HudbaSprávy

Hudobné novinky 50/2021

music

Robert Burian feat. Michal Došolomanský – Zima na saniach

“Zima je jedným z mojich obľúbených ročných období a vždy mi premieta film z čias, keď som bol ešte dieťa a tešil som sa už len z toho, že napadol sneh. Tešil som sa, že je všetko krásne biele a jediné, čo som mal na starosti bolo vytiahnuť sánky a vychutnať si úžasný detský svet, na ktorý budem vždy rád spomínať,“ povedal R. Burian. „K tomuto obdobiu v mojom živote sa viažu ale aj spomienky na pesničky, ktoré poznáme snáď všetci a ja som úprimne rád, že ich legendy slovenskej populárnej hudby zložili. Každá z týchto skladieb, ktorá vznikla v minulom storočí bola jedinečná a tým, že ja doslova zbožňujem ten magický zážitok, ktorý mi tieto skladby zakaždým prinášajú, tak som sa rozhodol ich pripomínať v podobe remixov všetkým generáciám,“ dodal.

Legendárna bigbandová skladba s detským zborom patrí do kategórie, ktoré sú pre Roberta Buriana na jednej strane veľkou radosťou, na druhej je to jedna z najnáročnejších remixových prác, akú si možno predstaviť. „Bigband je špecifický v tom, že každý jeden tón každého jedného nástroja musím pochopiť a spracovať tak, aby výsledok bol prejavom úcty voči pôvodnému autorom Pavlovi Zelenayovi a Tomášovi Janovicovi,“ vysvetľuje producent. Aj s ohľadom na náročnosť prípravy prichádza remix krátko pred Vianocami. 

„Verím, že vždy keď budete počuť túto skladbu, tak si spoločne zaspomíname na bezstarostné detské časy,” dodal na záver DJ a producent Robert Burian.

Jaymes Young – Infinity (PRETTY YOUNG Remix)

O piesni Infinity sme sa zmieňovali už v novembri. Na vrchol popularity ju katapultovala sociálna sieť TikTok. Záujem o skladbu amerického speváka sa rýchlo dostavil aj v streamovacích službách. Jaymes Young sa k nahrávke vrátil a v spolupráci so švédskym producentom, ktorý si hovorí PRETTY YOUNG, pripravil nový remix. 

Ivana Regešová – Poď domov

„Je to presne rok, čo sme sa stretli s Kamilom Peterajom pri nahrávaní relácie, kde sme obaja vystupovali ako hostia. Kamil mi spomenul, že majú s Gabom Dušíkom v talóne  skladbu, na ktorú doteraz nenašli vhodného interpreta. A tak sa pieseň „Poď domov“ dostala ku mne a okamžite ma oslovila. Nielen  chytľavou melodickou linkou a zaujímavou harmóniou, ale samozrejme aj krásnym textom. Veď, kto iný by mohol napísať tak poetický a emotívny vianočný text, ak nie Kamil Peteraj. Som rada, že sa nám pieseň podarilo vydať  presne do roka a do dňa, keď mi ju Kamil poslal,“ prezradila  Ivana Regešová. 

Stretnutie s autormi piesne považuje šarmantná speváčka za osudové. Po texte od Kamila Peteraja vždy túžila.

„Občas sa v pope stáva taká vec, že autorom chýba interpret a interpretovi zasa pesnička. Toto je ten prípad. Ivanka dostala pesničku v klavírnej verzii a po čase poslala demo, ktoré vyzeralo nádejne. Celý song si zmanažovala sama, je veľmi šikovná, mne sa táto podoba pesničky páči. Headline songu hovorí o návrate domov, k rodinnému stolu. Kam už sa môže človek radšej vrátiť? V tejto dobe je to istota, ktorá sa nedá nijakou inou nahradiť,“ vysvetľuje vznik piesne textár Kamil Peteraj.

Sarah C – Opäť sú Vianoce

SARAH C vydáva svoj prvý debutový singel Opäť sú Vianoce, ktorým upriamuje pozornosť zábavným spôsobom na sviatky také, aké sú v realite. Teda plné zhonu a stresov, ale vždy na konci dňa sú pri Štedrej večeri všetci usmiatí a spokojní. Skladba vychádza aj s milým a zábavným videoklipom, ktorým sa tvorcovia snažia tému Vianoc odľahčiť zábavným spôsobom. Mladá speváčka sa veľmi šikovne zhostila postavy vo videoklipe a podarilo sa zachytiť reálne Vianoce so šťastným koncom.

Speváčka sa okrem hudobnej kariéry venuje aktívne aj dabingu a bude ju môcť počuť v rôznych detských seriálových rozprávkach alebo filmoch. Dnes vychádza novinka, ktorá predznamenáva nový veľký projekt v spolupráci s Michalom Nemtudom a Adamom ADiss Miščíkom . O všetkom sa viac dozvieš nižšie, SARAH C nám totiž povedala bližšie informácie o myšlienke songu, aj o pripravovanom veľkom projekte.

INNA x Sean Paul – UP

Pôvodná verzia singla UP, ktorú speváčka INNA vydala pred mesiacom, už stihla nazbierať cez 11 miliónov views na YouTube a prenikla v prehľade služby Shazam na šieste miesto medzi tanečnými trakmi. Chytľavá skladba má teraz veľmi atraktívnu úpravu. Výzvu natočiť duet, prijal populárny jamajský vokalista Sean Paul, ktorého kariéru lemujú úspešné spolupráce so svetovými hviezdami. 

Peter Bič Project – Priznanie II.

Seriál Priznanie, ktorý na obrazovkách RTVS budú môcť diváci sledovať už od 9. januára 2022, má hotovú aj svoju titulnú skladbu. „Vznikla tak, že mi režisér Braňo Mišík zavolal, že má výborný scenár. Keď sme sa stretli a rozprával mi o novom príbehu, bolo to zvláštne, ale melódiu som mal hneď v hlave. Hneď v ten deň som to dal dokopy, poslal Vladovi Krauszovi a ten pripravil krásny text,“ opísal zrod piesne jej autor i spevák Peter Bič. Spev nahral aj so speváčkou kapely Peter Bič Project Viktóriou Vargovou, autorom textu je Vlado Krausz.

Skladba s názvom Priznanie je zároveň súčasťou nového albumu Hlava kapely Peter Bič Project. Nachádza sa na ňom hneď dvakrát. Má pomalšiu verziu (Priznanie II.), ktorá je titulnou skladbou seriálu, i rýchlejšiu verziu. „Keďže som o seriáli Priznanie veľa počul a videl som aj ukážky, môžem povedať, že diváci to budú mať radi. Je to napínavé, je tam tajomná zápletka a dobrí herci,“ prezradil Peter Bič.

ZDROJ: Andrea Čurná | Renáta Tomášová | Nora Krchňáková | Jana Trellová | Stanislav Čačko

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share