HudbaSprávy

Hudobné novinky 5/2024

music

Nikka Kusendová – Vzorec na šťastie

Slovenská speváčka a skladateľka Nikka Kusendová, známa svojou jemnou hudobnou interpretáciou a charizmou, práve vydala svoj najnovší singel s názvom “Vzorec na šťastie”.

Táto pieseň vznikala pod vplyvom speváčkinho neočakávaného pocitu šťastia a reflektuje na otázky o význame šťastia v súčasnom svete. Odhaľuje nám tak pohľad do svojho najhlbšieho “ja” a zdieľa s nami jej pocity radosti a šťastia. Nikka ako autorka nielen hudby, ale aj textov svojich skladbieb, sa pri tvorbe “Vzorca na šťastie” zamýšľala na tým, aký je pravý vzorec na šťastie a prečo niektorí ľudia okolo nej nie sú šťastní.“Pesnička vznikala veľmi spontánne a je najrýchlejšie napísanou skladbou, aká sa mi kedy podarila. Veľmi by som priala ľuďom, aby boli takí šťastní ako som ja, tešili sa z maličkostí a nečakali veľa, alebo ako v nej spievam “len chcieť to čo máme tu a teraz”

Dany Moment – Stále sa pýtam

Keď Denis Kolek predstavil skladbu prvý raz chalanom v skúšobni v akustickej verzii, všetci sa zhodli na tom, že z nej môže byť hit. „To človek cíti, či je to pesnička s potenciálom vytvoriť boom v sezóne, prípadne sa môže nenápadným tempom udržať po generácie,“ hovorí o novinke Stále sa pýtam kapela Dany Moment.

Štvorica talentovaných hudobníkov, ktorú tvoria Denis Kolek (spev), Michal Sluštík (gitara), Alex Šulavík(bicie) a Marek Jurčík (basgitara), je príjemným osviežením na slovenskej hudobnej scéne. Ich novšie piesne sú dôkazom, že roky driny prinášajú svoje ovocie a postupne sa stali formáciou, pre ktorú sú prvoplánovosť, snaha zaujať za každú cenu či nedostatok kreativity neznámymi pojmami. 

Sharktank – Boogieman 

Predstavujeme kapelu Sharktank: rakúsku vychádzajúcu hviezdu, ktorá nedávno vydala nový singel, pripravuje nový materiál a absolvovala turné so slávnymi Giant Rooks. Prečo si ich vypočuť?

Po dvoch albumoch a viac ako 17 miliónoch streamoch debutovej skladby „Washed Up“ Sharktank vydal nový singel „Boogieman“. Tento tajomný track prekypuje energiou, prepája vplyv modernej elektroniky a hyper-popu s rapom, ale aj ozvenami post-punku a vytvára nevšednú a zábavnú kombináciu, ktorá si vás získa. Po vypredanom turné v Nemecku a Rakúsku, živej session pre NPR a prvých vystúpeniach v Holandsku a Francúzsku absolvoval Sharktank začiatkom tohto roka úspešné turné po boku známych Giant Rooks. 

Mark Voss & Dara Rolins – Arabela 

Slovenský producent a DJ Mark Voss ponúka jeden remake-hit za druhým. Aktuálne prichádza s prerábkou piesne ARABELA od speváckej divy Dary Rolins.  Speváčka pesničku pôvodne nahrala v roku 1982 a o rok neskôr ju vydala na albumovom debute Keby som bola princezná Arabela. 

Dara Rolins cez víkend hneď dvakrát vypredala O2 Arénu a v oboch prípadoch ju na pódiu na záver večera doprevádzal DJ Mark Voss, aby spoločne odprezentovali a odpremiérovali tanečnú verziu piesne Arabela, ktorú popovo a moderným zvukom s EDM prvkami zmixoval práve producent  Mark Voss. „Fantastická skúsenosť! Bolo mi cťou spolupracovať s tak úžasnou osobou, ako je Dara. Určite to nebola posledna spolupráca,” vyjadril sa ku koncertu aj spolupráci Mark Voss.

Singel vydali spoločne v sobotu 27. januára a okamžite sa stal prvým najstreamovanejším trackom na digitálnej platforme iTunes v Čechách. Zo skladby, ktorá bola prídavkom a zároveň prekvapením, boli fanúšikovia na koncerte extrémne nadšení a plní najsilnejších emócií! „Najlepší song celej show…..Tá energia! Mala som zimomriavky, keď dala túto pesničku. Mark wau!….Bola to pecka, geniálne!…..Na záver sa triasli aj balkóny!….“, chválili fanúšikovia song po koncerte.

Radovan Hanko – Slová

Radovan Hanko, autor hudby a spevák, predstavuje novú pieseň s názvom Slová spolu s vizuálnym sprievodom v podobe animovaného videoklipu, nesúcim sa témou sily slov a ich nezvratných dôsledkov. Novinka je prvou lastovičkou z druhého pripravovaného albumu, ktorý zahŕňa spoluprácu s Petrom Zajačkom z Medial Banana.

Hudobník Peter Zajaček prispel novým skladbám Radovana Hanku svojimi schopnosťami v oblasti produkcie a aranžmá, a práve so skladbou Slová prichádzajú s prvým výsledkom ich tvorivej spolupráce. „So záujmom o spoluprácu na mojich nových skladbách ma oslovil Peter, výborný gitarista skupiny Medial Banana, pričom výrazne obohatil moje skladby po gitarovej stránke. Verím, že sa nový sound bude páčiť aj poslucháčom,“ s úsmevom hovorí Radovan Hanko. Skladby budú postupne vychádzať ako samostatné single, pričom plánujú ukončiť túto sériu vydaním nového albumu. Celý projekt je zameraný na obohatenie hudobného zážitku poslucháčov a predstavuje nový zvuk, ktorý by mal osloviť širšiu verejnosť.

Felix Jaehn, Leony – Waking Up

Nemecký DJ a producent Felix Jaehn mal skvelý rok 2023. Teraz si získanú energiu prenáša aj do tohto roku a predstavuje svojim fanúšikom track Waking Up, na ktorom spolupracoval so dvadsaťšesťročnou speváčkou Leony. „Raz sme boli na dovolenke, sedeli sme pri bazéne a Leony mi ukázala pár nápadov na novú hudbu. Keď sme si pustili prvú verziu Waking Up, všetci naokolo vedeli, že to bude niečo výnimočné,“ hovorí Felix o prvopočiatkoch tracku.

Vďaka osemdesiatkovému nádychu a chytľavým elektro melódiám je Waking Up presne tou piesňou, ktorú potrebujete keď ráno nemôžete po ťažkej noci vstať z postele.

Kungs, David Guetta, Izzy Bizu – All Night Long

Francúzsky producent, ktorý si hovorí Kungs, a jeho mentor David Guetta spojili sily spolu s talentovanou britskou speváčkou a songwriterkou Izzy Bizu, aby vznikol tanečný hit All Night Long. DJ a producent Valentin Brunel, ktorý sa skrýva za umeleckým menom Kungs, tak predstavuje ďalší track s hitovým potenciálom po singloch ako This Girl alebo Never Going Home.

All Night Long je tanečná hymna, ktorá vďaka spojeniu troch umelcov naprieč svetom kombinuje oduševnené vokály, veľa energie a návykové melódie, ktoré sa vám zaryjú do hlavy!

Heidi Klum – Sunglasses at Night

Nemecká top modelka, herečka a tiež bývalá partnerka speváka Seala vyrazila na tanečný parket! Skladbu Sunglasses At Night, ktorú v roku 1984 vydal kanadský spevák Corey Hart, pre Heidi Klum nahral Tiësto. Syntetizátorový motív a charakteristické arpeggio v novej verzii zostali, rockovú gitaru z originálu by ste v nej však hľadali márne…

Tiesto x Rudimental x Absolutely – Waterslides

Holandský DJ a producent Tiësto je veľmi aktívny. Pred niekoľkými dňami zverejnil singel s nemeckou dvojicou FAST BOY, teraz pridáva breakbeatovú tanečnú spoluprácu s britskou partiou Rudimental a londýnskou speváčkou Abby Keen aka Absolutely. Skladba Waterslides potvrdzuje hudobníkovu otvorenosť objavovať nové cesty a skúšať odlišné štýly. Drum’n‘ bassu sa Tiësto venoval už vlani počas letných festivalov, keď vystúpenie uzatváral sériou nahrávok s lámavými beatmi. Ohlas a podpora zo strany drum’n‘ bassovej komunity ho prinútila osloviť Rudimental a urobiť ďalší krok týmto smerom. Euforická skladba Waterslides má výrazne melodický refrén, ktorému ľahko podľahnete…

Atmo Music – Necejtim nic?

V roku 2023 neboli príliš aktívni, tento rok by Atmo Music chceli každý mesiac prísť s novým singlom. Januárový štart začína skladba Necejtím nic? v produkcii Reginalda, ktorý sa podieľal na väčšine posledných nahrávok Atmo Music…

Mess – Outerlude (with Hasan)

Princezná slovenského rapu. Nové EP talentovaného slovenského dievčaťa, ktorého tvorba sa pohybuje na pomedzí rapu, R&B a indie popu, koprodukoval Hasan z Milión Plus. V jednej zo štyroch skladieb priamo hosťuje. V porovnaní s predchádzajúcim projektom NA SRDCI MODRINY A NA PERÁCH LESK, pôsobí Mess na novinke viac zraniteľne, zvuk je minimalistický a surový…

ThxSoMch – Hide Your Kids

Kanadský alternatívne rockový hudobník Carter DeFilippis kladie  vo svojej tvorbe dôraz na surové emócie. Zároveň sú jeho skladby priamočiare, čo dobre korešponduje s jeho imidžom divného týpka. Preslávil sa hitom Spit In My Face, pri ktorom na Spotify nájdete číslo vyššie ako 440 miliónov. Nepochybujeme, že svojich poslucháčov si u nás nájde aj novinka Hide Your Kids…

CKay – Mysterious Love

Africká hudba k nám v posledných rokoch preniká čoraz výraznejšie. A darí sa jej. Spomeňme úspešnú skladbu Jerusalema, ktorá počas covidu plnila sociálne siete alebo tiktokový hit Love Nwantiti (Ah Ah Ah) z roku 2021, o osvete medzi česko-slovenskými poslucháčmi sa starajú aj brnenský KOJO a Ben Cristovao. Nigerijský spevák CKay, ktorý stojí za spomínaným virálnym hitom Love Nwantiti (Ah Ah Ah), si dokonca nechal jednu zo svojich piesní zremixovať českou dvojkou Future Friends. Tanečná úprava skladby Emiliana sa podarila a v roku 2022 prenikla aj do českých rádií. Do roku 2024 CKay vstupuje hneď s dvojicou nových singlov Is It You? a Mysterious Love, druhú menovanú vám ponúkame…

Megan Thee Stallion – Hiss

Megan Thee Stallion pochádza z Houstonu a patrí k najvýraznejším reprezentantkám súčasného ženského rapu. Pozornosť si získala freestyle ukážkami, ktoré publikovala na sociálnych sieťach, v roku 2018 podpísala vydavateľskú zmluvu a takmer vzápätí prerazila so singlom Hot Girl Summer. Dnes má vo svojej diskografii spoločné skladby s Beyoncé, Dua Lipou, Cardi B, Arianou Grande, Dojou Cat aj Nicki Minaj. Na niekoľkých posledných singloch vrátane aktuálneho HISS sa vracia ku koreňom hip hopu…

Alec Benjamin – Pick Me

Singel z chystaného albumu amerického hudobníka, ktorý má vyjsť v priebehu tohto roku. „Táto pieseň je o spôsobe, akým sa prezentujeme. O klamstvách, ktoré hovoríme na zoznamovacích fórach a v aplikáciách, aby sme sa druhým zdali atraktívnejší. Nakoniec často zistíme, že najlepšou verziou nás samých je tá skutočná. A že zdieľanie nášho autentického ja je to, čo vytvára zmysluplné spojenie a vzťahy,“ hovorí spevák a protagonista niekdajšieho hitu Let Me Down Slowly, ktorý má len na Spotify viac ako 1,5 miliardy prehratí…

Jason Derulo x Michael Bublé – Spicy Margarita

Pomerne nečakané, avšak prekvapivo funkčné spojenie. Kanadský spevák Michael Bublé a americký hudobník Jason Derulo sa stretli v štúdiu, aby natočili duet, v ktorom sa obaja dobre cítia…

Bizzy Banks – On Lock

Majesty Blessed Moses aka Bizzy Banks je dvadsaťpäťročný rapper z Brooklynu, ktorý má americko-trinidadské korene. Preslávil sa duetom 30 s Pop Smoke, ktorý sa v roku 2021 dostal do americkej singlovej hitparády. Niekoľkokrát mal problém so zákonom, v roku 2022 skončil vo väznici po tom, čo u neho v byte objavili drogy, väčšie množstvo peňazí a revolver nabitý guľkami s dutým hrotom. Čelil obvineniam z nezákonného držania zbraní, distribúcie drog a prania špinavých peňazí. Momentálne je umiestnený vo väznici v New Jersey, čo mu ale nijako nebráni vo vydávaní novej hudby…

Flyana Boss – Candyman

Slečny Bobbi a Folayan, ktoré sa za značkou Flyana Boss ukrývajú, aktuálne sprevádzajú slávnejšiu Janelle Monáe na jej The Age Of Pleasure turné. Ide o 18 koncertov naprieč Spojenými štátmi. Zároveň trpezlivo zbierajú nových priaznivcov na sociálnych sieťach a na streamovacích službách, kde pravidelne zverejňujú nové single. Skladba Candyman je predzvesťou Valentína. “Je načase dať svetu vedieť, že sme sladké dievčatá so srdiečkom na pravom mieste. Candyman je pre všetkých zamilovaných,“ hovoria. 

Lucas & Steve x Skinny Days – When I Wake Up

Chlapci z Maastrichtu, teda dvojica Lucas de Wert a Steven Jansen, ktorá má úzke väzby na vydavateľstvo Spinnin Records, sa na novinke When I Wake Up spojila s nórskymi producentmi Skinny Days. Tento projekt tvoria Dag Holtan-Hartwig a Halvor Folstad z Osla, ktorí skladateľsky participovali na hitoch interpretov ako Ava Max, Alan Walker, Seeb, Jonas Blue alebo Tiësto…

Kura – The Godfather

Ruben de Almeida Barbeiro aka Kura je portugalský electro house DJ a producent, ktorého vkus utvárali nahrávky legendárneho Carla Coxa, Daft Punk, Modjo alebo Martina Solveiga. Ako DJ sa objavil na veľkých festivaloch, hral v najslávnejších kluboch planéty. Vlastné tracky vydáva na značke Spinnin Records, ale pod rôznymi prezývkami spolupracuje aj s ďalšími špecializovanými vydavateľstvami ako Protocol Recordings, Armada Music alebo Musical Freedom. Na novinke The Godfather sa mu podarilo organicky prepojiť rýchly techno beat s melancholickou melódiou sláčikov a zlovestným zvukom syntetizátorov.

Hedex x Tion Wayne x Takura – Lowkey (LDN Drift) [feat. Takura]

Jack Hedges aka Hedex je novou akvizíciou Warner Music v Anglicku. Pochádza z Cambridgeshire a zatiaľ sa profiloval hlavne na drum’n‘ bassovej scéne, kde sa preslávil ťažkým zvukom v kombinácii s euforickými melodickými linkami. Dvadsaťjedenročný producent si na prvý singel pod veľkým vydavateľstvom pozval rešpektovaných MCs – Tion Wayne je absolútna špička britského grime a dostal drill prvýkrát v histórii na prvé miesto singlového rebríčka, Takura v minulosti ozdobil albumy interpretov ako Chase & Status, Sub Focus alebo The Prototype. Mimochodom, v Lowkey (LDN Drift) môžete identifikovať sample od Teriyaki Boyz z ich skladby Tokyo Drift pre film Fast & Furious…

 Astrid S – Two Hands

Speváčka Astrid S, jedna z najúspešnejších nórskych umelkýň súčasnosti a predstaviteľka tamojšej Popolušky, prichádza s novým singlom Two Hands. Drzý a energický singel vznikol iba za tri dni. „Tento song je listom môjmu budúcemu priateľovi. So mnou prídu vzlety aj pády, mám svoje tienisté aj svetlé stránky, ale sľubujem, že to bude zábava,“ odkazuje obľúbená dvadsaťsedemročná speváčka. „Je to síce klišé, ale milujem tento citát z Pinterestu: ‚Viem, že so mnou budú plné ruky práce, ale preto ich máš dve,““ dodáva s úsmevom.

 Sera x YouNotUs – I Can’t Be The Only One

Spomínate ešte na legendárny hit Call On Me, ktorý vytvoril švédsky DJ Eric Prydz? Úplne pôvodnú verziu nahral už v roku 1982 Steve Windwood ako pieseň Valerie a nestarnúcu pieseň sa rozhodli teraz oživiť aj producenti z Nemecka, ktorí si hovoria YouNotUs, a vznikol tak track I Can’t Be The Only One, ktorému prepožičala svoj nezameniteľný hlas speváčka SERA , autorka hitu She Kissed Me First. Dokonalá fúzia klubovej tanečnej hudby a mainstreamového popu vás rozhýbe a zároveň prebudí sentimentálnu náladu.

Calum Scott – Lighthouse

Obľúbený britský hitmaker Calum Scott predstavuje novú pieseň s názvom Lighthouse. Srdcervúca pieseň epických proporcií opäť dokazuje Calumov cit pre oduševnený popový hit. „Je to príbeh o svetle v temnote, výhľade na nádej na horizonte, ktorá aj keď je ďaleko, tak vám pripomína, čo je dôležité,“ hovorí Calum Scott s tým, že už sa teší až túto pieseň zaspieva plným štadiónom na tour s Edom Sheeranom.

ZDROJ: Andrea Turčina | Andrea Čurná | Silvia Turnerová | Renáta Tomášová | Michal Neffe | Karolína Zboniaková | Renáta Tomášová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share