HudbaSprávy

Hudobné novinky 42/2022

music

Tereza Mašková: Náš Příběh [Feat. Marek Lambora]

Tereza práve vydala nový album Svět je málo růžový. Nájdete na ňom aj duet s Marekom Lamborom nazvaný Náš příběh, ktorým dvojica symbolicky nadväzuje na úspešnú spoluprácu z roku 2020 na skladbe Tam za řekou. Album Svět je málo růžový je –  ak vynecháme kompiláciu piesní zo súťaže SuperStar – druhou platňou Terezy Maškovej.

Joel Corry X Tom Grennan: Lionheart (Fearless)

Britský producent Joel Corry do nového singla angažoval speváka Toma Grennana. Skladba Lionheart (Fearless) je strhujúcim popovo tanečným bangerom, ktorý má ambície stať sa v ďalšej sezóne novou festivalovou hymnou.“Ľudia prežívajú ťažké časy,” hovorí Tom Grennan. “A táto pieseň je o hľadaní sily postaviť sa osudu. Dúfam, že si pri jej počúvaní užijete toľko zábavy ako my, keď sme ju nahrávali.” Novinka Lionheart (Fearless) nadväzuje na hit HISTORY, ktorý Joel Corry vydal s Becky Hill.

Toby Romeo X Keanu Silva X Izko Feat. Ásdís – Wow

Toby Romeo a Keanu Silva opäť spojili sily. Po mimoriadnom úspechu tracku „Hopeless Heart“ bolo len otázkou času, kedy vydajú ďalší spoločný singel. Tentokrát si na pomoc prizvali ešte IZKA a islandskú speváčku, skladateľku ÁSDÍS, aby vznikla tanečná pieseň „WOW“.

Táto partička si pre svoj najnovší singel zvolila ikonickú melódiu „Tell Me Why“ od Supermode. „WOW“ je ale viac než len cover ­­– ide o dokonalý mood booster, ktorý kombinuje hudobný talent Tobyho Romea a Keanu Silvy s výrazným hlasom ÁSDÍS.

Mimoza – Madly

Multiplatinová speváčka a skladateľka, ktorá sa prezýva Mimoza, predstavuje ideálnu hymnu o sebaláske. Track „Madly“, v ktorom oslavuje svoje hodnoty a schopnosť neuspokojiť sa s niečím iným ako tým najlepším, zahŕňa intenzívny rad emócií na jednej nahrávke. Na chytľavej popovke „Madly“ sa nám Mimoza snaží svojím silným a charizmatickým hlasom povedať, že neexistuje dôležitejší vzťah ako ten, ktorý máme sebe k samým.

Iann Dior – Saddest Soundtrack

Vychádzajúca hviezda iann dior dáva o sebe poznať čím ďalej tým viac. Do povedomia fanúšikov sa výraznejšie zapísal pred dvoma rokmi globálnym hitom „Mood“ s interpretom 24kGoldn a po niekoľkých sólových singloch vyrazil na svetové turné s Machine Gun Kellym. Teraz predstavuje singel „saddest soundtrack“, na ktorého výslednom zvuku sa podieľal aj známy producent a bubeník Travis Barker. 

„saddest soundtrack je o zamyslení sa nad posledným vzťahom, ktorý emočne pripomínal húsenkovú dráhu. Takto to zažíva mnoho ľudí – prostredníctvom hudby som sa s nimi chcel spojiť a odkázať im, že v tom nie sú sami,“ povedal iann o chytľavom a svižnom tracku.

Vychádzajúca hviezda iann dior dáva o sebe poznať čím ďalej tým viac. Do povedomia fanúšikov sa výraznejšie zapísal pred dvoma rokmi globálnym hitom „Mood“ s interpretom 24kGoldn a po niekoľkých sólových singloch vyrazil na svetové turné s Machine Gun Kellym. Teraz predstavuje singel „saddest soundtrack“, na ktorého výslednom zvuku sa podieľal aj známy producent a bubeník Travis Barker.

Taylor Swift – Anti-Hero

Do poslednej chvíle nikto nevedel, ako bude znieť. Fanúšikovia zbierali na sociálnych sieťach indície a dávali dokopy obraz toho, aký by mohol nový album Taylor Swift byť. 

Kráľovná súčasného popu predstavuje úplne nový album Midnights, ktorý už teraz buráca všetky významné rebríčky a láme rekordy, vrátane najstreamovanejšieho singlu či albumu za jeden deň v histórii Spotify. Obsahuje trinásť úplne nových trackov spolu s chytľavým popovým singlom s precíznou produkciou – „Anti-Hero“, ktorý sa dočkal aj filmového videoklipu. Prekvapením je aj špeciálna edícia albumu s názvom 3 am Edition, ktorá obsahuje až sedem bonusových piesní.

Richard Chovan – Vezmen ťa

Talentovaný spevák, skladateľ a klávesák Richard “Rixo” Chovan prichádza s autorskou skladbou s názvom “Vezmem ťa”. Táto energická novinka s pozitívne ladeným textom vám zaručene zlepší náladu a spríjemní deň. “Skladba Vezmem ťa vznikla úderom blesku. V podstate som ju mal hotovú asi za hodinku v jednu krásnu letnú noc. Mám veľký problém s písaním textu, ale tuto to prišlo úplne samé a hneď. Pesnička síce oddychovala rok šuflíku, ale asi to potrebovala. Niektoré skladby musia odstáť. A som rád, že sa tak stalo. O rok keď som si ju vypočul, prišli rovnaké zimomriavky ako keď som ju písal. To bolo dobré znamenie a vedel som, že musí ísť von.” opisuje Richard Finálny zvuk piesne vznikol vďaka spolupráci s Martinom Bakošom z SMTStudio, s ktorým Richard plánuje vydať viacero piesní. K skladbe si už môžeme pozrieť aj videoklip, ktorý vznikol vďaka výletu so šikovným režisérom Marekom Lehockým. 

“Marek vytiahol z gáráže svoj krásny veterán – Fiat 850sport z roku 1968, a hneď bolo jasné, že ho musíme zapojiť do deja”. Poniektorí budú prekvapení, ale krásnu prírodu nájdete aj relatívne blízko Bratislavy. Vybehli sme si na Záhorie a všetko to vzniklo v lone prírody v okolí Sološnice a Rohožníku. V podstate sme točili bez prestávky. Všetko čo bolo zverejniteľné, sme dali do klipu. Bol to veľmi príjemný výlet. Takéto výroby ma neskutočne bavia”. spomína Richard 

Inekafe – Holky z naší školky

Skupina INEKAFE vydala tentokrát cover verziu známej českej skladby Holky z naší školky. Singel je druhou ochutnávkou už avizovaného albumu Made in Czechoslovakia, ktorý vyjde oficiálnekoncom budúceho týždňa a budú na ňom punk-popové prerábky desiatich slovenských a českých hitovz čias ČSSR.  Po piesni Vymyslená od skupiny Elán, chalani teraz vsadili na  najpredávanejšiu pieseň vhistórii Česko-Slovenska, ktorej sa predalo cez 2,5 milióna nosičov. Skladba vznikla v roku 1982 a text vtipným spôsobom popisuje postupnú premenu vzťahu chlapcov a mladých mužov k dievčatám a mladým ženám. Pôvodne ju naspievali českí speváci Stanislav Hložek a Petr Kotvald. 

Nykki – Playing It Cool

‘Playing It Cool’ je uhladená a energická poletná hymna vedená groovy gitarou, funky basovou linkou a pulzujúcimi bubnami. Neodolateľné prostredie pre bujné vokály Nykki a jej chytľavé optimistické texty, kde vyjadruje svoju túžbu po takomto milostnom príbehu, ktorý stojí za to sledovať znovu a znovu.

Skladbu napísala Nykki s Johnom Foylem, známym vďaka svojej práci s Mae Muller a Lolou Young a Stefanem Abingdonem – a.k.a St£fan – medzi jeho hlavné popové hity patrí okrem iného singel pre Selenu Gomez, ktorý s ním spoločne produkovala. ‚Playing It Cool prichádza v krátkom čase po vydaní singla ‚Right Place Wrong Guy‘, ktorý zaznamenal podporu od Spotify ‚New Music Friday‘ a Apple Music ‚New Music Daily‘ a ‚New in Pop‘.

Juraj Hnilica & Mirka Miškechová – Pa a Pi 

V piesni si Juraj a Mirka zaspomínali na detstvo a retrospektívne precítili, aké bolo milé byť súčasťou časov, kedy ešte nebola doba “tabletová” a rovno zo školy sa ponáhľali na dvor, kde sa hrali až do samého večera. V televízii vtedy kraľovala rozprávka „Pa a Pi“ o dvoch dobrodružných kamarátoch z mačacej planéty, podľa ktorej aj nazvali samotnú pieseň.. 

Mega M a Rytmus – Bez slov

Dlho očakávaný videoklip je konečne tu! Mega M teasoval novinku už niekoľko týždňov, ale až teraz uzrela svetlo sveta. Na spoluprácu si opäť zavolal Rytmusa a skúšajú to opäť, tentokrát v novinke „Bez Slov“ . Song vyšiel túto nedeľuspolu aj s videoklipom, o ktorý sa postaral tím Rouse Media a okamžite sa za 24 hodín dostal do trendov, kde je aktuálne na 4 mieste a blíži sa k hranici 100 000 vzhliadnutí. Už len tieto čísla potvrdzujú, že ide o hudobnú kvalitu.  

„Nechcem sa vrátiť na dno, počítať každý jeden cent. Bro, nemotivuje ma chudoba, preč s ňou. 
Šancí je tu dosť, nemôžeš žiť bez vízie, bez snov, ja som typ, ktorý zamakal aj bez slov.“
Mega M vydal počas svojej doterajšej hudobnej kariéry štyri albumy, pričom na troch z nich hosťoval Rytmus. Konkrétne šlo o songy Tak Jak Má ByťAventador a na poslednom projekte Špekulant aj skladba Zombie. Dokonca ich spojila aj mixtape verzia songu Walk, v ktorom rapovali do beatu známej skladby od rapera Young M.A. To však ešte nie je všetko, pretože sa v decembri 2017 rozhodli spojiť rap a MMA prostredníctvom songu Attila. Chalani si k sebe vtedy zobrali aj P.A.T.-ho, ktorý song produkoval a posunuli ho zápasníkovi Attilovi Véghovi ako nástupný song do ringu

Gigi Ann – Impulsive Decisions

Mladá a talentovaná slovensko-anglická speváćka a skladateľka Gigi Ann prichádza po skladbách Devil In Disguise a Breathless s akustickou novinkou Impulsive decisions. Hudbu a text k skladbe napísala Gigi Ann. Spoluautorom hudby a aranžmánu je jej stály spolupracovník, hudobný mentor a producent Andrej Hruška. 

“Impulsive decisions je prvá pesnička, ktorú som napísala, keď som dostala vysnívanú gitaru.Text piesne opisuje pocity ľútosti, hnevu a smútku, ale melódia jej dodáva krásne pocity nostalgie. V skladbe rozoberám pocity, ktoré človek prežíva na konci vzťahu. Je to reflexia na spoločne prežité chvíle, zážitky, na všetko dobré, pekné, ale aj na vlastné a partnerove pochybenia. Je o pocite vďaky z prežitého, ktorý nakoniec prinesie prijatie a pokoj,” povedala o svojej novej skladbe Gigi Ann.   

ZDROJ: Renáta Tomášová | Karolína Zboniaková | Andrea Turčina | Andrea Čurná | Jozef Dančík | Ruka Hore | Rado Mešša

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share