HudbaSprávy

Hudobné novinky 31/2022

music

Finneas – Mona Lisa, Mona Lisa

Spevák, skladateľ, producent a okrem iného aj brat slávnej Billie Eilish, ktorý si umelecky hovorí FINNEAS, stojí z veľkej časti za úspechom svojej mladšej sestry. Billie totiž nedávno dokončila svoje európske turné, na ktorom ju celý čas sprevádzal. 

Voľno medzi koncertami využil na nakrútenie jednoduchého zamilovaného videoklipu k novej piesni „Mona Lisa, Mona Lisa“, ktorého hlavnou hrdinkou a režisérkou je spevákova dlhoročná partnerka – herečka Claudia Sulewiski. Tú v piesni FINNEAS prirovnáva k Mone Lise s krajšou tvárou. Zhodou okolností známy filmový režisér Gus Van Sant spevákovi venoval maľbu inšpirovanú práve slávnym Da Vinciho obrazom. Táto maľba sa neskôr stala aj coverom pre singel „Mona Lisa, Mona Lisa“.

Sabrina Carpenter – Vicious

Dvadsaťtriročná herečka a speváčka Sabrina Carpenter si pripravila pre svojich fanúšikov už piaty štúdiový album Emails I Can’t Send, ktorý vyšiel minulý týždeň. Upozorňuje naň novinkou „Vicious“, intímnym a energickým trackom plným vášne, založenom na robustných gitarách a dokonale vrstvených vokálnych linkách.

„Vicious je veľmi osobná pieseň, skoro akoby som vám hovorila svoj príbeh, akoby som viedla rozhovor,“ približuje Sabrina. „Všetci máme skúsenosti s ľuďmi, ktorých sme veľmi milovali a oni sa nakoniec vyfarbili úplne inak. Je to veľmi bolestivé zistenie,“ dodáva o význame piesne mladá speváčka.

Palaye Royale – Fever Dream

Američtí art rockoví bouřliváci Palaye Royale si Českou republiku prostě oblíbili. V březnu odehráli vyprodaný koncert v pražské Malé sportovní hale a už 12. srpna se na místo činu chystají vrátit, aby předvedli další nadupanou show. A aby fanoušky trochu nalákali, připravili si zbrusu nový singl Fever Dreams – začátek nové éry a zároveň titulní track ze stejnojmenného alba, které vyjde už letos v říjnu. „Fever Dreams je píseň, která spolu s videoklipem plně ztělesňuje identitu a kreativní vyjádření Palaye Royale. Poprvé po dlouhé době je to tvorba, která přináší naději,“ přibližuje kapela.

Alexander 23 – If We Were A Party

Nový album je na svete! Spevák, skladateľ a producent Alexander 23 predstavuje svoj debutový album Aftershock, ktorý poukazuje na jeho skladateľský vývoj ako aj jeho dokonalú schopnosť vyjadriť surové emócie medzi riadkami. Medzi jedenástkou trackov sa okrem niekoľkých úspešných hitov objavuje aj skvelá pieseň „If We Were A Party“. Pokiaľ by ste si chceli Alexandra pozrieť v akčnom filme a ako sa hrá so šteniatkami, rozhodne nevynechajte ani nový videoklip.

Set It Off – Skeleton

Set It Off nie sú iba emo kapelou, ani popovou partičkou a dokonca nie sú ani výlučne punkrockovým bandom. Sú všetkým dokopy a ešte o čosi viac! Melodický rock pretkaný nezastaviteľne rýchlymi rapovými partiami v kombinácii so zmysluplnými textami – to je celý album Elsewhere, vrátane brilantného singlu „Skeleton“, ktorým kapela z Floridy pobláznila rádia, rebríčky aj sociálne siete.

Fletcher – Becky’s So Hot

Americká speváčka, skladateľka a queer ikona Fletcher predstavuje ďalšiu ochutnávku z pripravovaného albumu Girl Of My Dreams, ktorého sa dočkáme už 16. septembra. Najnovší track s príznačným názvom „Becky’s So Hot“ je intímnym portrétom túžby po novom objave bývalej priateľky. Chytľavý a rýchly singel dostal aj erotikou nabitý vizuál, v ktorom si po boku speváčky strihla hlavnú rolu známa herečka Bella Thorne.

Meduza, James Carter – Bad Memories Ft. Elley Duhé, Fast Boy

Jedni z headlinerov tohtoročného Colours of Ostrava a priekopníci talianskej tanečnej elektro scény – Meduza, americká speváčka a skladateľka Elley Duhé, berlínske duo Fastboy a londýnsky DJ a producent James Carter. Táto medzinárodná partička stojí za novým nákazlivým hitom „Bad Memories“, ktorý prepája surovosť house hudby so skvelými gitarovými partami. Meduza Tak nadväzuje na virálny track „Tell It To My Heart“, ktorý vznikol v spolupráci so známym írskym spevákom Hozier.

Francis On My Mind – Functional Kind of Love

Na začiatku tohto roka na seba už mladá rumunská speváčka upozornila energickou a chytľavou skladbou „Speed Of Light“. Teraz predstavuje úplne nový track „Functional Kind of Love“ – zasnený singel, v ktorom sa speváčka drží popových trendov, ale zároveň nezatracuje svoj signifikantný zvuk a feeling. Produkcie sa v berlínskom štúdiu ujal Nicolas Rebcher, ktorý má na svedomí spolupráce s takými menami ako Macklemore, Aurora, Zoe Wees alebo Nico Santos.

Don Diablo – No Piensa ft. PnB Rock & Boaz van de Beatz

Aj keď sa nám už leto prehuplo do druhej polovice, nizozemský DJ a producent Don Diablo sa nenechá zastaviť a predstavuje tohtoročný letný hit s názvom „No Piensa“. Na spoluprácu si prizval amerického rapera a speváka, ktorý si vraví PnB Rock a kolegu a rodáka známeho pod umeleckým menom Boaz van de Beatz. Toto trio tak vytvorilo tanečný track, ktorý vďaka chytľavému rytmu a minimalistickej produkcii do konca leta rozozvučí nejeden klub.

Marshmello, Mae Muller, Trippie Redd – American Psycho

Známy DJ s ikonickou maskou, ktorý si hovorí Marshmello, pripravil pre svojich fanúšikov úplne nový track s názvom „American Psycho“. Na pomoc si prizval anglickú speváčku a skladateľku Mae Muller. Keď dvojicu doplnil ešte americký raper Trippie Redd, vznikol tak skvelý track, ktorý síce začína ako klavírna balada, ale postupne prerastá do nákazlivého a rýchleho refrénu.

ZDROJ: Karolína Zboniaková

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share