HudbaSprávy

Hudobné novinky 3-2020

Robert Burian & Dominika Mirgová – Viac

Green Day – Oh yeah!

Na začiatok februára chystajú Green Day nový album Father Of All… Zatiaľ z neho zverejnili titulnú pieseň  a skladbu Fire, Ready, Aim, ktorá sa stala hymnou tohtoročnej kanadsko-americkej hokejovej NHL. Teraz pridávajú tretiu ukážku. Singel Oh Yeah! si môžete stiahnuť na nižšie uvedených odkazoch.

Ivo Bič – Unavený

meno Ivo Bič bolo posledné roky skloňované s populárnou kapelou Peter Bič Project, v ktorej bol hlasom i tvárou dlhých deväť rokov.  Po ukončení spolupráce s projectom  sa rozhodol spievať a tvoriť sólovo.  Po boku sympatického speváka aktuálne stoja ďalší bývalí členovia kapely Jozef Zima, Vlado Čekan, či Zoli Tóth. Práve s klávesákom a producentom Zolim  naviazal na svoje absolútne začiatky. Hudobník sa pred rokmi podpísal ako spoluautor prvého albumu večne vysmiateho speváka. Naladení na rovnakú strunu, opäť stavili na spoločnú tvorbu a predstavili videoklip Unavený. 

Roddy Ricch – The Box

Toto je senzácia posledných dní, ktorá v digitálnych službách preskočila dokonca aj novinku Yummy od Justina Biebera! Za nahrávkou The Box stojí americký rapper a producent Roddy Ricch. Dvadsaťjedenročný umelec vydal debutový album Please Excuse Me For Being Antisocial na konci minulého roka a na prekvapenie všetkých sa s ním dostal až na vrchol americkej hitparády. Dosť mu pomohol práve singel The Box, ktorý je aktuálne druhou najprehrávanejšou skladbou na Spotify na svete (tesne za megahitom Dance Monkey)! Darí sa mu aj u nás, v slovenskej časti prehľadu najžiadanejších nahrávok na Spotify figuruje na dvadsiatej priečke a záujem stále rastie.

Raye – Please Don’t Touch

Nezastaviteľná britská speváčka RAYE vydáva elegantný electro popový singel Please Don’t Touch, ktorý rozpráva o dôvere a úprimnosti. Raye singel napísala spoločne s hitmakerkou Kamille, ktorá spolupracovala napríklad s Little Mix, Jaxom Jonesom aleboClean Bandit, a legendárnym producentom Fraserom T. Smithom, ktorý pracoval napríklad s Adele alebo Stormzym.

RAYE má na svojom konte viac ako jednu miliardu streamov a platinové a zlaté certifikácie. Napísala skladby pre interpretov, ako sú John Legend, Major Lazer, Charli XCX, Quavo, Ellie Goulding alebo Khalid a pracovala so svetovo najznámejšími skladateľmi a producentmi, ako je David Guetta, Diplo alebo Julia Michaels. RAYE bola v roku 2017 menovaná BBC Sound of 2017, o rok neskôr dostala nomináciu na BRIT Award a v minulom roku na turné predskakovala Khalidovi, Rite Ore či Halsey.

Machine Gun Kelly – why are you here

Americký rapper, spevák a skladateľ Machine Gun Kelly vydáva singel why are you here, prostredníctvom ktorého pokračuje v preskúmavaní vôd iných žánrov, ako je hip hop – tentokrát sa jedná o pop punk. Singel je zároveň prvou skladbou vydanou po vyhlásení, že nasledujúci album Machine Gun Kellyho sa bude skladať výhradne zo spevu a živých nástrojov.

Machine Gun Kellyho sa dostal do povedomia širšej verejnosti najmä vďaka albumu Bloom. Na ňom sa nachádzal napríklad singel Bad Things s hosťujúcou bývalou členkou Fifth Harmony Camilou Cabello, ktorý iba na YouTube získal viac ako štvrť miliardy zhliadnutí. Aktuálne najnovším albumom „MGK“ je Hotel Diablo, ktorý rovnako ako všetky tri predchádzajúce albumy debutoval v prvej päťke tabuliek Billboardu. Nachádza sa na ňom mimo iného skladba Hollywood Whore, ktorá vzdáva poctu zosnulému Chesterovi Benningtonovi z Linkin Park a singel I Think I’m Okay, na ktorom MGK spolupracoval s Yungbludom a Travisom Barkerom. Machine Gun Kelly má na svojom konte okrem stoviek miliónov streamov aj ceny, ako je napríklad MTV Europe Music Award.

Berenika Kohoutová – Holka roku

Berenika Kohoutová prichádza s ďalším singlom z albumu Holka roka. Pieseň Cože je verným zrkadlom životného obdobia, ktorým si speváčka prešla a zároveň cynickou ukážkou toho, ako vyzerajú vzťahy dvadsiateho prvého storočia.

„Nechápu, jak jsme se octli v týhle fázi, že jak magoři si rozdělujem vázy, a že soupeříme, kdo to má víc na párku. Nech si tady kečup, já si beru tatarku.“ Na singli sa okrem uznávaného producenta Jiřího Buriana spolupodieľala jeho DEMO Crew a Ester & Josefina s ich rozchodovými hláškami.

Akonáhle Berenika začala Dělat stojky, a hneď potom prišla s Holkou roku, dalo se predpokladať, v akom štýle pôjde ďalej. Album Holka roku je plná humoru a chytľavých melódií, ktoré rozhodne poslucháča nenechajú v pokoji na stoličke. Singel Cože je toho priamym dôkazom. Úderný beat s textom dopĺňa DEMO Crew alias Kapitán DEMO, Givi Kross a Program, ktorý v pesničke nahovorili rozchodové hlášky vypožičané zo zábavného Instagramového projektu “Terapie sdílením” od Ester & Josefiny. „V některých hláškách se poznají moji bývalí partneři. Prozrazovat konkrétně nebudu, však oni se v tom ti, co se jich to týká, poznají. To je totiž ten nejlepší pocit zadostiučinění!“, komentuje Berenika.

Megan Thee Stallion & Normani – Diamonds

Vo februári bude mať v kinách premiéru nový film Birds Of Prey (Vtáky noci  a fantastický prerod jednej Harley Quinn), ktorý má ťažiť z popularity jednej postavy snímku Suicide Squad z roku 2016. A tak isto ako v prípade Jednotky samovrahov, pre ktorý vznikli skladbyHeathens (Twenty One Pilots) alebo Sucker For Pain (Lil Wayne, Wiz Khalifa, Imagine Dragons atď), bude aj pri filmovej novinke od DC kladený veľký dôraz na pôvodnú hudbu. Na albume, ktorý bude predpokladaný hit do kín doprevádzať, budú s odkazom na dej filmu iba ženské interpretky a nájdete na ňom piesne od Halsey, K.Flay, Maisie Peters alebo Saweetie. Pilotný singel Diamonds vám ponúkame na nižšie uvedených odkazoch.

Nico Santos – Play With Fire

Jeden z najúspešnejších interpretov európskej popovej scény Nico Santos vydáva nový singel Play With Fire, ktorý rozpráva o nebezpečnej milostnej afére, ktorá protagonistu posúva neustále bližšie k priepasti. „Ide o toxický vzťah, ktorého nemáte nikdy dosť,“ vysvetľuje spevák. „Viete, že sa od tej osoby máte radšej držať ďalej, inak si ublížite.“

Pôvodom berlínsky spevák a skladateľ Nico Santos má na svojom konte vyše 400 miliónov streamov, niekoľko zlatých a platinových certifikácií a niekoľko hitov, medzi ktoré patrí predovšetkým Rooftop, Safe a Unforgettable. Santos je súčasnosti najhranejším interpretom na nemeckých rádiách, čím predbehol stálice, ako je napríklad Ed Sheeran alebo P!Nk.

Tones and I – Never Seen The Rain

Austrálska speváčka Tones And I vlastným menom Toni Elizabeth Watson, dáva do pozornosti po jej fenomenálnom globálnom hiteDance Monkey  skladbu  Never Seen The Rain, ktorá pochádza z jej debutového EP The Kids Are Coming.

Jej nové animované lyric video nadväzuje na nedávne oznámenie o tom, že 28. januára 2020 uskutoční v Melbourne benefičný koncert s ďalšími hviezdami. Táto udalosť sa vypredala za dve minúty a zisk z predaja vstupeniek je viac ako 50 000 dolárov, ktoré venujú austrálskemu Červenému krížu, Hasičskému úradu vo Victorii a požiarnej službe Nového Južného Walesu pri príležitosti  požiarnej katastrofy v Austrálii.

Nocadeň – Architekti šťastia

Architekti šťastia je novinka, s ktorou na úvod roka prichádza dvojica Nocadeň. Skladba pochádza z albumu Auróra a došlo v nej k zaujímavému prepojeniu s piesňou Parfémy od Petra Nagya. Z nej si totiž bratia Kopinovci požičali krátky úryvok.

Poznámka redakcie: Termíny vydaní singlov na Slovensku sa môžu, ale nemusia, zhodovať s termínmi vydaní skladieb v iných krajinách. Do rubriky Hudobné novinky ich zaraďujeme podľa termínu zaslania informácie redakcii.

ZDROJ: Renáta Tomášová, Warner Music | Karolína Zboniaková a Tomáš Karpel, Universal Music | Janka Marczellová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share