HudbaSprávy

Hudobné novinky 5-2020

Barbora Švidraňová – Kráľovná

Novinka “Kráľovná” je doteraz najväčšie autorské hudobné dielo Barbory Švidraňovej a prvá pieseň, ktorej hlavnú melódiu aj text si zložila sama  speváčka. Charizmatická Barbora na nej pracovala takmer rok a na spoluprácu si zavolala mnohé talentované ženy. Réžiu klipu a hlavnú kameru má na konte Kristína Dutková Botlová.

V klipe aj na slávnostnom krste si zatancovali sexi tanečnice z Bratislava Burlesque. Nový klip v Bohéma Bare slávnostne pokrstila herečka Zuzana Fialová flitrami.

Peter Cmorík – Dnes to príde

Populárny spevák Peter Cmorik šokuje novým videoklipom. Vizuálna podoba skladby Dnes to príde, pripomínajúca scény z filmu, uzrela svetlo sveta len nedávno. Novinka plná adrenalínu a rýchlej jazdy zachytáva i desivú nehodu speváka. Obľúbený interpret netají, že pár kolízií už má za sebou aj v reálnom živote. Hoci sa pri nich nikdy nikomu nič nestalo, zvuk nárazu a emócie s ním bezprostredne spojené, mu navždy ostanú znieť v ušiach. Natáčanie klipu Dnes to príde mu okamihy z minulosti pripomenulo. 

Alec Benjamin – Demons

Alec Benjamin patrí k najpríjemnejším prekvapeniam minulého roku. Reprezentuje aktuálne žiadanú generáciu novodobých pesničkárov, ktorá otvorene hovorí o svojich pocitoch a emóciách nielen vo svojich piesňach. Darí sa mu aj v digitálnom prostredí. Jeho singel Let Me Down Slowly doslova obletel svet, u nás sa mu darilo hlavne v streamovacích platformách. Celosvetovo má Alec Benjamin na svojom konte cez miliardu a pol prehraní v službách YouTube, Spotify a Apple Music.

Zároveň s novinkou Demons spevák oznámil aj vydanie debutového albumu, ktorý plánuje vydať v jarných mesiacoch 2020. Platňu bude propagovať na cestách, ako hosťa si ho na turné pozval populárny Lewis Capaldi.

M.U.S – All I knew

Speváčka M.U.S po vydaní albumu ME predstavuje videoklip k jeho titulnému singlu All I Knew. Uzatvára tak ročnú prácu na svojej debutovej doske. S producentom Matejom Miklošom pokračujú v spolupráci a najnovšie vsadili i na slovenský jazyk. Postupne hudobným nadšencom predstavia niekoľko slovenských singlov. Prvý z nich by mal vyjsť na jar.

Štefan Švec – Duje Vitor

Vietor raz prestane fúkať, stromy sa prestanú kývať, ale láska je večná. Túto krásnu myšlienku pretavil Štefan Štec do textu k rusínskej hudbe, ktorú začul počas svojej výpravy za krásami folklóru v Rumunsku. K skladbe, ktorú objavil na tamojšej tradičnej svadbe, napísal poetický text a tak vznikla pieseň „Duje Vitor“. Na konečnom sounde singla spolupracoval s vynikajúcim britským producentom Eddiem Stevensom. Výsledkom je nádherná skladba, torá je osobnou výpoveďou manželom Štecovcov.

Štefan Štec je tak trochu Dobšinským v oblasti rusínskeho folklóru. Nielenže sa snaží o to, aby čaro rusínskej tradičnej hudby z nášho regiónu objavili aj Slováci v iných častiach krajiny. Chodieva tiež na výpravy za Rusínmi v zahraničí. A práve na takejto ceste vznikol základ pre krásnu skladbu Duje Vitor, ktorá je natoľko  zásadná, že podľa nej nazval celý album.

Jakub Moulis – Noc střídá den

„Mladý, charismatický a talentovaný,“ tak o novom veľkom hlase hovorí producent Marcell Procházka. Mužských výrazných hlasov na súčasnej českej hudobnej scéne príliš nie je. Jeden taký sa ale zrodil v rámci The Voice Česko Slovensko. Jakub Moulis svojou energiou a zároveň krehkosťou, veľmi sebavedomým, a napriek tomu, pokorným prejavom, ohromil nielen porotu a divákov, ale aj producenta Marcella.

Mladík tak teraz predstavuje svoj debutový singel s názvom Noc střídá den, ktorý je odrazom nešťastnej lásky a hudobnej vášne. V klipe si hlavnú úlohu zahrala dcéra úspešného herca a víťaza StarDance, Jiřího Dvořáka – Anna. O kameru a réžiu sa postaral talentovaný David Balda.

ZDROJ: Tomáš Karpel, Universal Music | Eva Sládková, Propaganda House | Renáta Tomášová, Warner Music | Janka Marczellová | Nora Krchňáková, NK Factory

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share