HudbaSprávy

Hudobné novinky 49/2023

music

Teraborsuk & Archimandrita Jaroslav Lajčiak – Neplač Rachile

Ráchelin plač nás v týchto vianočných časoch zasiahol priamo do srdca. Je to príbeh smútku a straty, ale aj nádeje a obnovenia. V každej slze je zakopaná iskra nádeje. Nech nás spája vzájomná podpora a nech náš spoločný pohľad na svetlo vedie k vianočnej radosti. 

Kapela TERABORSUK (predtym Dynamix) vytvorili koledu formou a-cappelly spolu s Archimandritom Jaroslavom Lajčiakom. 

Jungleman’s Ark – Abstraktný Sen

Len dva týždne od vydania mystického videoklipu k debutu “Abstraktný sen” predstavila reggae kapela Jungleman’s Ark svoje prvé EP “Sound of the Jungle” pod hlavičkou vydateľstva Reggae Callin’. Speváci Martina Hajková a Lukáš Lančarič sa v ňom kriticky vyjadrili k oblastiam spoločenského života, ale nahliadli aj do roviny osobných zážitkov a postojov. Snažili sa podčiarknuť ich rôznorodosť, ktorá je prítomná aj v samotnej hudbe. O jej produkciu sa postaral talentovaný hudobník a producent Lukie FWD z kapely Medial Banana v jeho hudobnom štúdiu The Wellders.

Domček – For You feat. Veronika Hatala

Pár dní pred Vianocami prichádza vokálna skupina For You v spolupráci so speváčkou a moderátorkou Veronikou Hatala s piesňou „Domček“. Rok po vydaní pôvodnej verzie s Mariánom Čekovským sa tak pieseň dočkala prerábky do netradičnej verzie bez hudobných nástrojov. 

„Skladba vznikla pred dvoma rokmi na podnet textára Radka Augustína, ktorý je autorom textu piesne. Text ma zaujal svojou jednoduchosťou a úprimnosťou. Následne som urobila melodickú linku a zhudobnila ju. Tento rok sme sa stretli s acapellou For You a padol návrh,  či by so mnou pieseň nenaspievali,“ približuje speváčka Veronika. Skupina For You upravila aranžmány pre acapellu a vznikla tak úplne nová verzia skladby.

For You spolu s Veronikou pieseň naživo odpremiérovali počas vianočného galavečera, ktorý bol odvysielaný na rodinnej televízii Turbo TV. „Bolo mi cťou zaspievať si túto nádhernú pieseň po boku Veroniky, a prebrať v tejto verzii sólo Mariána Čekovského,“ hovorí spevák skupiny For You Lucius Szikora. Fanúšikom ponúkli aj ochutnávku v podobe minútového videa. „Túto verziu sme vyhodili na sociálne siete. V priebehu pár dní tam bolo vyše 450 000 zhliadnutí a množstvo nádherných komentárov,  veľmi milo nás to prekvapilo, absolútne sme to nečakali,“ dodáva Veronika. 

ZDROJ: Marián Sirka | Sveťo Moravčík | Andrea Mann

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share