HudbaSprávy

Hudobné novinky 34/2021

music

Halsey – I Am Not A Woman, I’m A God

Ashley Nicolette Frangipane, známejšia pod svojím umeleckým menom ako Halsey, má na svojom konte niekoľko globálne úspešných hitov. Minulý rok v januári vydala svoju tretiu štúdiovku Manica nezaháľala ani tento rok. Dnes totiž predstavuje svoj štvrtý štúdiový album s názvom If I Can’t Have Love, I Want Power. Na albume spolupracovala s Trentom Reznorom (Nine Inch Nails) a Atticusom Rossom – dvojicou, ktorá v minulosti získala nielen Zlatý Glóbus a Grammy, ale dokonca aj Oscara.

Spoločne s novým albumom speváčka vydáva aj sebavedomý singel „I Am Not A Woman, I’m A God“. Ten spolu s provokatívnym obalom albumu symbolizuje náladu aktuálnej štúdiovky, ktorý speváčka odhalila v Metropolitnom múzeu umení v New Yorku.

YUNGBLUD – fleabag

V súčasnosti veľmi obľúbený britský spevák – Dominic Harrison, známejší pod svojím pseudonymom YUNGBLUD, vydáva novú gitarovku s názvom „fleabag“. „Song som napísal v naozaj ťažkom období, kedy mali mnohí okolo mňa rozličné predstavy o tom, kým by som mal byť. Vnútorne ma ničilo, že ma súdili a cítil som sa sám,“ priblížil význam textu YUNGBLUD.

Naši fanúšikovia sa na speváka môžu tešiť už v júni 2022, kedy vystúpi v pražskej Malej sportovní hale. Potom, čo sa vypredal prvý koncert naplánovaný na 1. júna, usporiadatelia pridali druhý na nasledujúci deň.

R3HAB x Sigala x JP Cooper – Runaway

Aj keď sa nám leto pomaly blíži ku koncu, umelci ho stále udržiavajú pri živote prostredníctvom letných singlov. Tentokrát sa na tracku „Runaway“ spojili R3HAB, Sigala a JP Cooper a vznikla tak pieseň, ktorá spočiatku znie ako uvoľnená balada, ale už pri prvom refréne možno badať, že ide o poriadny banger.

„Sigala a JP sú priekopníkmi britskej dance-popovej scény a ich prácu obdivujem dlhé roky. Som nesmierne hrdý na to, že som s nimi mohol vytvoriť pieseň, ktorá odráža naše charakteristické zvuky,“povedal R3HAB, pre ktorého je singel zároveň prvou skladbou z očakávaného albumu naplánovaného na zimu tohto roka.

Shawn Mendes ft. Tainy – Summer Of Love

Dvadsaťtriročný spevák vydáva horúci letný track s názvom „Summer of Love“. Kanadský mladík si na spoluprácu prizval producenta z Portorika, ktorý sa prezýva Tainy a vznikol tak hit s chytľavým refrénom doplnený o slnečný klip z dielne režiséra Mattyho Peacocka, ktorý sa nakrúcal na Malorke.

„Dúfam, že prostredníctvom tejto piesne sa ľudia budú cítiť slobodne a užívať si život aspoň na chvíľku,“ vraví Mendes. „Pracovať so Shawnom bolo ľahké a naozaj úprimné. Je to skutočný spevák a hudobník,“ doplnil Tainy.

Ed Sheeran – Visiting Hours

Visiting Hours je druhou ukážkou z pripravovaného albumu, ktorú spevák zverejnil zároveň s informáciami o albume. Hudobník vydáva štúdiovku označenú symbolom =29.10.2021 a ako prezradil, ide o osobnú kolekciu piesní. Equals vníma ako album, na ktorom dospel. Vo Visiting Hours sa Sheeran vyznáva zo straty svojho austrálskeho priateľa a mentora Michaela Gudinského, ktorý zomrel tento rok v marci. Gudinski v roku 1972 založil úspešné hudobné vydavateľstvo  Mushroom Records a spolupracoval s radou známych austrálskych hudobníkov, napr. s Kylie Minogue alebo Skyhooks. Sheerana s ním spájalo priateľstvo a často s ním konzultoval svoje umelecké kroky. Pieseň Visiting Hours prvýkrát zahral práve na pohrebe Gudinského.

SKRILLEX – Don’t Go (with Justin Bieber & Don Toliver)

S Justinom Bieberom už Skrillex v minulosti spolupracoval. Na spevákovej vydarenej platni  Purpose produkoval hneď niekoľko skladieb vrátane megahitu Sorry, kanadský enfant terrible zase hosťoval na singli Where Are Ü Now projektu Jack Ü, ktorý tvorili práve Skrillex a jeho kumpán Diplo. Americký producent si teraz populárnu (nielen) spevácku celebritu pozval znova. Don’t Go je už štvrtým singlom Skrillexa v roku 2021. Po zvukovo viac alebo menej experimentálnych nahrávkach Supersonic, Too Bizarre a Butterflies ponúka teraz prijateľnú a vďaka obom hosťom aj veľmi atraktívnu skladbu! 

Neiru ft. Yael – Rosetta Stone

Príbeh piesne Rosetta Stone sa začal písať už v roku 2019, kedy Matúša Kolárovského prvýkrát napadlo, že by s Martinom Klinčúchom mohli naspievať spoločnú skladbu. 

„Trvalo dva roky, kým sme prvotný nápad zmenili na skutočnosť. Matúš vtedy s hudbou ešte len začínal. Trávili sme spolu veľa času a viedli veľa nekonečných debát o hudbe. Ale až tento rok sme vďaka Yak.shovi z F*ck Them a Michalovi Borecovi z TV Markíza premenili Matúšovú ideu v realitu,“ prezradil talentovaný herec a spevák Martin Klinčúch, ktorý sa v máji stal víťazom televíznej show Tvoja tvár znie povedome.

Podobne ako Matúš, tak aj Martin sa rozhodol, že bude v rámci hudobnej scény vystupovať pod umeleckým pseudonymom. Matúš, ktorý má za sebou už viacero úspešných singlov, si v minulosti vybral izraelské meno Yael, čo v hebrejčine znamená „boží dar“. Martin si po dlhšom premýšľaní zvolil nickname Neiru. 

ZDROJ: Karolína Zboniaková, Universal Music | Renáta Tomášová, Warner Music | Marek Kučera

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share