HudbaSprávy

Hudobné novinky 42-2020

Jax Jones feat. Au/Ra  – i miss u

Medzinárodne uznávaný DJ, producent a multiinštrumentalista Jax Jones je späť so svojím novým singlom i miss u, na ktorom featuje nemecká speváčka Au/Ra. Jonesov úspešný debutový album Snacks bol označený za najpredávanejší tanečný album minulého roka a Jax bol vďaka nemu nominovaný na ocenenia Ivor, BRIT a GRAMMY. S 5 miliardami streamov, 2 miliardami zhliadnutí a 40 miliónmi predaných nahrávok, i miss u znamená ďalšiu fázu Jaxovho vzostupu a pokračovanie v tvorbe žánrovo vzdorujúcej tanečnej hudby.

i miss u je emotívna tanečná skladba, ktorá v porovnaní s jeho nesmierne populárnymi tanečnými popovými hitmi obsahuje chladnejšie beaty. Pieseň je podporená vokálmi nemeckej speváčky Au/Ra, známej pre svoj prelomový hit Panic Room z roku 2018.

Táto spolupráca prikyvuje začiatkom umelca – tvrdší bassline, klubový podtón a autentické jadro. Jax Jones bol priekopníkom posunu v tanečnej hudbe, ktorý mu umožnil ovládnuť hlavné rebríčky playlistov, pričom taktiež prekročil tradičné sféry hudobných žánrov. i miss u je dôkazom jeho mnohostrannosti a schopnosti robiť hudbu, ktorá dokáže rezonovať s undergroundom a zároveň je navrhnutá pre komerčné rádiové vlny rovnako ako vo Veľkej Británii, tak po celom svete.

YUNGBLUD – cotton candy

Britský spevák a multiinštrumentalista YUNGBLUD práve predstavuje svoju úplne novú skladbu cotton candy, zo svojho pripravovaného albumu Weird!, ktorý vyjde už 13. novembra. Fanúšikovia už majú možnosť si album predobjednať a vypočuť si okrem nového singlu aj ďalšie ako god save me, but don’t drown me out, weird!  alebo strawberry lipstick. Spolu s piesňou YUNGBLUD ohlásil aj jedinečné online turné ‚WEIRD TIME OF LIFE TOUR‘, ktoré začne 16. novembra v Londýne.

„Cotton candy je o sexuálnom oslobodení,“ vraví YUNGBLUD. „Pre má je sex a sexualita o slobode a myšlienke, že sa môžete stratiť pri iných ľuďoch rôznych pohlaví, všetkých tvarov a veľkostí, aby ste našli sami seba a zistili, kto naozaj ste. Sexuálna interakcia by nemala byť zahanbená, ale naopak, mala by byť oslavovaná, pretože mať bezpečný sex znamená šíriť lásku a svet teraz lásku potrebuje viac ako inokedy. Táto pieseň je pre mňa veľmi dôležitá, lebo vidím a komunikujem so svojimi fanúšikmi, čelím neistote týkajúcej sa sexuálnej interakcie a chcem im dať vedieť, že je v poriadku byť tým, kto naozaj ste a mať právo bezpodmienečne milovať toho, koho chcete a na oplátku byť milovaný späť,“vysvetľuje umelec.

Becky Hill – Space

Pieseň SPACE je v poradí tretím singlom z pripravovaného debutového štúdiového albumu medzinárodne uznávanej speváčky Becky Hill. SPACE nasleduje už vydané skladby Heaven On My Mind a Better off Without You, ktoré sa držia na popredných miestach najprestížnejších hudobných hitparád. Pieseň vychádza spolu s vizuálom, ktorý režíroval Carly Cussen a v súčasnosti má na YouTube cez 2 milióny zhliadnutí. Skladbu speváčka napísala sama a o produkciu sa postarali Mark Ralph, Dave Whelan a Mike Di Scala.

„SPACE je veľmi osobná pieseň, ktorá mi teraz pripadá vzdialene,“ vraví Becky. „Na túto skladbu som hrdá z viacerých dôvodov. Vlastne je to tá najúprimnejšia výpoveď k sebe, taktiež k verejnosti. Táto pieseň je pre mňa ako umelca krokom hore a krokom von. Je to tanečná balada, ktorá rozpráva príbeh s pohľadom do môjho života – kto som ako človek. SPACE nás pripravuje na to, čo čakať od nového albumu,“ popisuje umelkyňa.

Bebe Rexha – Baby, I’m Jealous (feat. Doja Cat)

Bebe Rexha sa vracia so singlom Baby, I’m Jealous. Pre americkú speváčku s balkánskymi koreňmi je skladba, v ktorej hosťuje Doja Cat, prvou zverejnenou nahrávkou v roku 2020. Naposledy sa prezentovala minulý rok singlom Last Hurrah a kolaboráciou Call You Mine s dvojicou Chainsmokers.

Katie Melua – Your Longing Is Gone

Katie Melua, ktorá s úspechom koncertovala pred pár rokmi aj na Slovensku, vydáva nový štúdiový album Album No. 8. Novým singlom z albumu je skladba Your Longing Is Gone. Romantickú skladbu nahrala spolu s Georgian Philharmonic Orchestra a o aranžmány a produkciu sa postaral Leo Abrahams. Album No. 8 vychádza 16. októbra pod značkou BMG. 

„Ako speváčka, ktorá spieva o láske a túžbe, som sa snažila preskúmať ako sa vyrovnať s blednúcou láskou a odchádzajúcou túžbou. Stáva sa to v bežnom živote a tieto nuansy majú veľkých význam,“ vysvetľuje Melua. „Pri písaní aj pri nahrávaní sme sa snažili túto realitu zachytiť, zobrazenú s prijatím a očakávaním lepších časov.“

remme – ghosts

Holandský spevák remme prichádza so singlom ghosts, ktorý sa na prvé vypočutie javí ako popová hymna. Pokiaľ sa však poriadne započúvame, objavíme aj hlbší význam. ghosts je štvrtým singlom holandského nováčika, ktorý vpadol do hudobného sveta s januárovým debutovým singlom get old. Následne prišiel so skladbami hunger a lose touch, ktoré sa už teraz pýšia svetovými úspechmi. 

„Pieseň ghosts je o situácii, kedy ste vo vzťahu s osobou, ktorá nie je schopná riešiť určité problémy. Vy sa snažíte všetko zlepšiť, ale ghosts stoja stále v ceste a v hlave vášho partnera. Chcel som hovoriť o tom, čo prežíva mnoho ľudí práve teraz, keď kvôli covid-19 trčia spolu v jednej domácnosti,“ vraví spevák o svojej inšpirácii k novej piesni. „Tematicky nie je typická pre popovú pieseň, ale ako poslucháč môžete zostať na povrchu a užívať si ju ako energickú popovú hymnu. Pokiaľ však venujete pozornosť textom, objavíte jej ďalšie vrstvy,“ komuntuje remme.

Nykki – Home To You

Singel ‘Home To You’ bol nahrávaný v máji tohto roka, počas lockdownu. Je prvým spoločným projektom Nykki a britského producenta Peta Hammertona, ktorý má na konte spolupráce s One Direction, Little Mix, Jamesom Arthurom, Palomou Faith či popovou legendou Kylie Minogue. ‘Home To You’ jevýsledkom série štúdiových online sessions medzi Prahou a Veľkou Britániou, kde Nykki a Pete  Hammerton trávili lockdowny a pracovali na diaľku.

Ako Nykki prezrádza, jej nový singel je “o tom, aké to je zamilovať sa v nepokojných časoch”. „Home To You je pieseň o tom, že na toho svojho človeka myslím, nech som kdekoľvek. O tom, že sa naňho vždy teším domov,“ približuje speváčka tému skladby. V týchto dňoch predstavuje tiež vizuálnu podobu piesne. Vo video produkcii štúdia Unreal Visual a v réžii Barta Klimsza vznikol svižný klip plný pozitívnej energie a radosti zo života. Prostredníctvom videoklipu fanúšikovia nahliadnu do vlastných príbehov a každodenného života oboch postáv.

IAN – Štiepim atóm

Známy slovenský herec Ján Jackuliak sa v tomto roku rozhodol vrátiť k hudbe. Jeho nový projekt dostal názov IAN a štartuje ho nová skladba Štiepim atóm. Text napísal sám a hudobne sa na nej podieľali Samuel Hošek a Roland Kaník.   

„V marci a apríli, keď všetci sedeli doma, mal som zrazu veľa času. Čítal som knihy, pozeral filmy a rozmýšľal som o tom, čo to všetko okolo nás znamená. To ma dostalo k tomu, že som začal písať a zrazu z toho vyskočili texty, ktoré by som si vedel predstaviť ako pesničky. Vtedy ma to nakoplo a rozhodol som sa s tým zase začať. Hudba ma baví, naplňuje a je pre mňa ako dokonalá psychohygiena,“ povedal o návrate k hudbe IAN.

Richard Müller – Siedme nebo

Siedme nebo je novinkový singel, ktorý sprevádza vydanie nového albumu Hodina medzi psom a vlkom.

ZDROJ: Karolína Zboniaková a Tomáš Karpel, Universal Music | Renáta Tomášová, Warner Music | Silvia Turnerová | Adriána Čahojová, Soul for Show | Rado Mešša, pro:messa | Eva Sládková, Propaganda House

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share