HudbaSprávy

Hudobné novinky 41-2020

Disco Lines – Love Story ft. Cassidi

Nesmierne chytľavá klubová verzia platinového singlu Love Story od Taylor Swift začala svoju virálnu trajektóriu od momentu, kedy ju užívatelia TikToku našli. Z piesne sa veľmi rýchlo stal trend siete a užívatelia začali na Love Story tvoriť videá. V priebehu prvých troch dní dosiahol remix k Love Story dva tisíce videí denne. Za necelý týždeň mal singel už viac než 1 milión videí a v súčasnosti sa pýši už 9 miliónmi na sieti TikTok, ktorá má na svedomí čím ďalej tým viac celosvetovo úspešných hitov. Do tvorby videí sa okrem influencerov a menších tvorcov zapojili aj slávne osobnosti ako Charli D’Amelio, Jason Derulo, David Dobrik, Hype House, Lele Pons alebo Noah Beck. Vokály k piesni naspievala mladá speváčka Cassidi.  

Thadeus Labuszewski známy aj ako Disco Lines je charizmatický 22-ročný softwarový inžinier, vášnivý lyžiar a hudobný producent, ktorého remix piesne Love Story od Taylor Swift sa v priebehu posledného mesiaca stal hlavným virálnym hitom po celom TikToku, YouTube a Soundcloude. Thadeusov remix vygeneroval cez 9 miliónov unikátnych videí, viac než 5 miliárd zhliadnutí a navyše okolo 40 miliónov zdieľaní. Thadeova hudobná vášeň začala pred siedmimi rokmi ako forma terapie dospievania. Na vysokej škole ho chválili lovci talentov a odvtedy premenil svoju hudobnú produkciu na vášeň, ktorej sa rozhodol venovať profesionálne. V súčasnosti pracuje na originálnej hudbe a produkcii, pričom sa snaží zosúladiť aj prácu na diaľku. 

Shawn Mendes – Wonder

Multiplatinový, GRAMMY nominovaný spevák a songwriter Shawn Mendes vydáva novú pieseň, ktorá je predzvesťou jeho veľmi očakávaného už štvrtého štúdiového albumu. Ten sa bude volať Wonder a vyjde 4. decembra. Už teraz sa k nemu môžu fanúšikovia priblížiť prostredníctvom  traileru, ktorý k albumu spevák odhalil. Dnes naviac vychádza aj prvý titulný singel. 

Shawn poslal svojim fanúšikom odkaz, v ktorom rozpráva o jeho inšpirácii pre album, posiela podporu, lásku a vďaku. “Veľmi ste mi chýbali! Viem, že to bol fakt desivý rok, takže vám všetkým posielam hojne lásky x. Napísal som album. Volá sa Wonder. Fakt mám pocit akoby kus mňa zostal zapísaný na papieri a nahratý v piesni. Snažil som sa o to byť skutočný a úprimný, tak ako nikdy predtým. Sú to svet, cesta, sen a album, ktoré som chcel natočiť už veľmi dlho. Strašne sa mi to páči. Ďakujem, že pri mne stojíte po všetky tie roky. Mám vás veľmi rád,” Shawn Mendes

Richard Müller – Siedme nebo

V máji tohto roka prišiel Richard Müller s novou skladbou Anomália. Dnes vám predstavuje z neho predstavuje prvú skladbu Siedme nebo lyric videa. Album oficiálne vychádza 13. októbra ako CD a na všetkých digitálnych platformách. O desať dní neskôr teda 23.10 vyjde aj ako 2LP.

Hodina medzi psom a vlkom je dlhočakávaný album, na ktorom je Richard Müller autorom hudby a Peter Uličný autor textov. Na albume nájdete ako bonus aj singel Anomália, ktorú pre Richarda napísal Laco Rycharik.

Karel Gott & SOČR – Jdi za štěstím

Súčasťou nových opatrení vlády Českej republiky v boji proti epidémii je okrem iného uzatvorenie kín na dobu minimálne dvoch týždňov, a to od pondelka 12. októbra. Premiéra očakávaného dokumentu KAREL režisérky Olgy Malířovej Špátovej a jeho uvedenie do kín sa preto musí odložiť. Ako informovali tvorcovia filmu, nový termín premiéry v tejto chvíli nie je možné  stanoviť. 

Čakanie na snímku, ktorá unikátnym spôsobom priblíži osobnosť Karla Gotta, priaznivcom legendárneho speváka spríjemní videoklip k novej verzii piesne „Jdi za štěstím“. Slávnu skladbu Karla Svobodu naspieval Karel Gott pri príležitosti svojich 80. narodenín ako svoju úplne poslednú nahrávku v lete 2019 so Symfonickým orchestrom Českého rozhlasu pod taktovkou dirigenta Jana Kučeru. 

„Rada by som – spoločne so Supraphonom – dala v tejto zložitej dobe malý darček nielen sklamaným potenciálnym divákom filmu KAREL, ale všetkým priaznivcom môjho zosnulého manžela. Pretože slávnostná premiéra i distribúcia filmu musia byť kvôli novým epidemiologickým opatreniam odložené na neurčito, rozhodla som sa potešiť manželových fanúšikov v Českej republike i na Slovensku a zverejniť nový videoklip s titulnou piesňou k filmu KAREL – ‚Jdi za štěstím‘. Je pre mňa o to cennejšia, že je to Karlova posledná nahrávka z júna 2019, kedy ju spieval s vedomím, že ide o pieseň pre vznikajúci film,“ hovorí Ivana Gottová. 

Vesna – Na dračích perutích

Pilotná skladba dievčenskej skupiny Vesna z pera Patrície Fuxovej k druhému albumu Anima.

ZDROJ: Karolína Zboniaková a Tomáš Karpel, Universal Music | Adriána Čahojová, Supraphon | Renáta Tomášová, Warner Music

Andrea Čurná Administrator
Spoluzakladateľka a administrátorka webu oKulture.sk.
×
Andrea Čurná Administrator
Spoluzakladateľka a administrátorka webu oKulture.sk.
Latest Posts
  • music
  • music
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share