HudbaSprávy

Hudobné novinky 6/2022

music

Goodboys – Black & Blue


Dvojica Joshua Grimmett a Ethan Shore minulý rok prežili niekoľko žiarivých momentov. Tým najvýraznejším bol globálny úspech ich singla Bongo Cha Cha Cha, tanečnej prerábky skladby talianskej speváčky Cateriny Valente z roku 1959. Goodboys sa na novinke Black & Blue vracajú k rukopisu, ktorým sa na tanečnej scéne etablovali. Pôsobivá kombinácia popovej chytľavej melódie s futuristickým zvukovým obalom definovala už ich prvé nahrávky Piece Of Your Heart a Lose Control, na ktorých Goodboys spolupracovali s projektom MEDUZA. 

Jax Jones feat. MNEK – Where Did You Go

Britský DJ, skladateľ a multiinštrumentalista Jax Jones, prichádza do roku 2022 s radosťou a pozitívnou energiou. Hneď začiatkom roka totiž predstavuje singel „Where Did You Go?“, ktorý svojimi vokálmi obohatil spevák MNEK. Môžeme sa tak tešiť na nostalgiu letnej nálady plnú duniacich basových liniek.

„Tento song je tak trochu iný. Milujem experimentovať so zvukom a dúfam, že sa vám všetkým bude páčiť!“ hovorí o novom tracku 34-ročný DJ.

Matej Smutný – Words U Say

Po troch úspešných singloch a EP platni smeruje talentovaný slovenský hudobník k debutovému albumu. Pieseň Words U Say, ktorej prostredníctvom sa Matej Smutný ospravedlňuje za to, ako málo imformácií občas muži zvládnu pri vzájomnej komunikácii spracovať, je prvou ukážkou z chystaného albumu.

Eddie Vedder – Brother the Cloud

Spevák legendárnych Pearl Jam a ikona alternatívneho rocku/grunge – Eddie Vedder, sa vracia so svojím sólovým projektom. Od jeho posledného projektu Ukulele Songs ubehlo už neuveriteľných 11 rokov.

Nový album Earthling, o ktorého produkciu sa postaral Andrew Watt, predstaví Eddie už zajtra – 11. februára. Okrem vopred vydaných piesní „Long Way“ alebo „The Haves“ sa fanúšikovia môžu tešiť aj na novinku „Brother the Cloud“ a desať ďalších trackov. Na nich sa objavia hosťujúce hudobné legendy, akými sú Stevie Wonder, Ringo Starr, Elton John či bubeník z Red Hot Chilli Peppers – Chad Smith, ktorí spoločne s Glenom Hansardom a ďalšími muzikantmi budú Eddieho sprevádzať na pripravovanom americkom turné.

remme, Clara Mae – half a world away

Obľúbený holandský spevák a pesničkár remme, ktorého môžete poznať napríklad zo spolupráce s českým interpretom fiedlerskim, vydáva jemnú pieseň s názvom
„half a world away“. Na vytvorenie tejto srdečnej hymny o túžbe, ktorú za obdobie pandémie spoznal asi každý, si prizval švédsku speváčku Claru Mae.

„Pre mňa je half a world away o tom, že vám niekto chýba. Ako môže byť niekto tak blízko a zároveň tak ďaleko. Dostávate sa do bodu, kedy nemôžete prestať rozmýšľať nad všetkými tými maličkosťami, ktoré ste spoločne zdieľali a tak premýšľate, či na vás ten druhý stále myslí a drží vás to hore celú noc,“ približuje svoje posolstvo remme.

Malik Harris – Rockstars

Iba 24-ročný spevák, Malik Harris, nie je výrazný len svojím vzhľadom, ale aj vokálnym prejavom a zaujímavými videoklipmi. Minulý rok sa poslucháčom predstavil debutovým albumom Anonymous Colonist a teraz predstavuje ďalší veľmi osobný track s názvom „Rockstars“.

„Text je totálne autentický denníkový zápis, ktorý ponúka priamy pohľad do môjho emocionálneho sveta,“ popisuje pieseň Malik.

Calum Scott – If You Ever Change Your Mind

Britský skladateľ a spevák, Calum Scott, predstavuje trpkú, zato povznášajúcu emotívnu baladu o vzťahu plnom bolesti s názvom „If You Ever Change Your Mind“. Song je tak v poradí treťou ochutnávkou už dlho očakávaného albumu, ktorý by mal vyjsť túto jar a dostal aj zaujímavý vizuál s neuveriteľnými hereckými výkonmi.

„Pred piatimi rokmi som sa zaľúbil tak veľmi, že aj keď sa nám cesty rozišli, stále medzi nami bolo neviditeľné puto, ktoré kedysi bolo veľmi slabé a inokedy silné ako lano pripevnené k hrudi,“ povedal o svojej inšpirácii 33-ročný interpret.

Anitta – Boys Don’t Cry

Repertoár brazílskej speváčky je štýlovo pomerne pestrý. Jej skladby oscilujú medzi reggaetónom, popom, dance aj tzv. favela funk. Aktuálny singel Boys Don’t Cry pre ňu produkoval Matt Burns aka BURNS, škótsky hudobník, ktorého prácu v minulosti ocenili napríklad Britney Spears, Ariana Grande, Little Mix, Liam Payne, Lady Gaga alebo Ellie Goulding. Matt vydáva aj vlastné nahrávky, minulý rok sa presadil nielen na klubovej tanečnej scéne s hitom Talamanca. Pre Anittu je Boys Don’t Cry jednoznačne príležitosť výrazne osloviť poslucháčov mimo juho a stredomorského územia.  

Ed Sheeran – The Joker & The Queen [feat. Taylor Swift]

Štvrtým singlom zo Sheeranovej platne Equals je skladba The Joker & The Queen. Od albumovej verzie sa však líši – anglický spevák oslovil Taylor Swift, ktorá ho v novej úprave doprevádza. Ide o štvrtú vzájomnú spoluprácu oboch hudobníkov. „Už keď som dokončoval originálnu verziu piesne, napadlo ma, že by z nej mohol byť duet a že by sa tam skvele hodil jej hlas“,  prezrádza Sheeran v oficiálnej správe k novému singlu. 

Coldplay – Let Somebody Go [feat. Selena Gomez] (Radio Edit)

Tretí oficiálny singel z minuloročnej platne Music Of The Spheres. Coldplay duet so Selenou Gomez využili v deň vydania albumu, ale až teraz pieseň vyhlásili za plnohodnotný singel. A dali jej veľmi zaujímavý vizuál, ktorý je inšpirovaný tvorbou holandského grafika a umelca M.C. Eschera využívajúceho vo svojich prácach metódu teselácie. Klip režíroval Dave Meyers (napr. Kendrick Lamar, Eminem, Ariana Grande, Mick Jagger).

Predchádzajúci singel štvorice My Universe prepisoval americkú históriu: je prvou nahrávkou natočenou dvoma skupinami, ktoré dobyli čelo singlového rebríčka. Dlhodobo sa spolupráci  Coldplay s BTS darí aj u nás. Či na úspech Chris Martin a spol dokážu nadviazať pôsobivou baladou Let Somebody Go s hosťujúcou Selenou Gomez, uvidíme v budúcich týždňoch.

ZDROJ: Renáta Tomášová | Karolína Zboniaková

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share