HudbaSprávy

Koncom septembra vyjde vianočný album Hany Zagorovej

Pred rokom, 26. augusta 2022, nás navždy opustila výnimočná umelkyňa, ktorá ostane zapísaná v histórii ako jedna z najvýznamnejších speváčok českej populárnej hudby. 

Nezameniteľný hlas a charizmatická osobnosť Hany Zagorovej nadchli celé generácie a jej nahrávky získaliDiamantovú platňu Supraphonu za predaj viac než 10 miliónov nosičov. Supraphon pripravuje na 29. septembra vydanie kolekcie vianočných piesní „Hana Zagorová – Mé svátky“, ktorá bude hudobným darčekom pre všetkých, ktorí si obľúbili tvorbu tejto nezabudnuteľnej speváčky. 

Hana Zagorová milovala adventné obdobie a na Vianoce sa vždy veľmi tešila. S prípravou scenárov svojich tradičných vianočných koncertov v pražskej Lucerne zvykla začínať už v lete, a vždy na nich chcela potešiť a prekvapiť svojich fanúšikov. Tieto koncerty boli známe mimoriadne srdečnou atmosférou a v dlhom predstihu bývali beznádejne vypredané. 

Nahrala tiež množstvo vianočných piesní, ktoré sa pre jej fanúšikov stali už trvalou súčasťou sviatkov. Kto by nepoznal jej dueto s Petrom Rezkom Vánoční tajemství? Kto by si nezamiloval jej osobnú pesničku Mé dětské svátky, v ktorej spomína na svoje šťastné detstvo? Jednou z posledných piesní, ktoré nahrala, bolo dueto s Marekom Ztraceným Vánoce jako dřív.

Napriek tomu Hana Zagorová napodiv, a na rozdiel od iných speváckych kolegov či kolegýň, nikdy nevydala ucelený vianočný album, i keď o tom v posledných rokoch uvažovala. Dokonca už mala pripravených i pár nových songov od pesničkárky Radůzy, stále si však nebola istá, ako by mal jej vianočný album vo finále vyzerať, a tak dala prednosť realizácii svojich posledných troch štúdiových albumov Vyznání, O lásce a Já nemám strach, ktoré vydala v priebehu posledných 10 rokov v Supraphone. 

Supraphon teraz v spolupráci s dlhoročným spolupracovníkom Hany Zagorovej, producentom Lubošom Křížom zostavil sviatočnú kolekciu Hana Zagorová – Mé svátky, ktorá vyjde na CD i digitálne 29. septembra 2023 a bude obsahovať nahrávky zo všetkých dekád hudobnej kariéry Hany Zagorovej, pričom niektoré z nich vyjdú na CD prvýkrát.

ZDROJ: Adriana Nievelt 

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share