchým názvom LINA MAYER speváčka rekapituluje krásne trojročné obdobie rádiových singlov, ktoré odštartoval úspech jej doposiaľ najväčšieho hitu Personal sky. Album Liny Mayer je unikátnym hudobným počinom – hoci je debutový, je totiž plný hitov, ktoré fanúšikovia poznajú z éteru slovenských rádií.

Dielo tandemu Lina Mayer – Randy Gnepa

Hudobná novinka produkčne vznikla pod ochrannými krídlami Lininho dvorného producenta Randyho Gnepu. V spolupráci s Randym Lina prináša už päť rokov hitové single, ktoré bodujú v rádiových hitparádach. Ako speváčka hodnotí túto vzácnu umeleckú symbiózu, ktorá vznikla medzi ňou a jej producentom? „Veľmi dôležitú úlohu tu zohráva vkus a predstavivosť, s ktorou pracujeme. V popovom žánri je veľmi dôležitá miera, je to tenká hranica, aby sa neskĺzlo do gýču, aby to bol stále pop, no zároveň mal určité kvality.  Randy je hudobne veľmi rozhľadený človek, sleduje súčasnú (nielen) popovú scénu, čo je vo výsledných aranžmánoch cítiť. Vždy si na začiatku upresníme ako chceme, aby skladba pôsobila. Veľakrát to vyvstane zo skladby, ktorú mu donesiem, často ona ukáže smer, potom je to už otázka komunikácie, často sa zhodneme, občas máme rozdielny názor v detailoch, ale vcelku to zapadá tak ako to má byť.“

Debutový album odzrkadľuje to, ako sa dokáže umelec vnútorne autorsky i navonok zvukovo či žánrovo vyvíjať doslova a dopísmena od skladby k skladbe: „Moje autorské počínanie by som prirovnala k takému malému zvieratku, ktoré sa učí chodiť:) Aj ja som sa postupne učila, a stále sa učím. Chcem robiť pop, ktorý má svoje kvality, je moderný a súčasný.  Podľa mňa je to ako taká hra, a nikdy nekončiaci proces. Doslova sa postupne oťukávam vo vlastných schopnostiach a možnostiach, a cítim, že to môže byť lepšie.“ Ako Lina stručne definuje svoj debutový albumový počin? „Je to ako môj odtlačok , je tam všetko, sú tam emócie, energia, myšlienky, a zároveň moja predstava súčasného popu. To všetko zabalené v obale s fotkami od úžasného Lukáša Kimličku.“

Hity, novinky a akustické bonusy

Novinka prináša 12 skladieb vrátane aktuálneho singla So high, ktorý sprevádza vydanie albumu. Na CD samozrejme nechýba Linin spomínaný najväčší hit Personal sky, ale aj všetky úspešné rádiové single, ktoré v hitparádach bodovali po ňom – Nothing, Don´t Let Me Now či Falling. Fanúšikovia na albume nájdu aj špeciálne akustické verzie singlov Nothing a Personal sky. Album prináša aj ďalšie doteraz nevydané novinky Take me home a Fear. 

Album Lina Mayer pokrstili jej kolegovia zo skupiny Fragile, symbolicky čriepkami (pozn. fragile znamená krehký). Na slávnostný krst Linu prišla podporiť aj rodina, blízki kamaráti a kolegovia z brandže ale i ďalšie známe osobnosti – herečka Zdena Studenková, herec René Štúr, frontman kapely Gladiator Miko Hladký, moderátorka a herečka Karin Haydu, speváci Tomáš Bezdeda, Ibrahim Maiga a mnohí ďalší.

ZDROJ: Adriána Čahojová, Soul for Show

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share