HudbaSprávy

Hudobné novinky 30-2020

Zedd & Jasmine Thompson – Funny

DJ a producent Zedd má na svojom konte veľký počet tanečných hitov – Claritys Foxes, Stay The Night s Hayley Williams, I Want You To Know so Selenou Gomez alebo Stay s Alessiou Cara. Teraz si do štúdia pozval Jasmine Thompson, ktorá sa v rokoch 2014 a 2015 zviditeľnila po boku Robina Schulza v hitovke Sun Goes Down alebo Felixa Jaehna v prerábke Ain’t Nobody (Loves Me Better)a nahral s ňou novinku Funny.

Emma Drobná – Yeah Baby!

Niekdajšia víťazka SuperStar Emma DROBNÁ momentálne prežíva šťastné a krásne obdobie, čo sa prejavilo aj na nálade novej piesne. Zo skladby Yeah Baby! je cítiť uvoľnenosť a pohodovú atmosféru, svieži singel má všetky predpoklady stať sa letným hitom! Ide už o druhú skladbu z pripravovaného albumu (po skladbe Demons), ktorého vydanie je avizované na september tohto roku.

Režisérom klipu je Boyo Dohnal  a producentsky sa na ňom podieľala produkčná agentúra Cookie films v zastúpení Petra Hledíka. Natáčalo sa v lokalitách okolo rakúskej dedinky Kitse,  v Bratislave a na Záhorí pri Lábe, Zohore a Vysokej pri Morave. „Taká dobrá nálada, akú je vidieť z videa, bola aj počas celého natáčania. Emma je nádherná žena a veľmi fotogenická na kameru, čo nám uľahčilo prácu a tým sa samotný klip a pieseň dokáže skvele predať publiku,“ povedal Boyo Dohnal k natáčaniu a dodal: „Je to môj druhý klip (po Demons), ktorý som robil s Emmou a bol som nadmieru spokojný. Nakoniec posúďte sami, myslím, že sa nám to veľmi podarilo, z klipu cítiť sviežu letnú atmosféru. A musím určite vyzdvihnúť aj výbornú prácu kameramana Lukáša Terena.“

Unikátne a luxusné auto Cadillac Eldorado z roku 1963, v ktorom sa takmer celý dej odohrával, zapožičali Laco & Alan Hesekovci, vášniví nadšenci veteránov. V záberoch sa objavuje aj známy raper a herec (TV seriál Nový život) Marko Damian.

Mirai feat. Majself – Chci tě mít do rána

Singel Chci tě mít do rána dostal retro podobu a šíri pozitívnu energiu. Kapela Mirai sa dala dohromady so slovenským raperom Majselfom a vznikol zábavný videoklip v netradičnom štýle. Réžie sa opäť chopil Ondřej Kudyn. Kapela tak  pozýva k ďalšiemu novému singlu z najnovšieho  a veľmi  úspešného albumu Arigató a teší sa na svojich fanúšikov na festivaloch a vypredanom jesennom turné.

 Spojenie týchto československých umelcov vzniklo tak nejak prirodzene, a ako  hovorí Mirai : „už při prvním setkání jsme si hudebně i lidsky sedli. Majselfovu tvorbu dlouhodobě sledujeme a baví nás. Jsme na jedné vlně a ze spolupráce máme velkou radost.“

Natáčanie klipu bolo na etapy, natáčalo sa v máji, a s Majselfom sa dotáčalo v júni. „Nebylo možné natočit společné scény s Majselfem kvůli zavřeným hranicím, a tak jsme čekali, až se otevřou.“

„Ja osobne vnímam toto spojenie veľmi pozitívne, keď mi prišiel prvý kontakt od Mirai na spoluprácu, tak som sa veľmi potešil. Chalanov poznám z umeleckej stránky dlhšie a páči sa mi ich tvorba. V súčasnej dobe je bežné, že sa príbuzné žánre kombinujú a vznikajú mixy a táto skladba dostala znova novú polohu aj tým, že ide o spojenie Česka a Slovenska, takže sa pridala k tomu aj originalita. Z mojej strany sa spolupráca podarila na jednotku. Skladba je možno o maličký kúsok iný žáner ako robím štandardne, ale aj pri tvorbe môjho nového albumu, ktorý vyjde koncom tohto roka sú aj iné žánre, nerobí mi to problém, práve naopak, baví ma vždy niečo nové.  Táto skladba má hneď po prvom vypočutí nesmierne bavila a aj text som napísal okamžite po prvom vypočutí, takže sa teším ako sa bude páčiť aj našim fanúšikom“, hovorí raper Majself.

„Nechtěli jsme další punk na mobil kvůli tomu, že celý klip je dost do retra stylizovaný, tak to bylo důležitý pro udržení konceptu,“ komentuje Mirai Navrátil. Klip režíroval ako aj ostatné  dva roky skoro všetky videoklipy Ondřej Kudyn, ktorý sa postaral opäť aj o styling, tentokrát v neobvyklom v retro štýle . Hlavnú rolu si zahrala mladá herečka Klára Miklasová. „Odehrála to úplně skvěle. Netušil jsem, že to bude tak dobrý. Bez ní by to video bylo poloviční,“hodnotí frontman Mirai.

Jason Derulo – Take You Dancing

Tvár populárnej  hudby v posledných mesiacoch významne ovplyvňuje sociálna sieť TikTok. Niektorí populárni interpreti na TikToku odšartovali svoju hviezdnu kariéru a ďalší tejto službe prispôsobujú svoje chovanie. Jason Derulo sa na nové prostredie dokázal skvelo adaptovať a patrí s 30 miliónmi sledujúcich k dvadsiatke najpopulárnejších spevákov na TikToku. Najnovší singel Take You Dancing cieli primárne práve na užívateľov tejto platformy, Derulo úspechu na TikToku podriadil aj vizuál ku skladbe. Oficiálne hodlá videoklip vydať s odstupom niekoľko týždňov, už teraz ale ponúka efektné zábery tanečných prvkov, ktoré môžu záujemci práve na TikToku ľahko skúšať napodobniť. Pieseň však veľmi dobre funguje aj bez obrazu, presvedčiť sa môžete na odkazoch.

D.Y.K – Phone Song

Phone Song sa točí okolo jedného zabudnutého mobilu. A ako už vieme, mobil dnes, už môže predstavovať  druhý život, plný skrytých tajomstiev. „Dnes býváme polapeni do nějaké obří elektronické sítě, ale zároveň se odpojujeme od té fyzické sítě, kterou bylo vzájemné potkávání se, a i o tom je tenhle videoklip,“říká zpěvák. „Píseň je lehce inspirována italským filmem Naprostí cizinci, který je právě o tématu druhých životů skrytých v těch chytrých krabičkách. Vlastně jde o to si uvědomit, jestli chceme ovládat telefony, nebo chtějí ovládat ony nás,“ dodáva Vojtěch Dyk.

Réžie tanečného videoklipu sa ujala dvojica Zizoe & Wahe, ktorá patrí medzi patrónov českej tanečnej scény. Tanečnice, choreografka a performerka Zuzana „Zizoe“ Veselá účinkovala napríklad v európskom turné Kanye Westa alebo aj so speváčkou Aurorou, tanečník, choreograf a lektor Wahe Akopjan pracoval napríklad s raperom Big Daddy Kane. Tento rok dostali ponuku na kompletnú tvorbu videoklipu z produkcie Quincy Jonesa, ktorý bol okrem iného producentom Michaela Jacksona. Svoje projekty prezentujú pod producentskou značkou diVize. Medziostatné počiny Zizoe patrí  napríklad choreografia odovzdávania Ceny Anděl. Wahe zas organizuje komunitné a tanečné eventy jako Redbull Dance Your Style. Obaja vytvárajú dokonalú súhru, ktorá sa drží hesla, že nezáleží na tom čo, ale ako.

Joel Corry x MNEK – Head & Heart

Stane sa Head & Heart britskou singlovou jedničkou tohto týždňa? Priebežné výsledky naznačujú, že súboj s dvojicou Jawsh 685 & Jason Derulo a ich Savage Love bude veľmi tesný.

DJ, producent a fitness tréner Joel Corry patrí k najobľúbenejším tanečným interpretom na ostrovoch, čo dokazuje aj popularita jeho novinky. Už dva týždne po vydaní sa Head & Heart objavilo na treťom mieste singlového rebríčka v Anglicku. Corry tým o jednu pozíciu vylepšil svoje maximum, ktoré dosiahol s predchádzajúcim singlom Lonely. Či získa No 1 sa ukáže už zajtra pri piatočnom sčítaní.

Benee ft. Kenny Beats & Bakar – Night Garden

Novozélanďanka Benee je veľkým objavom a práve vydáva nový singel Night Garden, ktorým nadväzuje na prelomový megahit Supalonely. Na ňom spolupracovala s americkým spevákom Gusom Dappertonom, vďaka čomu získali viac ako 1,3 miliardy streamov po celom svete a dlhodobo sa držali na popredných pozíciách v USA Top 40 Radio Chart. Teraz vydáva novú chytľavú hymnu Night Garden.

Spojením Benee, londýnskeho umelca Bakara a hip-hopového producenta Kenny Beats, vzniklo podľa kritikov niečo, čo sa nepodobá ničomu, čo kedysi niekto vytvoril. Tri rozmanité a dynamické talenty z troch odlišných kultúr spoločne spojili sily a vznikol singel Night Garden.Nahrávanie skladby bolo pre Benee úžasnou skúsenosťou a zároveň prvýkrát nahrávala mimo Nového Zélandu. Session s Kennym Beatsom priamo v legendárnom štúdiu v LA si speváčka pochvaľuje a hovorí, že „bolo skvelé s ním spolupracovať. Beaty spravil tak rýchlo, že to bola určite moja najrýchlejšie napísaná pieseň,“ smeje sa Benee.

Katy Perry – Smile

Katy Perry vydáva pieseň Smile z rovnomenného albumu, ktorý vyjde už 14. augusta. Chytľavá a energická pieseň prekypuje vďačnosťou a naznačuje, že smola je niekedy len prestrojeným požehnaním. Pieseň Katy Perry napísala počas jedného zo svojich najtemnejších období a „keď ju teraz počúvam, pripomína mi ako som to celé zvládla. Pre mňa sú to tri minúty nabíjania energie,“ hovorí umelkyňa.

Mimoriadna speváčka sa dnes pýši dokopy 40 miliardami streamov, čo ju zaraďuje na 34. priečku v celosvetovej počúvanosti. Na Spotify má cez 36 miliónov streamov a počas svojej jedenásťročnej kariéry predala viac ako 40 miliónov albumov. Medzi najväčšie hity Katy Perry sa radí nedávna skladba Daises, Never Really Over, Swish Swish, Firework, Last Friday Night, Dark Horse a mnoho ďalších.

Troye Sivan – Easy

Austrálsky spevák, herec a vlogger Troye Sivan vydáva singel zo svojho pripravovaného EP IN A DREAM. Pieseň Easy vznikla počas karantény pandémie koronavírusu.

Svoje EP opísal ako „príbeh, ktorý sa neustále rozvíja, a táto malá zbierka piesní ho skúma. Je to húsenková dráha emócií môjho života,“ vysvetľuje Troye Sivan. „Opakovanie týchto piesní a okamihov je ťažké, ale som na túto hudbu hrdý a som rád, že je na svete,“ teší sa umelec.

Troye Sivan je jedným z najzaujímavejších mladých talentov súčasnej generácie. Medzi jeho najväčšie hity sa zaraďujú ikonický singel Youth, ktorý obsadil prvé priečky iTunes v 66 krajinách, singel My My My!, ktorý sa stal jedným z najväčších hitov roku 2018, singel Bloom, ktorý dlhodobo držal vedúcu pozíciu na priečkach rebríčka Billboard 200 a v neposlednom rade duet s Arianou Grande Dance To This, ktorý bol mnohými hudobnými časopismi označený za najlepšiu skladbu roka. Troye má doposiaľ vo svojej kariére takmer osem miliárd streamov. Jeho druhý album Bloom bol dokonca nominovaný za jeden z najlepších roka 2018. Hovorí sa o ňom ako o dokonalej popovej hviezde. Medzi jedny jeho z mnohých ocenení patrí cena Billboard Music Awards, tri ceny MTV Europe Music a dve ceny GLADD Media. 

Master KG – Jerusalema (feat. Nomcebo)

Počas prázdninových mesiacov poslucháči menia svoje návyky a tak nám leto veľmi často prináša nečakané hudobné hity. Začiatkom júla2020 sa medzi najúspešnejšie virálne šírené nahrávky dostal singel Jerusalema. Stojí za nim juhoafrický producent Master KG a speváčka Nomcebo Zikode. Talentovaný hudobník je majiteľom niekoľkých ocenení, v roku 2018 získal pár afrických výročných cien AFRIMMA Awards za skladbu Skeleton Move. Jeho novinka Jerusalema žne úspech predovšetkým na TikToku a podobných platformách, popularita zo sociálnych sietí sa ale rýchlo šíri medzi užívateľov hudobných služieb. Vo Francúzsku, Portugalsku, Belgicku alebo Taliansku už kombinácia gospelu a afro-house prenikla do oficiálnych rebríčkov a poslucháči na Spotify katapultovali pieseň na 12. miesto v globálnom prehľade Viral 50.

Beyuz x Opak. x Veronika Strapková – Pod kontrolou

Pod kontrolou, je názov najnovšieho hudobného počinu interpretov Opaka
a Veroniky Strapkovej. Tých spojil svojou hudbou bratislavský producent Beyuz. Opak nie je verejnosti neznáme meno, mnohí ho však majú spojeného so zoskupením AMO, s ktorým má na konte úspešný hit Abstinent. Po ňom dnes opäť prichádza s chytľavou piesňou, ktorá je skvelou oslavou leta.

V piesni mu asistuje speváčka známa zo súťaže Hlas Československa, Veronika Strapková. „Pieseň Pod kontrolou mi Opak poslal s otáznikom či by som chcela naspievať refrén. Nakoľko je to pieseň plná dobrej nálady, ktorú v týchto časoch potrebujeme, povedala som jednoznačne áno.“ Mladá speváčka zároveň dopĺňa, že hoci autora hudby Beyuza osobne nepoznala, jeho cit pre reggae ju oslovil. Neskôr si napočúvala jeho diskografiu a zistila, že má na konte niekoľko skvelých albumov. Pieseň „Pod kontrolou“ má hlavný zámer zachytiť letnú atmosféru a dodať ľuďom chýbajúcu energiu. Práve preto umelci oslovili talentovaného režiséra Pierra Lexisa, ktorý v pestrofarebnom klipe podčiarkol pozitívnu náladu piesne. Ako dodáva Opak: „Chcel som vytvoriť hlavne dobrú energiu, ktorá by podčiarkla, že hudba má spájať. Práve preto máme v klipe krásnu zmes ľudí, ktorých spája Slovensko ale zároveň majú korene aj v iných častiach sveta. Je to taký odkaz k tolerancii.“

ZDROJ: Renáta Tomášová, Warner Music | Karolína Zboniaková, Tomáš Karpel, Universal Music | Veronika Strapková

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share