HudbaSprávy

Hudobné novinky 29/2022

music

Peter Cmorík – Protipól

“Nápad na klip na pokračovanie prišiel veľmi spontánne a hneď nás táto myšlienka aj začala baviť, riešili sme situácie, scenáre, srandy. Takže sme použili jeden z voľných víkendov niekedy v marci a za dva dni sme natočili dva videoklipy. Aby toho nebolo málo, o ďalšie dva dni sme natočili aj klip k Pripíjam, ktorý je už nejaký čas vonku. Tri klipy za týždeň, to nie je málo,” hovorí Peter.

V Protipóle vidíme kapelu na hoteli ráno po koncertnej noci. Každý sa po svojom pomaly prebúdza, napr Petra nájdeme v košeli s kravatou z minulého večera vo vani plnej vody. Oblečení sa prebúdzajú aj chalani z kapely, niekto v sprche, niekto ako mrtvolka na posteli, a všetci sa pomaly rozpamätávajú a spomínajú na to, čo sa to včera v noci všetko zomlelo. Je vidieť, že noc bola náročná a spomienky útržkovité, náznakové. Ako spomienky sa v Protipóle sa používali zábery z ďalšieho klipu na pieseň 3 minúty, ktorá nám odostrie závoj náznakov a ukáže, presne ako ten večer vyzeral. A bude to zábava!

Filip Jančík – Prekvapenie

„Hudba sa nás dotýka citovo tam, kde to samotné slová nedokážu,“ týmito slovami sa vryl do pamäti nielen americký herec Johnny Depp, no súhlasí s nimi i Filip Jančík. Silné emócie, ktoré v ľuďoch zanecháva jeho tvorba, boli dôležitým impulzom pre ďalšie z jeho neočakávaných aktivít.

Ak si odmyslíme umelecké danosti nášho najznámejšieho huslistu, práve spontánnosť či schopnosť neustále udivovať okolie vystihujú čerstvého tridsiatnika azda najviac. Veď ani v čase, keď by si po náročných mesiacoch koncertovania, cestovania a najmä po vypredanom akustickom filmovom turné po celom Slovensku mohol dopriať zaslúžený oddych, avizuje paradoxne viacero noviniek. Filip je ako neriadená strela a každým novým (k)rokom na hudobnej scéne dokazuje, že nápadov aj chuti rozdávať radosť má viac než dosť. V týchto časoch obzvlášť.

Mabel ft Lil Tecca – Let Love Go

Mabel McVey, známejšia ako Mabel, je 26-ročná speváčka, ktorá pred pár dňami vydala svoj druhý štúdiový album About Last Night…, na ktorom sa medzi hitmi „Let Them Know“ a „Overthinking“ objavuje aj novinka s názvom „Let Love Go“. Speváčka si tentokrát na spoluprácu, na chytľavom euforickom a dojemnom tracku, prizvala mladého rapera z New Yorku, ktorý si hovorí Lil Tecca.

Giant Rooks – Morning Blue

Nemecká indie-rocková kapela Giant Rooks zaznamenala obrovský úspech so svojím debutovým albumom Rookery. Potom sa hudobníci z Hammu na dva roky odmlčali a teraz prichádzajú s úplne novým singlom „Morning Blue“, ktorého prvé sekundy potvrdzujú, prečo sa o tejto partičke hovorí ako o jednej z najsľubnejších indie kapiel súčasnosti. Vypočujte si chytľavú novinku, ktorú vďaka sofistikovanej, kreatívnej produkcii a pôsobivej textovej oscilácie medzi melanchóliou a eufóriou, nedostanete z hlavy.

Flo Rida – What A Night

Už je to niekoľko rokov, čo legendárny raper a spevák Flo Rida búral hitparády a kluby svojimi hitmi ako „Low“, „Whistle“, „Right Round“ alebo „Good Feeling“. Teraz sa 42-ročný interpret vracia s ďalšou letnou párty hymnou. Singel „What A Night“ je svojím štýlom typickým trackom pre amerického hitmakera, oblečený do moderného popového prevedenia, ktoré vás rozhodne nenechá sedieť len-tak.

ZDROJ: Kristóf Kiss | Pavol Dráb | Karolína Zboniaková

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share