HudbaSprávy

Hudobné novinky 30/2022

music

Monika Bagárová x Tomi Popovič – Karma

To, že spolupráca medzi dvoma perfektnými hudobníkmi prináša zlato sme sa mohli dozvedieť už pri tracku Vysněná. Skladba obehla internetom a momentálne vizuál k tejto skladbe má už skoro 2 milióny zhliadnutí. Pokračovanie tejto výbornej spolupráce sme sa dočkali pri novinke Karma, v ktorej sa konečne predstavil aj autor hudby Tomi Popovič! Skladba dostala aj prepracovaný vizuál, o ktorý sa postaral Juraj Škula a Michal Furda, mix a master tejto novinky sa postaral známy producent Filipian.
Text skladby dotvára aj príbeh videoklipu, v ktorom si strihli rolu Gabriela Gašparová a Petr Havránek, ktorých môžeme poznať z relácie Love Island!

„Idea o spolupráci s Monikou Bagárovou vznikla už dávnejšie, pričom nám COVID prerušil nápady o produkcii. Song Karma je podľa skutočnej udalosti, pričom rozpráva o toxickom vzťahu medzi mužom a ženou. Rozoberá taktiež formu nevery a rozpráva tiež o citovom vydieraní a šikane, čo je veľmi dôležitá téma pre túto dobu, aby sa ľudia nebáli pohnúť vpred a neostávať v takomto nezdravom prostredí. Veríme, že sa vám song bude páčiť a môžete sa tešiť určite na ďalšie duety!“ Tomi Popovič

ybliss – remain

Ybliss je trojica hudobníkov z Gelnice a okolia. Vo svojej tvorbe využívajú a kombinujú prvky alternatívnej elektronickej hudby, ktoré často vygradujú do dynamickejších, metalových kompozícií.

V novinke s názvom remain je poslucháč vtiahnutý do uvoľnenej atmosféry, ktorá sa nesie cez úvodný lo-fi podklad. Chlapci ale nezabúdajú na svoj vzťah k tvrdej hudbe a skladba postupne vyústi do pulzu akustických bicích a neštandardne nízko ladených gitár.

„Každou novou skladbou sa stále viac približujeme k nájdeniu nášho vlastného, charakteristického zvuku. Počas práce na remain sme si opäť pripomenuli, ako nás baví prepájanie obľúbených žánrov a máme radosť z výsledného produktu.“ hovorí bubeník Martin Pisko, ktorý sa mimo hry na bicie stará aj o post-produkciu zvuku a videoklipy skupiny.

Ellie Goulding – Easy Lover feat Big Sean

Triumfálny návrat vo forme dokonalého popového kúsku. To je singel „Easy Lover“, ideálny letný hit a zároveň prvý track od vydania posledného albumu Ellie Goulding z roku 2020. Tridsaťpäťročná britská speváčka si tentokrát na spoluprácu prizvala známeho amerického rapera, ktorý si hovorí Big Sean.

„Easy Lover som napísala v LA s Juliou Michaels po našich rozhovoroch o tom, aké skvelé a krásne je byť pobláznený niekým aj s vedomím, že to nebude cítiť rovnako,“ zverila sa Ellie Goulding. „A aj tak sa k tej nebezpečnej osobe vraciate, len aby ste sa cítili nažive, aj keď viete, že ľuďom pred vami ubližoval znovu a znovu,“ dodáva.

Afrojack, R3HAB, ft. Au/Ra – Worlds on Fire

Jeden z najväčších a najvýznamnejších festivalov elektronickej hudby je v plnom prúde. Na Tomorrowlande už tancujú státisíce návštevníkov, ktorí si hneď počas prvého týždňa mohli vypočuť B2B set dvoch legendárnych dídžejov. Afrojack a R3HAB si totiž pre fanúšikov pripravili spoločný track – hymnu tohtoročného Tomorrowlandu, s názvom „Worlds On Fire“. Na spoluprácu si nizozemskí producenti prizvali 20-ročnú speváčku a skladateľku, ktorá si hovorí Au/Ra.

„Worlds On Fire som napísala v čase, kedy sa v našom svete dialo toľko vecí, až sa to nedalo zvládať,“ približuje speváčka. „Aj napriek tomu som mala pocit, že existujú ľudia, ktorí robia toto bláznivé miesto lepším,“ dodáva.

Martin Garrix, DallasK & Sasha Alex Sloan – Loop

Ani nie pred dvoma týždňami pobláznili český festival Colours of Ostrava a už opäť prichádzajú s novou hudbou. Reč je o Martinovi Garrixovi, holandskom DJ-ovi a producentovi, ktorý sa spojil s americkým DallasK, aby vytvorili úplne nový banger „Loop“. O hypnotické vokály sa postarala 27-ročná speváčka a textárka, Sasha Alex Sloan.

„Pieseň Loop má svoje miesto v mojich koncertných setoch už nejakú dobu a odozva od fanúšikov bola vždy skvelá,“ pochválil sa Garrix. „Milujem robiť s Dallasom a som rád, že to konečne môžeme vydať,“ dodáva.

Zoe Wees – Third Wheel

Dvadsaťročná talentovaná speváčka a skladateľka Zoe Wees, predstavuje svoj najnovší rýchly a nákazlivý track s názvom „Third Wheel“, s ktorým je veľmi jednoduché sa stotožniť. Ruku na srdce, kto nikdy nezažil vzťah, v ktorom si pripadal ako tretie koleso, zatiaľ čo váš partner stále niečo cítil k ich ex?

„Je tak trápne byť tretím kolesom v akomkoľvek vzťahu. Aj keď význam tejto piesne pochádza z naozaj ťažkého obdobia v mojom živote, dúfam, že táto pieseň donúti niektorých ľudí, aby si pripomenuli podobné zážitky a nezabudli na obdobie, ktoré ich posunulo ďalej,“ želá si Zoe.

Halsey – So Good (Jax Jones Remix)

Minulý rok v auguste prekvapila fanúšikov a kritikov žánrom ohýbajúcim albumom If I Can’t Have Love, I Want Power. Pred mesiacom 27-ročná americká speváčka Halsey predstavila chytľavý singel „So Good“ – úprimný pohľad na kľukatú cestu, ktorou si niekedy láska musí prejsť. Teraz si môžete vypočuť aj tanečný remix známeho britského DJa, ktorý si hovorí Jax Jones.

Demi Lovato – SUBSTANCE

Vypočujte si poriadnu dávku pop-punkovej hudby, a to singel „Substance“ z dielne Demi Lovato, ktorý dostal aj skvelý vizuál v štýle videoklipu z prelomu 90-tych rokov a začiatku nového milénia. Druhá ochutnávka láka fanúšikov na nasledujúci, už ôsmy štúdiový album, Demi s názvom HOLY FVCK, ktorého sa dočkáme už 19. augusta. Na novom albume sa objavia aj spolupráce s menami ako Yungblud alebo Dead Sara.

Desmod – Chcem viac

Ďalší hit v podaní Kulyho Desmodu je zaručený! Síce dlho nevydávali nové skladby, no po roku to odštartovali vo veľkom štýle. A aj keď má skladba emóciami nabitý text, ich rockové duše sa nezaprú, čo podčiarkuje dokonalý sólo gitarový part v strede sklaby. Práve v tomto tracku cítiť opäť tú ich správnu hudobnú zmes, na akú sme pri tejto zostave zvyknutí. Skladba dostala aj príbehový vizuál od režiséra Pierre Lexis, ktorá vás hneď v úvode vtiahne do deja.

„O tom kedy presne vyjde album nechceme fanúšikom ešte sľubovať. Jedno ale potvrdiť môžeme, a to že pracujeme na ďalších piesňach a veľmi sa z nich tešíme. Táto skladba vznikla spontánne v štúdiu, každý prispel svojou troškou, tak ako to Desmod robil vždy – je to spoločná tvorba. Okrem tvorby stíhame aj koncertovať a toto leto máme extrémne nabité, z čoho sa veľmi tešíme. Ale vôbec nám to nevadí, práve naopak, užívame si to. Dlho bola doba temna, tak teraz je to veľká eufória“, uzatvára Kuly z Desmodu.

Jana Krištof Lehotská – Náladová

Začiatkom leta avizovala Jana prácu na nových videoklipoch ku skladbám s jej druhého štúdiového albumu „Dotyky slov“. Aktuálne majú svoj vizuál skladby Tisíckrát, Na krídlach vážky, Zázrak to spraví, S tebou a od dnes sa k nim pridáva aj pieseň „Náladová“. „Náladová, je pieseň mierne iná, než naše ostatné piesne a to obsahovo, textovo aj žánrovo. Ako prvý pri skladaní prišiel refrén … nastala panika, z rúk sa vymyká, ovládnuť sa nedá, premenlivá nálada … bomba už tiká, len sa nedotýkať, téma je háklivá. Biológia ženského tela … a hneď bolo jasné, o čom a o kom táto pesnička bude a že musí znieť veselo,“ povedala o prvých riadkoch textu Jana. 

Alle Farben – Let It Rain Down [feat. PollyAnna] 

Berlínsky producent sa na novinke Let It Rain Down vracia k vlastným koreňom. Skladbu zdobí svieži beat a príjemná melódia evokujúca uvoľnenosť letných dní. Emócie tanečnému hitu úplne prirodzene dodala holandská speváčka PollyAnne, s ktorou sa Alle Farben zoznámil v roku 2020 na online kempe pre skladateľov. Zložili niekoľko piesní a Let It Rain Down je prvou z nich. Frans Zimmer, ako znie občianske meno nemeckého hudobníka, sa venuje hlavne štýlom ako electro house, deep house alebo techno, ale má rád aj chilloutovú hudbu. A dokáže nahrávať aj rádiové hity – Fading, She Moves (Far Away), Castle či Alright.

Robin Schulz x Tom Walker – Sun Will Shine 

Len ťažko by ste na tanečnej scéne hľadali niekoho, kto vie pracovať s emóciami tak, ako Robin Schulz. Táto superschopnosť z neho urobila svetovú hviezdu a naviac si dokáže skvele vyberať hostí, s ktorými hudobné nápady realizuje. Na novinke Sun Will Shine je to spevák Tom Walker. „Som jeho veľký fanúšik a som rád, že sa mi konečne podarilo s nim nahrať spoločnú skladbu,“ uvádza rodák z Osnabrücku v TS „Skutočnosť, že autorsky sa na skladbe podieľal Steve Mac, je ďalšou veľkou poctou.“ Pre upresnenie, žiadaný skladateľ a producent Steve Mac je spoluautorom hitov Eda Sheerana, BTS, Tones And I alebo Biffy Clyro.

Yung Gravy – Betty (Get Money)

Megahit Never Gonna Give You Up od Ricka Astleyho pozná snáď každý naprieč generáciami. Tentokrát sa piesne ujal 26-ročný rapový fenomén Yung Gravy a vytvoril tak track „Betty (Get Money)“, v ktorom ponechal pôvodné ikonické syntetizátory a ozvláštnil ich vlastným textom s nezameniteľným flow.

Pieseň je aj prísľubom toho, že sa v najbližšej dobe môžeme tešiť na množstvo novej hudby od talentovaného umelca. O osemdesiatkové video plné synchronizovaných tanečníc a extravagantných oblekov, sa postaral Adriaan Kirchner.

Laurell – Love It

Speváčka a skladateľka, ktorá si hovorí Laurell, zaznamenala obrovský úspech so svojím prvým debutovým singlom „Habit“ ešte v roku 2021. Momentálne tak na úspešný hit nadväzuje chytľavou tanečnou piesňou „Love It“, ktorá rozpráva o zrade a následnej karmickej odplate.

„Má to v ľuďoch vyvolať pocit nepohodlia a vnútornej sily zároveň,“ približuje speváčka. „Keď singel spievam, cítim sa naozaj drsne,“ dodáva s úsmevom.

SG Lewis – Missing You

Londýnsky spevák, skladateľ, producent a DJ Samuel George Lewis, známy pod skratkou ako SG Lewis, sa vracia s úplne novým singlom, nočným tanečným hitom „Missing You“.

„Je to príbeh o pokušení a slabnúcom strachu,“ približuje SG Lewis význam piesne, ktorá je jasným dôkazom Lewisovej bezkonkurenčnej schopnosti prenášať undergroundovú klubovú hudbu priamo k novej generácii. Nadčasový osemdesiatkový pop tento rok iste roztancuje nejeden klubový parket.

twocolors – Heavy Metal Love

Berlínske producentské duo twocolors nadväzuje na svoj aprílový úspech so singlom „Break Up“ a predstavuje ďalší chytľavý tanečný track, tentokrát s netradičným názvom „Heavy Metal Love“. Pôsobivý beat prepojený s anjelskými vokálmi bude s ohľadom na milovníkov tancu a popu, fungovať ako na festivalových pódiách, tak aj v tanečných kluboch. V nasledujúcich mesiacoch sa zároveň môžeme tešiť na nálož novej hudby od twocolors.

Nessa Barrett – die first

Devätnásročná speváčka je globálnou senzáciou posledných týždňov. Jej singel die first atakuje vo veľa krajinách vrátane Slovenska najhranejšie skladby v digitálnych službách ako Spotify a YouTube. Krehká dievčinka z New Jersey v existenciálnej piesni vsádza na indie popový zvuk a silný melodický motív, ktorému veľmi ľahko podľahnete. V audiovizuálnom prevedení môže niekomu pripomínať Lanu Del Rey. Úspech pesničky predznamenal záujem užívateľov siete TikTok, kde má Nessa Barrett skoro dvadsať miliónov obdivovateľov. Hýčka si ich od roku 2019. Otvorene s nimi zdieľa vlastné problémy, zveruje sa s tým, že trpí úzkosťami a depresiami. Pre generáciu Z sa jednoducho stala Nessa Barrett celebritou. Záujem o die first zvýšilo aj jej emotívne prehlásenie, v ktorom skladbu venovala blízkemu priateľovi Cooperovi Noriegovi, populárnemu influencerovi, ktorého našli mŕtveho na parkovisku v Burbank. Prvýkrát sa Nessa Barrett hudobne prezentovala v roku 2020, keď sa celosvetovo presadila so singlom la di da v produkcii Travisa Barkera z Blink-182.

ZDROJ: Martin Pisko | Jana Trellová | Karolína Zboniaková | Peter Dechet | Renáta Tomášová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share