HudbaSprávy

Hudobné novinky 33-2020

Lucie Bílá & 4 Tenoři – Krása

Vokálna formácia 4 TENOŘI dokončuje v týchto dňoch debutový album, ktorý vydá 18. septembra 2020 Supraphon. Ako špeciálny darček z pripravovaných piesní teraz ponúka poslucháčom novú nahrávku slávneho songu „I Believe in You“, ktorý vo svete preslávili vokálna skupina Il Divo a Celine Dion a pred 11 rokmi ho pre Karla Gotta a Luciu Bílu s názvom „Krása“ otextoval legendárny Pavel Vrba. Teraz táto slávnostná melódia znovu ožíva v pôsobivom súznení piatich hlasov. Interpreti – Lucie Bílá a vokálna formácia 4 TENOŘI – sa rozhodli svoju verziu pesničky venovať Karlovi Gottovi ako svoje hudobné poďakovanie.

„Je pre nás česť, že Lucie Bílá súhlasila s duetom so 4 Tenormi. Vyberali sme z niekoľkých možných skladieb a všetci sme sa zhodli na tom, že „Krása“ je tá pravá,“ uviedol manažér a producent Janis Sidovský. 

Digitálny singel „Krása“ je exkluzívne k dispozícii od dnes 10. augusta na Supraphonline.cz a od 14. augusta na streamovacích službách a downloadingových servisoch.

Welshly Arms – save me from the monster in my head

Americká bluesrocková kapela Welshly Arms predstavuje nový singel save me from the moster in my head. Single, ktoré tejto novinke predchádzali boli veľmi úspešné, nielen v slovenských rádiách. Learn To Let Go, Trouble alebo Legendary si pripísali milióny prehratí na YouTube a Spotify. Welshly Arms teraz vydávajú novú pieseň s názvom save me from the moster in my head, ktorú napísali v čase stavov úzkostí.

„Uvedomil som si, že sa nemôžem zachrániť pred sebou samým. Stres a obavy mi až príliš zapĺňali myšlienky. V takomto stave sa nedá racionálne uvažovať a pomaly sa začínam vymykať spod kontroly. Napriek tomu som to pociťoval reálnejšie ako hocičo iné na svete. Je v poriadku pýtať si pomoc a povedal by som, že ja som ju pýtal až moc,“  vraví líder kapely.

Sam Smith feat. Burna Boy – My Oasis

Medzi jedny z najhorúcejších mien v hudobnom svete určite patria Sam Smith a Burna Boy, ktorí spojili svoje sily v novom single My Oasis. Pre Sama Smitha skladba znamená začiatok novej kapitoly, pretože doposiaľ globálne predali viac ako 25 miliónov albumov.

Táto medzikontinentálna spolupráca prebiehala v posledných mesiacoch a jej výsledkom je skladba o túžbe a hľadaní stratenej lásky, ktorú dopĺňajú osobitné vokály. „Táto skladba pre mňa znamená krásne uvoľnenie emócií,“ vravia Sam Smith, ktorí skladbu napísali s Jimmym Napesem a Burna Boyom. „Už roky obdivujem Burna Boya, a preto nemôžem skrývať svoje nadšenie, že sa s ním konečne môžem aj porozprávať.“

Ako jeden z najznámejších britských umelcov na hudobnej scéne, Sam Smith pokračujú v lámaní svetových rekordov v streamovaní a vypredávaní turné. Ich zbierka obsahuje 4 ceny GRAMMY, 3 sošky BRITs, Oscar Award a Global Globe. To všetko a ešte mnoho viac potvrdzuje ich postavenie, ako jedni z najväčších hudobných mien na planéte. My Oasis je len ďalším začiatkom úspechov pre Sama Smitha.

Zuzana Haasova & The Susie Haas Band – Prepáč mi

Zvodná diva v červenom a po boku nový muž! Taká je herečka a speváčka Zuzana Haasová v novom klipe „Prepáč mi“. Text k piesni má na konte samotná speváčka, hudbu zložil skladateľ Milan Hradil. V klipe si multitalentovaná Zuzana zahrala na klavíri aj zatancovala so sympatickým Martinom Šulajom. „Prepáč mi“ je niekedy povedať ťažké a preto to Zuzana Haasová za mnohých povedala pesničkou. Ten človek, komu to patrí, určite pochopí, že je to pre neho…

Postúpala som si seba, postúpala som aj teba, postúpala som ťa veľmi, nehnevaj sa a ver mi… Spieva Zuzana Haasová v novinke „Prepáč mi“.

„Text je nadčasový a myslím si, že každý sa v ňom nájde. Aj názov je neustále použiteľný, aj keď niekedy sa na tie slová zabúda. Skladba vznikla už dávnejšie, trvalo totiž dlho, kým som ju naspievala. Vždy som sa totiž v nejakej chvíli pri nej rozplakala. A vtedy ma môj producent poslal domov – vyplač sa, vyspievaj a potom mi zavolaj – budeme pokračovať,“ vysvetľuje vznik piesne Zuzana Haasová.

ZDROJ: Adriána Čahojová, Supraphon | Karolína Zboniaková, Universal Music | Nora Krchňáková, NK Factory

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share