HudbaSprávy

Hudobné novinky 47/2023

music

Anita Soul -Vianočný Zázrak

Slovenská R’n’B diva Anita Soul nahrala nádhernú vianočnú pieseň! Jej novinku Vianočný zázrak produkoval a aranžoval klavirista a producent Eugen Vizváry. O slovenský text sa postarala Alexandra Okálová a upravila ho Anita Soul. Do emotívneho vianočného klipu plného medovníčkov si Anita pozvala rodinu a blízkych priateľov. Nechýbala jej mama, sestra a syn Marcus. 

Na Vianoce by nikto nemal byť sám… Spieva v novom vianočnom songu Vianočný zázrak speváčka a skladateľka Anita Soul. Produkciu a aranžmány má na konte Anitin partner Eugen Vizváry. 

„Už minulý rok som si hovorila, že by som chcela vydať peknú vianočnú pesničku a tohto roku v októbri sme sa do toho aj pustili. S Eugenom sme zohratá dvojka a tvorí sa nám spolu dobre. Vieme, čo jeden od druhého môžeme očakávať a sme na rovnakej hudobnej vlne, čo je asi najdôležitejšie,“ vysvetľuje Anita Soul.

Medial Banana & Mad Heads – No More War

Kapela Medial Banana sa hlási s ďalšou horúcou novinkou z pripravovaného albumu. Ten plánujú vydať pod krídlami domovského Reggae Callin’ Records na jar 2024 a bude niesť názov More času. Pri najnovšom singli si nedávajú servítku pred ústa a vyjadrujú jasný postoj k vojne na Ukrajine. Na hosťovačku k novinke “No More War” si pozvali rock-ska-punkovú legendu z Kyjeva a vy si túto spoluprácu môžete nájsť na všetkých streamovacích platformách.

“Prišiel som na Slovensko, aby som zachránil život mojej mame a našiel som kultúru, do ktorej som sa zamiloval” vraví Vadym Krasnooky, umelec, spevák a líder kapely Mad Heads z Kyjeva, ktorý musel krátko po invázii ruských vojsk na Ukrajinu utiecť z rodného mesta a usídliť sa v Bratislave kvôli zdravotnému stavu svojej matky, ktorá bola odkázaná na dialýzu. Dnes pôsobí z nášho hlavného mesta a stále sa aktívne venuje hudbe, čoho dôkazom je aj najnovšia skladba “No More War” v spolupráci s bratislavskými Medial Banana – reggae protest song s jasným odkazom na vojnu na Ukrajine, ktorá bude jednou zo skladieb na ich očakávanom albume.

Erika Rein – hihi. (prod. Isama Zing)

Prvý singel z pripravovaného albumu r’n’b speváčky Eriky Rein a producenta a skladateľa Jonatana Pastirčáka (Isama Zing, Pjoni) je konečne na svete. Dostal aj svoju vizuálnu podobu v klipe od všestranného kreatívneho mozgu Damiana Pastirčáka. Pesnička je hravou oslavou sebavedomej sexuality, ktorá búra stereotyp trpiteľskej lásky a závislosti na mužskej pozornosti. Hra so slovami, cez ktoré sa príbeh vyvíja ďalej, prináša nové prekvapenia a významové zvraty. Spontánne smiechy a citoslovcia už len podčiarkujú autenticitu, s ktorou skladba vznikla. Klip sa odohráva v imaginárnom hoteli, v izbe, v ktorej sa tajomstvá zamykajú do trezoru. Z na prvý pohľad kľudného, až mierne nudného večera sa stáva opojná jazda hotelovými zákutiami. Erika Rein si večer, ktorý patrí iba jej, patrične užíva.

Sima – Bejby

Slovenská popová diva ponúka nový singel. Už z prvých reakcií je jasné, že ide o hit. “Keď ja som vietor, ty si môj dážď…”, pôsobivá popová pieseň sa môže rýchlo stať aj rádiovým megahitom!!!

Kenya Grace – Paris

Jej singel Strangers dlhé týždne súperí s najpopulárnejšími skladbami aj u nás. Kenya Grace ponúka ďalšiu novinku Paris…, ale kľudne hrajte ďalej Strangers….

Tea Sofia – Burn

Mladé dievča má srbsko-litovské korene, dlhodobo žije v Prahe. V roku 2020 vyhrala súťaž Czeching Rádia Wave, porota vtedy  ocenila hlavne jej skladateľský talent a mimoriadny vokálny prejav. Tento rok ponúka už štvrtý singel Burn…

Cédric – ?Side

Ostravský spevák je novým členom tímu hudobníkov okolo labelu Mike Roft. Aktuálne chystá debutový album…

Rohony x mdmx x Sergei Barracuda – 1,5 km

Hudobníka z Třebíča v dnešnom zozname reprezentujú hneď dve skladby. Po úspešných singloch U Hřiště 380 a U Roháče vydal Rohony nový album Superfly. Tam nájdete klasické rapové veci, akou je napríklad duet so Sergeiom Barracudom, techno výlety a dokonca i pop-rockové skladby!

Rohony x mdmx x Pavel Machát – Cassiopea

Pop-rockový diamant nazvaný Cassiopea. Skladbu doporučujeme k pozornému vypočutiu….

Wankelmut x Mkla – Nobody

Berlínsky DJ a producent Jacob Dilssner patrí k výrazným reprezentantom nemeckej dance music. Chytľavý singel Nobody nahral s kanadskou speváčkou so pseudonymom MKLA…

Vassy – Krazy – Acoustic Version

Austrálsku speváčku Vassy Karagiorgos môžete poznať ako hosťujúcu vokalistku na singloch Davida Guettu a Tiësta…

Josh Levi – Let it Snow

Tvorba hudobníka z texaského Houstonu je definovaná žánrami R&B a pop, ovplyvňuje ju tiež hip hop a rock. Vypočujte si Joshov charizmatický spev, blížiace sa Vianoce víta sviatočným singlom Let It Snow…

Čechomor x Martin Diviš – Až já půjdu (Všechno nejlepšíMartine!)

Narodeninový pozdrav. Skupina Čechomor nahrala pieseň Až já půjdu ako špeciálny narodeninový dar svojmu priateľovi..

Idea – Dech

Šéf labelu Ty Nikdy je tu s vlastným singlom, ktorý produkoval samoráj….

Big Scarr – Snot (feat. Gucci Mane)

Rapper z Memphisu nás opustil minulý rok, našlo sa mnoho materiálu po jeho smrti a tak sa teraz objavil už druhý posmrtný album. Na platni Frozone mu vzdávajú hold hostia NLE Choppa, OHGEESY, Foogiano alebo papá Gucci Mane…

Samuraj Pítr – Whoops

Spolupracoval s Dokkeytinom, Lvcasom Dopom alebo Brabičkom z labelu ButterClub. Teraz sa prezentuje sólovou tvorbou. Samuraj Pítr práve vydal EP MR.SP, z ktorého servírujeme track WHOOPS…

ZDROJ: Nora Krchňáková | Sveťo Moravčík | Michal Neffe | Renáta Tomášová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share