HudbaSprávy

Hudobné novinky 8/2021

music

Supa Wave feat. Lil Candypaint – Coney Island

https://youtu.be/BSKtS6rtcJE

Sandro Cavazza, Georgia Ku – Love To Lose

Multiplatinový švédsky spevák Sandro Cavazza ako jeden z najvýraznejších hlasov populárnej hudby dnes vydáva nový singel „Love To Lose“ spolu s platinovou speváčkou a textárkou Georgiou Ku. Pieseň je o dvoch rozličných pohľadom na vzťah, o vzostupoch a pádoch a o tom, ako za fungujúci vzťah niekedy bojujeme. „Love To Lose“ je prvou spoluprácou týchto dvoch zvučných mien a podľa videoklipu, ktorý je už dostupný na YouTube, je vidno, že sa vydarila. O vizuálnu podobu piesne sa postaral oceňovaný režisér Paul Jerndal (Icona Pop, Elliphant), ktorému sa podarilo citlivo preniesť vzťahové témy do hudobného videa. Napríklad, keď posadil Sandra a Georgiu za kuchynský stôl a natáčal ich kamerou, ktorá sa nad nimi otáčala o 360 stupňov. V tej chvíli je vidno ako chémia medzi spevákmi prakticky vyskakuje z obrazovky.

L.L.A.M.A, Carmen DeLeon, Ne-Yo – Shake

Inovatívny klip určený predovšetkým pre deti je zameraný na podporu ich kreativity a zvýšenie záujmu o hudbu. L.L.A.M.A je zároveň prvou minifigúrkou LEGO® a taktiež prvým umelcom – DJ/producent, ktorý vydal pieseň cez VIDIYO. Hudobní fanúšikovia nájdu L.L.A.M.A minifigúrku v DJ Llama BeatBoxe, ktorý je k dispozícii na www.musicbyllama.com 

VIDIYO ponúka úplne nový a bezpečný spôsob hry využívajúci možnosti rozšírenej reality, ktorý deťom pomáha plniť si sny tým, že sami režírujú, produkujú a hrajú v hlavných úlohách, ale taktiež zdieľajú svoje vlastné hudobné videá, pre ktoré používajú skladby z celého sveta od umelcov Universal Music Group.

„Shake“ produkoval hitmaker David Stewart (Eurythmics), ktorý skladbu napísal spoločne s Ryanom Tedderom (OneRepublic). „Ryana som stretol na párty. Bol jediný, kto so mnou dokázal tancovať,“ spomína L.L.A.M.A. „O pár dní neskôr prišiel ku mne a sedeli sme len-tak. Pred západom slnka sa zrodila pieseň „Shake“. Ide o zábavný a energický song, pri ktorom sa ti chce tancovať,“ komentuje umelec.

NE-YO vraví: „L.L.A.M.A je umelec, ktorého teraz všetci potrebujeme. Ľuďom treba prinášať motivujúcu a pozitívnu hudbu, najmä v období ťažkých časov. Som rád, že tohto môžem byť súčasťou.“ Carmen DeLeon dodáva: „Bola som úplne nadšená, keď ma oslovili na nahrávanie singlu „Shake“ po boku NE-YO a L.L.A.M.A Mám kreatívny život plný veľkých snov a táto spolupráca s LEGO Group tomu dopomohla. Verím, že táto pesnička a video, ktoré sme nakrútili, inšpiruje deti v nasledovaní ich snov.“

L.L.A.M.A znamená skratku pre LOVE, LAUGHTER AND MUSIC ALWAYS. Pochádza z andského regiónu Južnej Amerike, odkiaľ sa presťahoval do Los Angeles, aby si splnil svoj sen. Pri podpisovaní zmluvy s Astralwerks L.L.A.M.A povedal: „Je priam neuveriteľné byť pod takýmto legendárnym labelom. Stále som inšpirovaný všetkými umelcami, ktoré má. Ak sa mi podarí urobiť aspoň jedného človeka šťastným, tak sa moja misia podarila.“

Sophie and the Giants – Right Now

Britská indie-popová kapela zo Sheffieldu, Sophie and the Giants, po kolaborácii na hite s Purple Disco Machine „Hypnotized“, vydanom počas minulého roka, prichádza s nadväzujúcim singlom „Right Now“. Ten je výsledkom popovej citlivosti kapely zmiešanej s trochou mileniálskej rockovej úzkosti. „Milujeme energiu „Hypnotized“, tú pozitívnosť a čistotu, čo prirodzene ovplyvnilo hudbu, ktorú robíme teraz. „Right Now“ to rozhodne reflektuje,“ zaznelo od kapely Sophie and the Giants. „Right Now“ predstavuje dávku povznášajúcej energie aj napriek tomu, že sa členovia kapely, Sophie Scott spolu s gitaristom Tobym Holmesom, basistkou Antinou Pooles a bubeníkom Chrisom Hillsom, snažia preniesť cez pandémiu a následné lockdowny najlepšie ako vedia. 

Natália Hatalová – Chcem

Krásna a talentovaná speváčka s nádherným zamatovým hlasom Natália Hatalová sa ozýva po dlhšom čas. Popri mamičkovských povinnostiach si odskočila do nahrávacieho štúdia a fanúšikov potešila novinkou Chcem. Skladba ich má povzbudiť. Empatická Natália si totiž uvedomuje, že v týchto časoch môže na hocikoho spadnúť splín, no ona odkazuje – netreba sa vzdávať!  Rezká novinka dostala aj klip, v ktorom mladá umelkyňa žiari v celej svojej kráse!

„Text je o tom, aby človek prijal prekážky s tým, že ho posúvajú ďalej. Netreba sa vzdávať, ale práve naopak, chcieť byť silný a čeliť všetkému, čo príde. Asi všetci prežívame v rámci pandémie náročné časy. Nič nie je ako bolo a prídu dni, keď to na nás môže doľahnúť. Pieseň Chcem vznikla ešte pred dvoma rokmi a dozrela vo mne aj vďaka aktuálnej situácii. Je mi jasné, že text nie je úplne jednoznačný, ale viem, že každý v ňom nájde to svoje. Svoj príbeh, svoju túžbu,“ vysvetľuje Natália Hatalová.

Hudbu k pesničke zložil Andrej Mutňanský, master dodal Randy Gnepa. „Andreja poznám už roky, sledujem jeho tvorbu, keďže je sám spevákom. O spolupráci sme sa rozprávali už dlhšie. Prvá prišla hudba a nálada pesničky ma ťahala napísať niečo týmto smerom. Veselé bolo, že som dva mesiace mala v hlave, že to bude po anglicky a v priebehu jedného večera sa to celé zmenilo. Potom sme už len pesničku nahrali a doladili celkový aranž,“ dodáva Natália.

David Key ft. Gizka Oňová – Idem Riešim

Skladbu Idem riešim David Key vyprodukoval so španielskym spevákom Adexom a spoločne ju plánovali aj naspievať. Plány im však zhatila pandémia koronavírusu. „Povedali sme si, že keď na ňu nemôžeme mať spoločný videoklip, nahráme ju každý zvlášť. Medzitým som nahral dueto Abraka Dabraka s Ondrom Kandráčom a baladu Dych. Do Idem Riešim som sa pustil až po tom, keď som si všimol, že Adexe má na našej pesničke už takmer jedenásť miliónov videní,“ prezrádza okolnosti vzniku nového singla David Key. 

Skôr, ako sa vybral do nahrávacieho štúdia, uvažoval, čím pieseň ozvláštniť. „Už ako demo nahrávka znela dobre, ale aj tak sa mi tam žiadalo ešte niečo. Vymýšľal som, kombinoval, no stále to nebolo ono,“ priznáva David a pokračuje. „Zakomponovať do skladby Gizku a jej Idem Riešim, ma napadlo, keď raz v noci v televízii reprízovali Svokru. Prišlo mi to ako super fór. Keďže na ňu nemám žiaden kontakt,  napísal som jej na Facebook a hneď ráno som si od nej našiel odpoveď. Vysvetlil som jej svoju predstavu a potom to už išlo všetko veľmi rýchlo,“ hovorí ďalej.  

Joel Corry x Raye x David Guetta – Bed

Udalosť týždňa nielen pre priaznivcov tanečnej hudby – britský DJ a producent Joel Corry sa na novinke BED spojil s Davidom Guettom! Spoločnosť mu robí speváčka RAYE, ktorú môžete poznať vďaka hitom You Don’t Know Me (Jax Jones) alebo Regardless (spolupráca s Rudimental).

ZDROJ: Vladimír Bryndák, Bryndák Records | Karolína Zboniaková, Universal Music | Eva Sládková, Propaganda House | Jana Chudíková | Renáta Tomášová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share