HudbaSprávy

Hudobné novinky 5/2021

music

Selena Gomez, Rauw Alejandro – Baila Conmigo

Baila Conmigo je v poradí druhý španielsky singel, ktorý Selena Gomez vydala v rámci svojho čoskoro vychádzajúceho EP Revelación. Baila Conmigo nadväzuje na predchádzajúci hit „De Una Vez“, ktorý predovšetkým v latinskej Amerike zaznamenáva obrovský úspech. Tanečný klip, ktorý Selena Gomez vydala spolu s Rauwom Alejandrom, získal v priebehu 5 hodín od premiéry viac ako 1,5 miliónov zhliadnutí.

Bow Anderson – New Wave

Bow Anderson vydáva debutové EP New Wave a s ním aj rovnomennú titulnú skladbu doplnenú o videoklip. Speváčka tak zahajuje rok 2021 novinkami a upevňuje svoju pozíciu rastúcej škótskej popovej hviezdy. Šiestimi skladbami na EP predvádza svoj talent a rozmanitosť. Fanúšikovia sa môžu tešiť na elektronické alebo retro skladby, či moderný pop. Bow Andersonn si rýchlo získala podporu naprieč médiami, napríklad od Radio 1, Apple Music 1, Vevo ju označil vo svojej kategórii Ones to Watch, dostala sa do prvej dvadsiatky na Spotify Viral Charts a prvýkrát sa objavila aj v televíznom programe Children In Need.Všetky médiá o nej hovoria ako o obrovskom talente a predpovedajú jej veľkú hudobnú budúcnosť.

fiedlerski ft. ANNABELLE & V.I.C – black hole

Fiedlerski nelení a po svojom januárovom hite  Pápá s Benom Cristovaom a Stein27 a s ktorým sa mimochodem stále drží v trendoch na Youtube a v Top Hits na Spotify, vydáva februárový  singel Black hole, na ktorom spolupracoval so speváčkou  Annabelle a britským rapperom V. I. C. Videoklip si už môžete pozrieť na YouTube a singel je dostupný na všetkých streamovacích platformách

Black hole je pohodová feel-good skladba, s o trochu menej  pohodovým obsahom. „Je to doslova o čiernej diere, do ktorej sa nevedomky môžeme dostať, keď zotrvávame v zlom stereotype, čo nás postupne rozkladá,“ vysvetľuje Annabelle. Kuspeváčke sa v druhej slohe pridáva britský rapper V. I. C, ktorý je pod menom @hellovicco stúpajúcou  Instagramovou a TikTokovou hviezdou v Británii. 

Videoklipu sa už tradične ujal režisér Ondřej Kudyn, ktorý s fiedlerskim začína tvoriť nerozlučnú kreatívnu dvojicu. „Celý klip je takým únikom zo stereotypu,“ popisuje Kudyn. „Orámovánie nočnou scénou predstavuje onu čiernu scénu, zatiaľčo vo vnútri je klip plný radosti, ktorá vyplýva zo záberu.“ Zároveň dodáva: „S Fiedlerski a Annabelle rád pracujem, sú super kombinácia a svetový zvuk sa točí najlepšie.“ 

The Weeknd – Save Your Tears

Jeden z najúspešnejších umelcov minulého roka The Weeknd vypúšťa do sveta ďalší singel. Tentokrát ide o „Save Your Tears“, ktorý dostal vizuálnu podobu od režiséra Cliqua a The Weeknd v ňom pokračuje v rozprávaní príbehu z predchádzajúcich videí „Heartless“, „Blinding Lights“ alebo „In Your Eyes“, ktoré pochádzajú z albumu After Hours. Hudobný umelec zároveň oznamuje vydanie výberu toho najlepšieho z jeho tvorby s názvom The Highlights. Tento album The Weeknd vidí ako spôsob predstavenia jedných z jeho najpozoruhodnejších skladieb. Aj keď nejde o klasický album „the best of“, spevák poskytuje novému poslucháčovi ponorenie sa do jeho najlepších a najobľúbenejších hudobných diel.   

Pozornosť okolo videoklipu si už tradične získali najvplyvnejšie americké médiá ako Billboard, ktorý o videoklipe „Save Your Tears“ napísal: „Kontinuita v jeho rekonštrukcii výzoru počas vizuálov After Hours je ohromujúca.“  Veľký obdiv sa spevákovi dostal aj od fanúšikov, keďže videoklip iba za 2 dni získal 25 miliónov zhliadnutí a stal sa YouTube trendom číslo #1 v USA, Austrálii, Kanade, Mexiku, Švédsku a iných krajinách. Obrovský nárast zaznamenal aj Spotify, ktorému vďaka vydaniu singla vzrástli streamy o takmer 400% na 1,8 miliónov denne oproti predchádzajúcemu týždňu.

Justin Bieber – Anyone

Svetová superstar Justin Bieber otvára rok 2021 novým singlom „Anyone“ a oslavuje tak príchod nového roka novou hudbou. „Neviem si ani predstaviť lepší spôsob, ako ukončiť rok 2020 a odštartovať nový rok 2021, než oslavami s fanúšikmi a zdieľaním novej hudby,“ povedal Justin a dodal, že po minulom ťažkom roku sa preňho hudba stala niečím, čo lieči. Teraz vydáva nádejnú hymnu „Anyone“, ktorú produkoval Andrew Watt (Post Malone, Avicii, Lana Del Rey, Juice WRLD) a na vizuálnej podobe sa podieľal Colin Tilley (Kanye West, Kendrick Lamar, Selena Gomez). Singel nadväzuje na Justinove minuloročné globálne hity „Holy“, „Lonely“ a „Monster“, a zároveň si utvrdzuje pozíciu  jedného z najvplyvnejších umelcov planéty. 

DOMMI – Beyond The Stars

Po úspešnej prvotine Homeland vydala pôvabná finalistka poslednej série SuperStar koncom roka druhý singel Beyond The Stars. 

ZDROJ: Karolína Zboniaková a Tomáš Karpel, Universal Music | Renáta Tomášová, Warner Music

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share