HudbaSprávy

Hudobné novinky 34/2022

music

David Guetta X Bebe Rexha – I’m Good (Blue)

Príbeh tejto nahrávky je pomerne zaujímavý. Jedná sa o remake hitu Blue (Da Ba Dee) od talianov Eiffel 65, ktorý valcoval európske hitparády v roku 1998. David Guetta a Bebe Rexha svoju verziu natočili už pred rokmi, ale nikdy ju nevydali. Nedávno však unikla na internet krátka ukážka a počas chvíle sa z nej stal virálny hit na TikToku, kde nazbierala cez 500 miliónov prehraní. David Guetta a Bebe Rexha si už vzájomnú spoluprácu v minulosti skúsili – vydali piesne Hey Mama a Say My Name…

Lizzo – 2 Be Loved (Am I Ready)

Jej nový album Special skvele uviedol virálny hit About Damn Time. Skladby inšpirované hlavne disco hudbou sedemdesiatok a synthpopom osemdesiatok boli a vlastne stále sú plné internetu. Výborná platňa, na ktorej spolupracovali  Mark Ronson, Benny Blanco alebo producent Max Martin (Coldplay, Katy Perry, Maroon 5), sa dočkala oslavných recenzií a slov chvály od kolegov neprehliadnuteľnej speváčky. Harry Styles pozval Lizzo na pódium počas vystúpenia na festivale Coachella, aby spolu zahrali slávny disco hit I Will Survive, časopis Billboard ju zaradil medzi najväčších favoritov na víťazstvo v budúcom ročníku cien Grammy.

Pred niekoľkými dňami sa druhým oficiálnym singlom stala skladba 2 Be Loved (Am I Ready). Pieseň podobne ako About Damn Time pulzuje tanečným retro beatom. Klip k nej táto dáma poňala ako minifilm, ktorý nadväzuje na príbeh z videa k jej prvému veľkému hitu Truth Hurts z roku 2017.

Carly Rae Jepsen – Beach House

Carly Rae Jepsen je kanadská speváčka, skladateľka a predovšetkým autorka hitu „Call Me Maybe“, ktorá práve prichádza s ďalším chytľavým trackom „Beach House“. Carly tak zároveň upozorňuje na svoj nový introspektívny album s názvom The Loneliest Time, ktorého sa dočkáme už 21. októbra. 

Rýchly letný hit, ktorý humorne opisuje problémy súčasného randenia dostal aj vtipný plážový videoklip. „I got a beach house in Malibu and I’m probably gonna hurt your feelings,“ spieva mužský zbor v najnovšej piesni.

Lauv – Stranger

Americký spevák, textár a producent Lauv predstavuje svoj druhý štúdiový album All 4 Nothing. Jedným z trinástich trackov je aj chytľavý pieseň „Stranger“, ktorá dokonca dostala filmový videoklip.

„Keď som začínal s albumom All 4 Nothing, prechádzal som si veľkou existenčnou krízou, spochybňoval som všetko, čo mám a prečo to mám. Dlho som si myslel, že moja identita ovláda proces tvorby,“ hovorí Lauv o novej nahrávke. „Ale mojou identitou som len ja a doprial som si voľnosť,“ dodáva.

Sophie and the Giants – We Own The Night

Sophie and the Giants sa vracajú s novým tanečný trackom „We Own The Night“. Veselý song plný euforickej radosti vás svojím chytľavým beatom a nákazlivými synťákmi prenesie na tanečný parket. 

„Singel je o nezabudnuteľných nociach vonku s kamarátmi,“ približuje Sophie. „We Own The Night je o dobrých časoch, kedy nám nezáležalo na ničom inom, len na jedinom momente,“ dodáva.

Yungblud – Tissues

Dlho očakávaný tretí štúdiový album obľúbeného britského speváka YUNGBLUDa je konečne vonku! Dvadsaťpäťročný hudobník pomenoval svoj nový album po sebe a môžeme sa tak tešiť na už známe tracky ako „The Funeral“, „Don’t Feel Like Feeling Sad Today“ alebo „Memories“. Na albume sa nachádza ďalších deväť úplne nových piesní, vrátane singla „Tissues“, ktorý dostal aj bezprostredný a bláznivý videoklip, na aký sme od YUNGBLUDa zvyknutí.

„Začína sa nová éra! Chcel som tancovať, hýbať sa a tým vo videu ukázať, o čom track Tissues naozaj je,“ hovorí s nadšením YUNGBLUD. Pozornejší poslucháči si v najnovšom singli všimnú prvky z piesne „Close To Me“ od legendárnej kapely The Cure, ktorých použitie osobne schválil spevák Robert Smith.

ZDROJ: Renáta Tomášová | Karolína Zboniaková

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share