HudbaSprávy

Hudobné novinky 7/2021

music

D.Y.K. – You Don’t Know Who I Am

Po hravej  a tanečnej skladbe Phone Song prichádza spevák s novým klipom, s krehkým príbehom vyznania lásky. Účinkuje v ňom spoločne so svojou ženou, herečkou Tatianou Dykovou, kreatívny tím doplnil druhý manželský pár – kameramanka Olga Špátová-Malířová a jej muž Jan Malíř. Vyhlásený kameraman sa ale v tomto prípade ujal réžie. 

„Inu, tak hlavne celý tento klip, ak sa tomu dá tak povedať, či to skôr nie je sled obrazov, je hlavne o tom najjemnejšom, najintímnejšom cite. O láske. Tak preto tam hrá moja žena. Tá pieseň je aj o nej a pre ňu. A prehovárať som ju teda, myslím, ani nemusel,,“ hovorí Vojtěch Dyk a dodáva. “ Myslím, že ani Oľgu s Honzou Malířovcami som moc prehovára nemusel, keďže oni vedia snímať city. To je jeden z cih darov. Takže to bola prvá kameramansko-režijná voľba. Naviac Honza je dušou muzikant, takže crtí frázu, ctí slovo, melódiu. Dnešný hudobný videoklipový svet je plný rýchlych strihov, obrazovej agresie, tak som skrátka chcel ísť proti tomu a naopak v ústrety jemnohmotnosti a krehkosti.“

Majself – Závislý

Každým klipom nás samotný raper prekvapí niečím novým. Už z názvu skladby „Závislý“ sa dá predpokladať, že pôjde o love song tematiku. No nejde o tradičný valentínsky song, ale o trocha jemne pikantnejší vizuál. Réžiu pre tento špecifický klip dal na starosti fotografovi, s ktorým už Julka predtým spolupracovala ohľadne intímnych snímok, Petťrovi „P.Graphy“ Lašutovi..

„Nielen skladba, ale aj samotný klip je podčiarknutím, o čom vlastne ľudské vzťahy sú. Môžeme si dokazovať lásku aj materiálne, no nikdy to nebude dostačujúce, keď zo vzťahu vyprchá vášeň a iskra. Vzťah musí pulzovať ako ohnivá energia, ktorú musia obaja vo vzťahu stále rozdúchavať a nenechať vyhasnúť. Myslím, že v tomto klipe je dosť cítiť, že tá naša iskra je stále väčšia a väčšia, začo som nesmierne šťastný, že mám po boku takú ženu, akou je moja Julka“, hovorí Majself.  

King Shaolin – Jivin‘

Energickí chlapci z King Shaolin predstavujú dlho očakávaný videoklip k dynamickému singlu Jivin’, ktorý sa dostal nečakane veľmi vysoko v hranosti slovenských rádií. Kapele sa tak podaril preniesť chemický náboj z piesne rovno na poslucháčov a teraz predstavujú aj jej vizuálnu stránku, ktorá tak scelí nákazlivú vášeň pulzujúcu piesňou.

Skladba spočiatku „spala“ medzi ostatnými mnohými rozpracovanými námetmi piesní speváka a skladateľa Domi Stoff, kým nebol objavený jej potenciál. „Jivin’ bol pôvodne len nápad, krátka skica, ktorá ležala v šuplíku viac než dva roky. Keď som však kompletizoval materiál na náš najnovší, a teda aj aktuálny album Mind Game, tak som poslal viaceré odložené a rozpracované skladby môjmu kolegovi a nášmu manažérovi Mustafovi (pozn. Michal Neffe) a on ako jeden z prvých vybral práve Jivin’. Nápad mal v sebe od začiatku náboj a silu, no práve Mustafovo upozornenie naň ma inšpirovalo k dotvoreniu tohto živelného tracku,“ prezrádza Domi zrod piesne.

Amber Van Day – Kids in the Corner

Amber Van Day je hudobníčka a textárka, ktorá odmieta byť zaškatuľkovaná v kategóriách a žánroch. Teraz vydáva pieseň „Kids in the Corner“, ktorá sa objavuje aj v úvodných scénach seriálu Fate: The Winx Saga a vďaka ktorej upútala pozornosť divákov po celom svete. 

„Kids in the Corner“ je sebavedomý a vzdorovitý debutový singel novej londýnskej speváčky a textárky Amber Van Day. Speváčka o svojej sebavedomej hymne povedala: „‘Kids in the Corner‘ je o prijatí samého seba, rozmanitosti a sile zraniteľnosti. Ide o to odstrániť štítky a nepodriadiť sa nerealistickým očakávaniam. Aj keď sa môže zdať, že spoločnosť je teraz prepojená viac ako kedykoľvek predtým, viem, že svet môže byť veľmi osamelým miestom. KITC je o hľadaní ľudí, ktorí vám môžu pomôcť na ceste k vášmu autentickému ja. Keď som spolu s ostatnými vytvorila túto pieseň, prišlo mi to zvláštne a dôležité o tom hovoriť. Pocit, že vás niekto odsudzuje a nie ste pochopený môže spôsobiť, že prestanete rozprávať o svojich problémoch, ktoré by nás inak spojili.“

ZDROJ: Karolína Zboniaková a Tomáš Karpel, Universal Music | Jana Trellová | Michal Neffe, Unavená agentúra

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share