HudbaSprávy

Hudobné novinky 36-2020

Thom Artway – Caroline

Lyrickú baladu Caroline zložil Thom pre svoju priateľku, od uplynulého víkendu manželku, Karolínu. Spevák ju so skladbou požiadal o ruku. V sobotu sa sympatický spevák oženil a dnes sa Thom chce o novinku/singel podeliť aj so svojimi fanúšikmi.  

Skladba Caroline vznikla už pred viac ako rokom a Thom Artway priznáva, že ju ako prvá počula práve jeho nastávajúca. „Piesňou Caroline som ju žiadal o ruku. Vydať skladbu deň po svadbe je logický krok. Nie je to ani tak o oznámení tejto novinky, je to skôr o radosti a vďačnosti zo spojenia našich ciest,“ prezradil o skladbe Thom, ktorý novinku aj zložil. Výnimočnú atmosféru skladby podčiarkujú aj hudobní hostia: „Mimo mojej kapely sme k nahrávaniu pozvali huslistu Adama Pakostu, klarinetistu Vojtecha Nýdla a Filipa Nebřenského s tubou a flautou. Výsledný zvuk ma veľmi baví!“ teší sa zo skladby mladoženáč. 

Pesničkách Thom Artway prerazil s hitom I Have No Inspiration a hneď s debutovým albumom Hedgehof získal dve Ceny Anděl 2016 – stal sa spevákom a objavom roka. Aj s druhým albumom All I Know v roku 2018 získal nomináciu na Anděla v kategórii Sólový interpret. Thom Artway patrí medzi najpopulárnejších českých pesničkárov, pravidelne koncertuje aj v zahraničí. 

Clean Bandit & Mabel: Tick Tock

Clean Bandit su späť! Britská popová formácia vydáva po dlhej dobe nový singel Tick Tock, kde spolupracuje so speváčkou, držiteľkou Brit Awards a dlhoročnou kamarátkou Mabel a tiež  s rapperom 24kGoldn. Singel vám na nižšie uvedených odkazoch ponúkame v skrátenej verzii bez rapu, ktorá je využiteľná v rádiách.

Jubël – Dancing In The Moonlight (feat. NEIMY)

Švédska dvojica Jubël sa dokáže veľmi efektívne ohliadať v čase. Pánovia Sebastian Atas a Victor Sjöström si tentokrát vybrali pieseňDancing In The Moonlight. A ich kúzlo opäť funguje – nová verzia patrí k najžiadanejším položkám v digitálnych službách! Hitom sa už stala dvakrát. Jej autor Sherman Kelly ju nahral v roku 1970 so svojou kapelou Boffalongo, preslávil ju ale až o dva roky neskôr so skupinou King Harvest. Na prelome tisícročia sa potom skladba Dancing In The Moonlight dostala znovu do hitparád, keď ju do repertoáru zaradili anglickí Toploader.

Saweetie – Tap In (feat. Post Malone, DaBaby & Jack Harlow)

Špeciálna verzia singlu Tap In, ktorý je prvou ochutnávkou z chystaného debutu Pretty Bitch Music rapperky Saweetie. Rapový remix ponúka spoluprácu hviezdnej trojice, ktorá sa zišla pri tejto príležitosti. Post Malone, DaBaby a Jack Harlow v novej úprave skladby, ktorej popularita prudko rastie vo všetkých digitálnych službách.

Marek Ztracený – Když tě život kope do zadku

Marek Ztracený je aktuálne najväčším českým hitmakerom a showmanom. Jeho najnovší album Planeta jménem stres vyšiel tento rok vo februári, hneď po vydaní získal zlatú platňu, blíži sa  k platinovému oceneniu a priniesol prvý obrovský hit Tak se nezlob.  Teraz vychádza ako ďalší singel z albumu obľúbená skladba Když tě život kope do zadku, ku ktorej vznikol i videoklip s hviezdnym Karlom Rodenom.

Pieseň Když tě život kope do zadku predstavuje Mareka Ztraceného v jeho úspešnej autorskej polohe – chytľavá melódia a text so schopnosťou osloviť nielen Marekovu početnú fanúšikovskú základňu. O réžiu videoklipu sa postaral Martin Linhart zo 68 pictures. 

Burna Boy – Monsters You Made (feat. Chris Martin)

Burna Boy patrí medzi najpopulárnejších afrických hudobníkov posledných rokov. Pochádza z Nigérie, ale študoval na univerzite v Londýne. Minulý rok získal cenu BET Awards, bol nominovaný na Grammy a spoločnosť Apple ho zaradila do programu Up Next, v ktorom každý mesiac globálne podporuje a výrazne zviditeľňuje jedného interpreta. Je hosťom na skladbách Eda Sheerana, Stormzyho, Lily Allen alebo Sama Smitha. Na aktuálne vydanom piatom albume Twice As Tall si pozval legendárneho Youssou N’Doura, ikonické rapové trio Naughty By Nature, Stormzyho a tiež Chrisa Martina. A práve skladbu Monsters You Made, v ktorej ho doplňuje spevák z Coldplay, si Burna Boy zvolil ako najnovší singel.

ZDROJ: Silvia Turnerová | Renáta Tomášová, Warner Music | Adriána Čahojová, Supraphon

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share