HudbaSprávy

Hudobné novinky 49/2021

Ben & Mateo – Tancuju

Na nahrávanie skladby Tancuju v Prahe osobne dohliadal slovenský producent Tomi Popovič, aby presne zodpovedala jeho predstavám. „V štúdiu bola dobrá nálada. Chceli sme, aby skladba bola ešte energickejšia a tanečná, a to sa nám podarilo,“ povedali Ben & Mateo. „Skladba je o snoch, predstavách a o tom, na čo myslíme alebo nás stretne v budúcnosti,“ vysvetlil Mateo. „Áno, je to romantika. Taká pohoda o láske, niečo, čo je proste krásne,“ dodal Ben.

Videoklip sa nakrúcal na viacerých miestach v priebehu dvoch dní. Režisér a kameraman Jakub Janča zvolil zaujímavý scenár, pričom hneď v úvode zobrazuje Bena a Matea v skutočne pokročilom veku, kedy spomínajú na svoju mladosť, ako to prebiehalo v kapele a stretávali sa dievčatami. „Pre chalanov to bola veľká zábava, pretože sa museli vžiť do úlohy sedemdesiatročných dôchodcov, ale užívali si to už od prvého skúšania kostýmov,“ povedala manažérka projektu Lucie Křečková. Celý produkčný tím sa nechal strhnúť touto dobrou náladou a nakrúcanie sprevádzal nefalšovaný a úprimný smiech a radosť. Speváci si dokonca po prvýkrát vyskúšali šoférovanie idúceho vozidla, čo bol pre nich neuveriteľný zážitok. A ako to teda Ben & Mato vidia? Ako to dopadne? Získajú si dievčatá srdcia spevákov a budú im robiť spoločnosť aj v dôchodku? To sa už dozvieme z videoklipu.

Lenny – Lithium

Legendárny producent, rapper a multiinštrumentalista Mike Shinoda, ktorého môžete predovšetkým poznať z jeho pôsobenia v americkej rockovej kapele Linkin Park, spojil sily s českou speváčkou Lenny, aby vznikol jemný a chytľavý singel s netradičným názvom „Lithium“. „Myslím, že budem hovoriť za celú kapelu, keď poviem, že stretnutie s Mikom bolo jedno z najpríjemnejších s tak významnou zahraničnou hudobnou hviezdou,“ vraví Lenny. Track, ktorý pôvodne vznikol už v roku 2017 sa konečne dočkal svojho uvedenia, a to aj s videoklipom z Kanárskych ostrovov. 

„Základy produkcie vytvoril Ondra Fiedler a potom pesnička dlho čakala v zásuvke na svoj čas zažiariť. Ten prišiel až takmer o tri roky neskôr, keď si ju vybral Mike Shinoda z mnohých ďalších demonahrávok, ktoré odo mňa dostal,“ približuje vývoj piesne Lenny. Produkcia singlu prebiehala na diaľku, Lenny sa ale so Shinodom stretla už v marci 2018, kedy mu s kapelou robila predskokanku na pražskom turné jeho Post Traumatic tour. Už vtedy sa začali formovať počiatky tejto spolupráce.„Oslovil ma s nápadom, či by som mohla hosťovať priamo s ním na pódiu na pesničke „Make It Up As I Go“. Po koncerte som mala možnosť s ním pokecať a Mike sa veľa vypytoval na moju tvorbu, pretože celé naše vystúpenie vtedy pozeral z boku pódia,“ spomína s úsmevom dvadsaťosemročná speváčka. „Dal mi na seba kontakt a dohovorili sme sa, že mu pošlem nejaké pesničky,“ dodáva.

Lukáš Adamec – Zmiluj sa

„Medzi mojím prvým a týmto albumom je skoro päť rokov. Medzičasom som vydal single, ktoré som chcel, aby niekam patrili a teda ich dávam na tento album, aby to neboli siroty,“ povedal Lukáš Adamec. Na albume sú pesničky rôznych štýlov, ktoré nahrávali v rôznych štúdiách napr. Klaksón v Lipanoch, Musicology a Parentals v Košiciach. V ďalších štúdiách sa skladby mixovali a masterovali. „Aj tento album som robil s Tomim Okresom. Teším sa, pretože naše spoločné piesne sa ľuďom páčia,“ doplnil L. Adamec.

Oficiálnym singlom, ktorý sprevádza uvedenie albumu do života je novinka Zmiluj sa. „Žena je bohyňou, ak má tie pomyselné kľúče od muža, ak vie, ako s ním pracovať. Pre mňa sa žena stáva bohyňou, ak vie dať mužovi lásku aj pokoj…“ povedal spevák a dodal: „Hudbu k Zmiluj sa napísal Tomi Okres, text Vlado Krausz. Hoci to nie je môj text, samozrejme, v mojej predstave je tam moja priateľka. Je to pohľad muža, ktorý je fakt unesený z nejakej dámy a potrebuje jej to dať poriadne najavo, tak prosí o zmilovanie. Myslím si, že lásku v tejto podobe, že muž si ide za svojím a vie, že bez tej ženy neprežije, že je pre neho bohyňou, takýto spôsob vyjadrenia lásky som ešte cez pieseň nepodal.“

ZDROJ: Andrea Čurná | Tomáš Karpel

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share