HudbaTlačové správy

Ja som optimista prvýkrát na vinyle

Evergreeny preslávené Františkom Krištofom Veselým v jedinečnej interpretácii Milana Lasicu a orchestra Bratislava Hot Serenaders vychádzajú  prvýkrát vo formáte vinylovej LP-platne.

Na legendárnom albume Ja som optimista z roku 2001 sa spojili dve skutočné ikony slovenskej populárnej hudby – dnes čerstvý osemdesiatnik Milan Lasica a orchester Bratislava Hot Serenaders pod vedením vynikajúceho trubkára a kapelníka Juraja Bartoša.

Lasica aj Bartoš majú radi tradičnú slovenskú populárnu hudbu a jej najväčšieho majstra Františka Krištofa Veselého. Z jeho repertoáru je zostavený tento výnimočný album, pričom nové nahrávky sú realizované tradičnou dobovou nahrávacou technikou. Album si tak zachováva jedinečnú nostalgiu predvojnovej a vojnovej éry, ktorá je umocnená osobitou interpretáciou zúčastnených umelcov.

Ako sme už zvyknutí u Milana Lasicu na stručnosť jeho komentárov, aj k najnovšie vydanému titulu Ja som optimista sa vyjadril veľmi krátko, ale trefne: „My starneme, ale tie pesničky nie.“

Album Ja som optimista vyšiel po prvýkrát na vinyle oficiálne 21.februára 2020.

ZDROJ: Renáta Tomášová, Warner Music

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share