HudbaSprávy

Hudobné novinky 35-2020

Astrid S – Marilyn Monroe

Nórsky poklad a globálna popstar Astrid S vydáva singel Marilyn Monroe, ktorý je inšpirovaný samotnou ikonou. Námetom piesne bol dokument o Marilyn, ktorý keď Astrid videla, prišla nažhavená do štúdia a chcela zo seba dostať všetko, čo o ikone do tej doby vedela.

Speváčka sa spája s Marilyn Monroe vo „feministickej politike“ a spieva, že „keby som spala so stovkou chlapov, myslel by si si, že je to zločin“, „Čím menej nosím, tým viac kritizuješ“, „Nepotrebujem povolenie byť tým, kým chcem byť.“ Pieseň je taktiež o tom, že Astrid S začala v hudobnom priemysle ako teenagerka a bolo jej hovorené, aby sa viac obliekala a aby opatrne vyjadrovala svoje myšlienky týkajúce sa výzoru tela a pohlavia.

Astrid S sa premenila z národnej superhviezdy v domovskom Nórsku na globálnu popstar so širokou fanzónou. V priebehu posledných dvoch rokov dosiahla viac ako 1,55 miliardy streamov, vydala dve vysoko očakávané EPčka „Trust Issues“ a „Stripped Down“, spievala na vypredanom turné po USA a Európe, bola na turné s Years and Years a Zara Larson, a čo viac, stala sa tvárou kampane módnej značky Fendi. Je taktiež ocenená ako „Umelec roka“ na nórskych Grammy a má za sebou niekoľko úspešných spoluprác s NOTD, Brett Young alebo Shawnom Mendesom. 

blackbear feat. Lauv – if i were you

Len krátko po vydaní očakávaného piateho štúdiového albumu everything means nothingmultiplatinový spevák, textár a producent blackbear predstavuje singel if i were u, na ktorom sa objavuje aj hitmaker Lauv. Popová balada berie poslucháčov na cestu protichodných názorov v chaotickom vzťahu.

Skladba nadväzuje na sériu nedávnych vydaní ako Hard On Yourself s Charlie Puthom alebo my ex’s best friend s Machine Gun Kellym. Blackbearova hymna queen of broken hearts sa dostala do Top40 v Pop Radio a pokračuje v naberaní miliónov streamov.

Lauv je mladý talentovaný americký umelec, spevák a textár, ktorý svoje prvé EP vydal v roku 2015, pričom pred dvomi mesiacmi neočakávane vydal Without You EP. Jeho najznámejším hitom je pieseň I Like Me Better, ale treba spomenúť, že sa textovo podieľal pri tvorbe skladieb pre Demi Lovato alebo Charlie XCX.

blackbear je americký skladateľ, producent a spevák, ktorý sa v minulosti preslávil najmä svojimi autorskými počinmi. Napísal napríklad veľmi úspešnú pieseň Boyfriend pre Justina Biebera. Na svoju sólovú kariéru sa vydal v roku 2015, kedy s albumom Deadroses a globálnym hitom idfc, ktorý zremixoval producent Tarro, urobil dieru do sveta.

Felix Jaehn – No Therapy ft. Nea, Bryn Christopher

Felix Jaehn – nemecký DJ a producent sa vracia s piesňou No Therapy, ďalšou strhujúco-originálnou skladbou, v ktorej sa objavujú vokálne talenty Nea a Bryn Christopher. Najnovší singel dynamického hudobníka nadväzuje na jeho celosvetový hitový remix piesne Some Say od Ney, na ktorej taktiež spolupracoval Bryn a ktorá sa v súčasnosti nachádza v Spotify Today’s Top Hits a Global Top 100 playliste.

Pieseň No Therapy sa zrodila zo songwritingového campu oboma umelcami – Neou a Brynom vo Felixovom dome v Nemecku, krátko po vydaní remixu Some Say. Po tomto úspechu vnieslo trio podobnú energiu aj do novinky No Therapy a vytvorilo skladbu s tvrdým rytmom a bohatými vokálmi. Temná, zadumaná klubová vibrácia sa dokonale spája s harmonickými a povznášajúcimi textami vďaka švédskej speváčke Nea a britskému umelcovi Bryn Christopherovi. V priebehu takmer trojminútovej produkcie je počuť jemné, hnacie hĺbkové motívy, ktoré desaťnásobne zvyšujú celkovú energiu melódie.

„Veľmi som si užil písanie No Therapy s Neou a Brynom. V štúdiu sme sa cítili veľmi dobre! Keď som sa vo februári vrátil z prestávky, cítil som sa ako znovuzrodený a chcel som písať veselé pesničky. V priebehu posledných rokov som strávil veľa času sebareflexiou a na terapii. Nakoniec som však zistil, že niekedy stačí prežiť príjemný čas s priateľmi a blízkymi, aby ste si uľavili a sústredili sa na dobro, ktoré je stále v nás a okolo nás,“ vraví Felix Jaehn.

„Pre mňa je pieseň No Therapy o sebaláske a o prijatí jeden druhého takého, aký je, bez toho, aby sme sa snažili meniť krásne nedokonalosti, ktoré máme všetci. Je to zábavná pesnička a pri jej skladaní sme boli v takej dobrej nálade, že sme doslova celú noc pretancovali v štúdiu. Myslím, že je to počuť,“ vraví Nea.

ZDROJ: Karolína Zboniaková, Universal Music

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share