HudbaSprávy

Speváčka M.U.S vydáva nové experimentálne EP “Nestačí”

Pravým menom Michaela Husárová alias M.U.S. vydáva svoje ďalšie EP s názvom “Nestačí”. Speváčka v ňom predstavuje 5 skladieb, ktoré sa poprvýkrát rozhodla napísať v slovenčine. “EP Nestačí je v podstate druhý album po debutovom CD ‘ME‘ a je pomenované podľa titulnej skladby Nestačí, ktorá vyšla minulý rok a je v rotácií viacerých slovenských rádii,” dodáva speváčka.

Producentsky sa na EP podieľal renomovaný producent Matej Mikloš alias Lilmaxx, s ktorým M.U.S. dlhodobo spolupracuje. “Na albume sme sa snažili s Maxom zachovať prvky, ktoré sú nám hudobne vlastné už z prvého albumu a zároveň sa opäť aj hudobne aj žánrovo posunúť trocha ďalej. Veľa urobili aj slovenské texty, pri ktorých sa zrazu úplne inak skladajú vokálne linky. Ale naučila som sa s tým pracovať a baví nás to.”Hovorí Michaela

Pesničky na EP majú byť prierezom speváčkinho života za posledné 2 roky. Od párty s priateľmi, cez vzťahy až po pocity, ktoré sama v sebe riešila a ktoré výrazne ovplyvnili speváčkin život za posledné obdobie. “Práve toto obdobie vystihuje singel JLo – až v tejto pesničke sa mi podarilo opísať to, čo som sa snažila popierať v sebe dosť dlhý čas a nepriznať si tie pocity nepokoja, ktoré som mala a ktoré mi zabraňovali robiť veci, ktoré som mala rada a ktoré ma bavili,” dodáva speváčka.

Ku skladbe JLo vychádza súbežne s vydaním EP aj prvý videoklip, ktorý si M.U.S. režírovala a strihala sama. Spolu s Matej Koreňom za kamerou sa snažili vyjadriť posolstvo pesničky temnými a rozostretými zábermi, čo sa im aj podarilo. EP je dostupné na všetkých digitálnych platformách.

Vydanie EP podporil Fond na podporu umenia.

ZDROJ: Andrea Turčina

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share