HudbaTlačové správy

Klára Vytisková pôjde v novinke z teplákov do džínsov

Vlani nás naladila prvou ochutnávkou v podobe singla Ice a teraz konečne nastáva čas, kedy sa dočkáme jej druhého sólového albumu. Klára Vytisková, držiteľka Ceny Anděl 2015, ho pomenovala Love is Gold a podľa jej slov reflektuje jej „život ako ženy, ktorá vďaka materstvu začala vnímať viac sama seba“. Album, ktorý vyjde 6. marca v Supraphone, Vytisková pokrstí 16. apríla v pražskom Štúdiu Hrdinov, kde budú okrem jej kapely aj akrobati Losers Cirque Company, a návštevníci sa tak môžu tešiť na netradičný (nielen) hudobný zážitok…

„Na Love is Gold sa od všetkých domácich a dedinských tém minulého albumu Home vraciam späť do mesta. V skratke z teplákov späť do džínsov. Mesto bolo už od „gympla“ miestom, kde som bola sama so sebou, dedina je pre mňa rodina. Nový album reflektuje môj život ako ženy, ktorá vďaka materstvu začala vnímať viac sama seba. V Ice idem sama so sebou na rande a dochádza mi, že nie je čas na to nemať sa rád, pretože to všetko uteká tak rýchlo, v pesničke Burn spaľujem neistoty, v duete Gold s Albertom Černým spievam o sebaláske, ktorú album spracováva v rôznych podobách…,“ vysvetľuje jedna z najvýraznejších a najrešpektovanejších ženských osobností českej hudobnej scény ideový koncept svojho nového albumu.

„Láska neznamená iba mať priateľa a chodiť na rande. Slovo láska znamená omnoho viac. Je to láska v rodine, láska, ktorú máte s priateľmi, láska k zvieratám, láska k vašej práci a v neposlednom rade láska k sebe. Je to to dobré, čo v sebe máme a musíme sa o to starať ako o poklad. Možno by sa album ale mal volať Love is Salt, pretože soľ je nad zlato…,“ dodáva k samotnému názvu albumu Love is Gold s úsmevom Vytisková.   

Krst albumu bude spoluorganizovať pražské Štúdio Hrdinov. Vytisková komentuje svou voľbu takto: „Práve v Štúdiu Hrdinov som videla pred 15timi rokmi koncert Róisin Murphy a bol to pre mňa veľký zážitok, inšpirácia, super koncert, krásne miesto… Toto všetko sú dôvody, prečo som si vybrala práve tento, na koncerty pomerne netradičný, priestor.“ 

Priestor, ktorý spadá pod Národnú galériu a patrí predovšetkým divadlu, hostí hudobné akcie naozaj len veľmi zriedka. O to výnimočnejšou udalosťou tak bude krst novinky Love is Gold. Okrem samotného koncertu sa môžeme tešiť na už spomínaných Losers Cirque Company a tiež rôzne audiovizuálne špeciality. Spoločne so štandardnými vstupenkami sú v predpredaji prostredníctvom siete GoOut vo veľmi obmedzenom množstve aj VIP vstupenky do špeciálne upravenej zóny, v  rámci ktorých návštevníci obdržia podpísané CD Love is Gold.

„Pro mňa je krst vždy párty pre ľudí, ktorí majú radi moju hudbu, pre mojich kamošov a pre ľudí,  s ktorými pracujem, čo sú väčšinou tiež priatelia. Užijeme si večer/noc, nielen koncert. Je to vždy špeciálna energia medzi kapelou a publikom. Chcem si užiť, že môžem zahrať celý album s kapelou, a potom tancovať spoločne s ostatnými na DJ Anche Er, ktorá mi vždy dá tie tracky, ktoré chcem počuť. Chcem sa rozprávať s ľuďmi. Tento album bola dvojročná cesta, kedy som pendlovala medzi rodinou a štúdiom, medzi dedinou a mestom… Cesta pokračuje, ale má veľkú zastávku menom Štúdio Hrdinov, kde to všetko spoločne oslávime,“ pozýva Klára Vytisková na krst, ktorý bude jednou z jarných udalostí českej hudobnej scény. 

ZDROJ: Adriána Čahojová, Supraphon

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share