HudbaSprávy

Hudobné novinky 45-2020

Kryštof feat. Karel Gott – Vánoční

Richard Krajčo a skupina Kryštof nahrali pred dvomi rokmi pieseň s Karlom Gottom.

Teraz plnia dohodu, ktorú mal Richard s Karlom a jeho rodinou, a spoločnú pieseň s názvom Vánoční púšťajú do sveta. Scenár a réžiu výpravného videoklipu si zobrala na starosť Karin Krajčo Babinská, ktorá priznáva, že to nebolo také jednoduché. „Nechceli sme, aby to bol vianočný gýč, ale možno nakoniec je,“ hovorí režisérka filmového videoklipu, kde okrem svojho manžela Richarda Krajča a ich troch detí obsadila aj výnimočné herecké tváre Ivu Janžurovú, Aloisa Švehlíka, Danu Batulkovú, Pavla Rímskeho a Lucii Štepánkovú. 

„Vánoční je pre nás s kapelou niečo nového a výnimočného, nielen vďaka spojeniu. Vianočnú pieseň má človek zhruba raz za celú kariéru,“ hovorí Richard Krajčo a dodáva: „Túžili sme po piesni, ktorá sa bude objavovať vždy počas vianočných sviatkov, ale zároveň sa vyhnúť všetkým klišé. Samozrejme, nevieme, či sa nám to podarilo, ale fanúšikovia nám to určite prezradia.“ 

Meduza feat. Dermot Kennedy – Paradise

Multiplatinové, celosvetovo uznávané, talianske produkčné trio Meduza spojilo sily s írskou hitparádovou hviezdou Dermotom Kennedym na novom singli Paradise. Na piesni badať bezkonkurenčnú produkčnú schopnosť vytvárať presvedčivé rádiové tanečné skladby, a pritom stále čerpať z koreňov housovej hudby. Táto kombinácia spolu s Kennedyho vokálmi je nepochybným adeptom na infiltráciu sa do rádií a hitparád po celom svete. 

Ide tak o druhý singel Meduzy z novej dekády, ktorá nadväzuje na ‚Born To Love‘ s britským umelcom SHELLS. Kennedyho najnovší singel ‚Giants‘ je popritom stále na 2. mieste írskych hitparád a má nábeh dostať sa do prvej desiatky britskej oficiálnej hitparády.

Orchester Jeana Valjeana (OJV) – Milý Jonáš

Skladba „Milý Jonáš“ podobne ako ich pilotný klip „Donďa“ nesie dôvtip a hereckú hru doladenú k textu. Tentokrát  sa však chalani pohrali so slovíčkami, ktoré síce vyznejú rovnako, ale majú odlišný význam. Keďže zoskupenie OJV ponúka zohratých umelcov, videoklip pod režisérskym taktovkou Jakuba Krónera v produkcii s Janom „STRAPOM“ Strapcom ponúka divákovi vtipný, krátky, hraný film v jednom vizuáli.

 „Veľmi ma baví hra so slovíčkami. Poslucháč si môže vybrať,  či je hrdinom skladby Milý Jonáš, alebo Milionář. Možno sú obaja jedno i druhé. Isté je, že sa podarilo dostať českú a slovenskú verziu do jednej skladby,“ vysvetľuje líder OJV Daniel Fischer.

Oba spomínané single sú na originálnom prvom albume Orchestra Jeana Valjeana. Okrem týchto dvoch piesní na ňom fanúšikovia nájdu aj ďalších 9 skladieb. CD nosič totiž obsahuje 10 piesní plus jeden remix. Hudobnú produkciu im zastrešil uznávaný producent Adam A. Kuruc, ktorý má na konte spolupráce s takými hudobnými esami ako Los Angeles Philharmonic, Hollywood Symphony Orchestra, BBC Concert Orchestra, Lucie Bílá, Katarína Knechtová, Hex, Kristína a mnohými ďalšími. 

RAKOVICKY – false lights feat D-FLY

V novinke False Lights si hudobný tandem Marek Rakovický – Oliver Fillner prizvali do štúdia špeciálneho hosťa, slovenského rapera s medzinárodnými koreňmi D-Flya. „Ide o našu prvú spoluprácu s talentovaným raperom a spevákom Denisom Vlašičom aka D-Fly. Som rád, že sa u nás začínajú vyskytovať mladí speváci a speváčky, ktorí začínajú presahovať momentálnu slovenskú scénu,“ hodnotí Rakovicky novú generáciu slovenských talentov, ktorých tvorba nesie medzinárodnú atmosféru. „False Lights je o súčasnosti, kde začína byť príliš veľa možností na stratenie sa v rôznych rozptýleniach, preto je veľmi obtiažne a dôležité udržať si svoj smer a nestratiť koncentráciu,“ približuje Rakovicky inšpiráciu za svojou najnovšou skladbou.

D-Fly predstavuje  v spolupráci s Rakovickym celkom novú hudobnú tvár. „Myslím, že každý si potrebuje rozširovať svoje obzory, a v hudbe to platí dvojnásobne. Väčšinou sa držím tej svojej cesty, ale som rád, že sa naše s Marekom stretli a mohli sme pre Vás spraviť tento track. S Marekom sa mi robí veľmi dobre a budem rád, ak naša spolupráca bude pokračovať,“ hovorí D-Fly na margo novej hudobnej skúsenosti.

Zedd feat. Griff  – Inside Out

GRAMMY ocenená svetová superstar Zedd vydáva svoj úplne najnovší singel s názvom ‚Inside Out‘, na ktorom predstavuje vychádzajúci britskú speváčku a textárku Griff. Povzbudivá a príjemná skladba sa vyznačuje typickým Zeddovým štýlom, ktorý z neho spravil kritikou uznávaného umelca, DJ a producenta. Spojenie s Griffinými neuveriteľnými vokálmi je ‚Inside Out‘ bezpochybne adeptom na ďalšie Zeddove úspešné skladby.

Zedd o ‚Inside Out‘ vraví: „Na skladbe som začal pracovať zhruba pred rokom a pol a som neuveriteľne hrdý na to, že je konečne vonku. Žijeme tak stresovú dobu až mám pocit, že táto pieseň môže ľuďom poskytnúť potrebný pocit nádeje. Vždy sa snažím tlačiť na to, aby som hudobne skúšal nové veci. Aj s ohľadom na to, že je táto pieseň veľmi nová, ale známa zároveň. Obrovská vďaka patrí Griff za to, že priniesla tak intenzívnu úroveň emócií do ‚Inside Out‘ prostredníctvom jej krásneho hlasu!!“

Griff dodáva: „Táto pieseň je pre mňa o každom vzťahu v mojom živote, ktorý stojí za to si udržať, či už je platonický alebo romantický. Mám pocit, že počas týchto dní je to všetko o tom, ako veci vyzerajú zvonka, a tak myšlienka milovať niekoho najprv zvnútra mi príde ako veľmi dôležitá. Je priam neskutočné, že Zedd chcel, aby som na tejto skladbe spievala ja a som neskutočne vďačná a nadšená, že môžem byť jej súčasťou.“

The Weeknd – Save Your Tears

The Weeknd po obrovskom úspechu singla ‚Blinding Lights‘, vydáva ďalší výrazný track z albumu After Hours – ‚Save Your Tears‘.

V singli ‚Save Your Tears‘ sa The Weeknd opätovne venuje svojim predošlým vzťahom a spomína na zážitky, ktorými si spoločne prešli. Svojej ex však neposkytuje žiadnu emocionálnu podporu. Pieseň je jednou z mnohých „80’s“, synth-heavy skladieb predstavených na albume.

R3HAB & Astrid S & HRVY – Am I The Only One

DJ a producent R3HAB opätovne spojil sily s európskymi popovými senzáciami – nórskou Astrid S a britským HRVYm na singli ,Am I The Only One’. Moderná dance-popová skladba prináša rytmickú melódiudoplnenú o emotívne vokály Astrid S a HRVYho, čo piesni dodávajedinečný chlapčensko-dievčenský pohľad. Lyrická stránka singlu zasiahne každého, komu kedysi nevyšiel perspektívny vzťah pre nedostatok zraniteľnosti.  

,Am I The Only One’ je ďalším hitom po úspešných vydaniach z tohto roku.

R3HAB vraví, že s Astrid S chceli spoločne vydať track už od remixu ,Favorite Part Of Me’. ,,,Am I The Only One’ je presne ten song! Obaja sme naviac šťastní, že sa k nám HRVY nadšene pridal. S ním som tento rok spolupracoval na singli ,Be Okay’. Obaja umelci sú budúcnosťou pop music a ja vždy rád spolupracujem s takto talentovanými ľuďmi,” dodáva R3HAB.

,,Spolupráca s R3HAB na ,Be Okay’ bola začiatkom tohto roka skvelým zážitkom, takže nahrať song s R3HAB a Astrid S je úplne super pocit,”komentuje prácu na ,Am I The Only One’ spevák HRVY.

Suzie – Áno

Speváčka a čerstvá mamička Suzie Hroncová využila korona krízu tvorivo. Najskôr sa rozhodla svoje materstvo a rodičovstvo osláviť skladbou pre svojho syna s názvom „Nový člen“. A teraz sa spojila so skladateľom a multiinštrumentalistom Oskarom Rózsom, s ktorým zložila novinku s názvom „Áno“. Melódiu a text skladby napísala samotná speváčka.

„Skladba sa mi tvorila veľmi dobre, pretože som bola práve v očakávaní Riška. Mala som kľud, veľa času a veľmi pozitívnu náladu. Inšpiráciu pri tvorbe čerpám z každodenného života,“ vysvetľuje krásna Suzie.

V Sun House Studio nahral basu a klávesy Oskar Rózsa, gitaru a bicie Fernando Perdomo a Roberto Prado hral na saxofón, live dychy nahral LX_Kosov. O master sa postaral Adam Haggar v Mount Olympia Masteringu. Adam má na konte spoluprácu s americkým raperom Kanye Westom a mnohými ďalšími.

Adolfeen feat. Kapitán Demo – Drž hubu

Adolfeen je plyšová bábka delfína, ktorá sa počas jarnej koronavírusovej krízy stala fenoménom českého internetu. Jeho megahity Corona Firus či Nečum na mě s miliónmi  vzhliadnutí ho vystrelili na popredné priečky top trendov na YouTube. Teraz predstavuje nový singel Drž hubu, v ktorom mu hosťuje Kapitán Demo. Ten si zvolil Adolfeena ako prvého interpreta, ktorému bol ochotný dať featuring. 

Videoklip k pesničke rozhodne nenechá chladnými priaznivcov ani odporcov tohto plyšového baviča. Rovnako ako celý projekt Adolfeen i novinka Drž hubu ukazuje, že obzvlášť dnes netreba brať všetko vážne a svojím špecifickým drsným humorom  glosuje aktuálne dianie. 

V novom klipe sa objavuje česká moderátorka a blogerka Ivana Fancy Kulhánková, Jakub Kotek, Kapitán Demo, influencerka a bojovníčka Oktagonu Kundosaki, herec Radovan Klučka v roli Donalda Trumpa, tučný Superman a Kim Čong Un. O réžiu videa sa postaral Lukáš Hrdý, v zahraničí oceňovaný režisér a scenárista,  ktorý dvakrát vyhral filmovú súťaž 48hours Film Project.

Monkey Business – Do It! (If You Don’t Have Any Children)

Skupina Monkey Business nahrala nový štúdiový album Freedom On Sale. Niekoľko dní pred jeho vydaním zverejnila klip k prvému singlu Do It! (If You Don´t Have Any Children).  

Desiaty štúdiový album zastihol Romana Holého a spol. v skvelej kondícii. SpevákMatěj Ruppert a speváčka Tereza Černochová opäť podávajú skvelé výkony. Autorom všetkých piesní je multiinštrumentalista, skladateľ, hudobník a producentRoman Holý. Väčšinu textov napísal Pavel Mrázek, ale podieľali sa na nich aj ďalší členovia skupiny, predovšetkým obaja speváci. „Roman Holý napsal jedny z nejlepších písniček a já jsem strašně rád, že jsem mohl být u toho,“ dodáva Matěj Ruppert.

Monkey Business si aj tentokrát pozvali niekoľko zaujímavých hostí ako Dana McCaffertyho (Nazareth), Ashleyho Slatera (Freak Power), Siu Sai a OndřejaPivca, s ktorými spolupracovali už aj na albume Bad Time for Gentlemen.  

Ako predzvesť albumovej novinky zverejnila skupina klip k prvému singlu Do It! (If You Don’t Have any Children). Réžie sa tentokrát ujal sám Matěj Ruppert. Do hlavnej úlohy obsadil herca Jiřího Langmajera. „Klip jsem sice režíroval já, ale hrozně mi pomáhal Pavel Mrázek, který s tím má víc zkušeností. Moc bych chtěl poděkovat Jirkovi a Adéle, jak se rolí zhostili. Hrozně mi tím pomohli.“

ZDROJ: Karolína Zboniaková, Universal Music | Eva Sládková, Propaganda House | Adriána Čahojová, Soul for Show & Supraphon | Nora Krchňáková, NK Factory | Renáta Tomášová, Warner Music

Andrea Čurná Administrator
Spoluzakladateľka a administrátorka webu oKulture.sk.
×
Andrea Čurná Administrator
Spoluzakladateľka a administrátorka webu oKulture.sk.
Latest Posts
  • music
  • music
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share