Hudba

Hudobné novinky 36/2021

Ed Sheeran – Shivers

Spevák ED SHEERAN zverejnil nový singel Shivers. Jedná sa o tretiu ukážku z chystaného albumu =, ktorý vyjde na konci októbra.

Shivers je druhým oficiálnym singlom z novej platne. Sheeran v piesni plnej euforických momentov popisuje, aké to je sa zamilovať. Skladbu natočil s osvedčenou dvojicou producentov – Fred Again s ním spolupracoval napríklad na singli Bad Habits alebo mixtape kolekcii No.6 Collaborations Project, Steve Mac je podpísaný pod jedným z najväčších hitov spevákovej kariéry Shape Of You. S námetom skladby korešponduje obrazovo mnohovrstevné video, ktoré režíroval Dave Meyers a v ktorom hlavnú úlohu stvárnila herečka AnnaSophia Robb.

Peter Nagy – Petrolej

„Horím dlho a pomaly ako petrolej a tak si ma nezhasni, ani nerozlej. Chcem ti zohriať ruky a posvietiť na to, že človek musí milovať aj keď so stratou…“ Spieva Peter Nagy v skladbe „Petrolej“, ku ktorej zložil hudbu aj text. Pieseň pochádza z najnovšieho albumu, kde nájdu fanúšikovia desať skladieb od rockovejších so skupinou Indigo až po balady s klavírom a sláčikovým kvartetom.

„Klip „Petrolej“ je veľmi jednoduchý, len na jednu kameru. Ale absolútne spĺňa moje predstavy. Mám rád jednoduché klipy práve tohto typu. Keď je klip veľmi výpravný, vtedy to, čo divák vidí, ho presmeruje zvyčajne inam, než si predstavoval pri počúvaní piesne bez videa. Je to ako keď poznáte príbeh z knihy, a potom to niekto sfilmuje, ale je to iné, odlišné od vašej fantázie,“ vysvetľuje hitmaker Peter Nagy.

Gryffin – New Blood (with Boy Matthews)

Americký DJ a producent Gryffin spojil svoje sily so spevákom a skladateľom, ktorý sa označuje Boy Matthews a vydávajú novú pieseň s názvom „New Blood“. Singel je dokonalou fúziou spevákovho falzetu a Gryffinovej nepredvídateľnej produkcie spojujúcej tanečnú a popovú energiu.

„New Blood je jedna z mojich najobľúbenejších skladieb, ktoré som kedy napísal,“ vraví Gryffin. „Je o tom, že do tvojho života príde niekto zvláštny a umožní ti znovu objaviť svoje vnútorné ja a životné šťastie,“ dodáva.

Sting – If It’s Love

Už 19. novembra sa fanúšikovia anglickej superstar dočkajú nového albumu s názvom The Bridge. Dovtedy si musia vystačiť s malou ukážkou vo forme singlu „If It’s Love“, kde Sting predvádza svoj nepopierateľný dar pre tvorbu pozitívnych, sviežich a nákazlivých popových melódií. Táto priamočiara milostná pieseň, zaobalená charakteristickým hlasom mnohonásobného držiteľa Grammy, je úvahou o romantických citoch, ktoré Sting prirovnáva k symptómom choroby.

Nový album The Bridge vznikal v období pandémie a Sting na ňom rozpráva o osobnej strate, odlúčení a neobvyklých sociálnych a politických zmätkoch. „Tieto piesne stoja na pomedzí stavu mysle a tým druhým, životom a smrťou, ale aj vzťahov. Stoja na pomedzí pandémie a obdobiami – lebo politicky, sociálne a psychologicky sme všetci uväznení uprostred niečoho. A preto potrebujeme most(album: The Bridge),“ vysvetľuje album Sting.

Mairee ft DEEPTHOUGHT x RONIE – Daj Mi Ruku

Žeby sme tu mali nový tanečný hit na konci leta? Uznávaný hudobný producent a DJ v jednom sa takto vo veľkom štýle lúči na konci leta! Mairee, ktorý počas lockdownu pracoval nonstop na nových soundoch pretavil svoju drinu do skladby, ktorá spojila jednu z najlepšie hlasovo položených speváčok u nás na Slovensku – Ronie a hudobný objav až zo slnečného Dubaja – Deepthought. 

„Leto 2021 bolo zatiaľ pre mňa najnáročnejším letom. Napríklad z 31 júlových dní sa mi podarilo spať doma iba tri noci. Točil som klipy, cestoval medzi hraniami a zameriaval sa aj na ďalekú budúcnosť, nech sa veci trochu rozhýbu i v zahraničí,“ hovorí Mairee o dôvode prečo sa nezúčastnil klipu, o ktorý sa postaral Martin Miko. „Na jeseň plánujem v rámci možností čo najviac vystupovať, lebo práve to ma najviac napĺňa energiou a nápadmi na ďalšiu tvorbu. Aktuálne pracujem na niekoľkých albumoch a EP-čkách súčasne, nechcem nechať nič na náhodu a kým budem ako DJ hrávať prevažne v zahraničí, chcem pre Slovákov a bratov Čechov vytvoriť dostatok kvalitnej tanečnej hudby. Len vďaka fanúšikom totiž môžem robiť to, čo milujem!“ 

Nia – Napíš mi

Nia je novým speváckym objavom, a aj keď ako songwritter píše texty umelcom už dlhé roky, až teraz sa rozhodla vypustiť svoje vlastne songy medzi ľudí. V umeleckom svete nie je NIA neznámym menom, práve naopak. Spolu so svojim priateľom Fillipianom pôsobia v hudobnej sfére už vyše 7 rokov. Fillipian ako jeden z najvyhľadávanejších producentov spravil za posledné roky skladby pre umelcov, ktoré sa stali hitmi a dominovali v trendoch. To sa podarilo aj s Niou, ktorej skladba “Papier” ako debut vystrelil hneď medzi hudobné trendy.  Podobne ako predchádzajúca skladba, aj novinku „Napíš mi“ opätovne produkoval Filipian a vznikol podľa jej slov približne pred rokom, kedy to pre mladý pár bolo samozrejme jedno z najkrajších období vo vzťahu. 

„Chcela som vytvoriť song pre ľudí, aby si ho celý deň mohli spievať v dobrej nálade. Milujem funk a disco a vždy mi spraví super náladu, teda som chcela prostredníctvom mojej hudby zlepšiť bežné dni aj iným ľuďom. Pri točení si ho všetci pospevovali, čo mi dalo ešte väčšiu motiváciu to už vydať von. Teším sa, že je to môj druhý singel a mám na neho skvelé ohlasy, začo nesmierne ďakujem a neskutočne ma to dobíja pracovať na ďalších skladbách,“ hovorí nadšene Nia.

Jason Derulo – Acapulco 

Po úspešnej piesni Take You Dancing prichádza spevák a tanečník Jason Derulo s novinkou, ktorú nazval podľa známeho turistického letoviska na mexickom pobreží. Priaznivcom ju predstavil už niekoľko dní pred vydaním a využil k tomu sociálnu sieť TikTok, kde patrí k najvplyvnejším celebritám. Sleduje ho tam skoro 50 miliónov užívateľov, čo z neho podľa hudobného magazínu Rolling Stone robí korunného princa TikToku. Singel Acapulco by sa mal objaviť na Derulovom chystanom piatom albume. 

Charli Xcx – Good Ones

Novinka Good Ones od speváčky Charli XCX je tanečnýmm bangerom, ktorému dominuje výrazný syntetizátorový hook a hypnotický beat. Charli nikdy nebola typickou popovou interpretkou, jej skladby mali vždy niečo naviac. A rovnako je to aj na štarte novej etapy, o ktorej sama hovorí: “Nová kapitola zahŕňa všetko, čo mi dnes život ponúka – slávu, vnútorných démonov a aj globálne hity.” 

ZDROJ: Renáta Tomášová, Warner Music | Nora Krchňáková, NK Factory | Karolína Zboniaková, Universal Music | Jana Trellová, RukaHore

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share